Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Ben protez olalı 2,5ay oldu.disarda başrolü içerde bastosuz yürüyorum kalça ahirim yok ama dizde şişme oluyor bacaklar esitlendi hafif yalpaliyorum uzun oturunca şişme oluyor zaman inşallah duzeltecek

karar verdim ameliyat olacağım.belimdede oldukça büyük bir fıtık çıktı ama önce protez olmam gerekiyor.dr.ağrılarımın geçeceğine garanti veriyor ama kısalık tam düzelmezmiş, zor bir süreç olacak biliyorum ama bu ağrılarla yaşamam mümkün değil.ameliyat sonrası için önerilerinizi alabilirim tşk.

Ameliyat sonrası sadece kesik olan yerde acı oluyor sonda takıyorlar ve Diren var bunlar ağrı'ya da acı vermiyor kesilen yerdeki acı da dayanılmaz bir acı değil ameliyat sonrası hayatınıza ağrısız bir şekilde devam edeceksiniz keşke daha önce olsaydın diyeceksiniz şimdiden geçmiş olsun

Ben 9 ay önce kalca protez amaliyati oldum çektiğim acılar coktu şükür geçti ama hala yurumem tam duzelmedi. Eskisi kadar değil ama biraz daha var sizce zamanla düzelir mı yoksa böyle kalır mı

Tpz
Bnmde bugün kontrol günümdu 7.ayim bitti doktoruma ozellikle sordum artik boylemi hayatima devam edeceğim dediğimde, hayir 1 senede anca duzelir yillarin vermis olduğu yuruyus bozukluguda var dedi ve egzersizlere halen devam etmemi istedi, sukredip soyleneni uygulayip ve bekleyecez
Insa. Tüm sorunlari olanlar şifa bulur.

Arkadaşlar ben ameliyat olalı 4ay oldu kalcamda sorun yok ama diz de şişme oluyor dizimi bükerek adım atıyorum.kontrol 1ay sonra sanırım dizde eğrilik kaslarda zayıflık var sürekli fizik hareketleri yapıyorum ama nafile böyle sorum yasayan varmi

Merhaba 23 ağustosta protez ameliyatımı oldum ama dünden beri protezin olduğu bölge çok ağrıyor.korkuyorum yanlış birşeymi yaptım diye

İlk zamanlar ağrıların olması çok normal herşey yolunda giderse bir yıl sonra tamamen iyilesiyorsunuz benim tam 1 yil oldu en azından benim hiç bir problemim kalmadi

merhaba arkadaşlar. 4 yaşından beri kalça çıkığı ile uğraşıyorum. yaşım 50. artık ameliyata karar verdim. robotik ameliyat düşünüyorum. bu ameliyatı olmuş arkadaşlar var ise özelden doktor ve ameliyat sürecini konuşabilirmiyim.

Ameliyat olalı 14 ay oldu. Yazın sıcaklarda biraz düzelmiştim. Hava soğumaya başlayınca ağrılarımda arttı. Bana dokturum ALİ BAKTIR 2 ay sonra normal insanlar gibi ağrısız sancısız bir hayat vaadetmişti. Malesef sadece sözdeymiş. Bu ameliyatı olupta tam iyileşen arkadaşlar ameliyatımda bir hatamı var normal süreçmi anlamadım. Bacak boyum eşitlenmediği gibi ameliyatlı olan kalça kasımda diğerine göre içine çöktü. Bunlar fiziki sorunlar. Sinir ağrılarım uyuşmalar yürümede zorluklarda daha büyük sorunlar. Hiçbirşey eski sağlığımı getiremeyecek biliyorum. Çok iyi düşünün sonra karar verin lütfen...

Arkadaşlar sagımdan ameliyat olalı 1 yılı olacak ayın 24. De. Bu aralar kalçadan küt diye ses geliyo bacagım katlayıp uzatırken. 25.de kontrole gitcem ama içim huzursuz. Ters hareket falanda yapmadım ama. Niye olabilir.

Benimde 1 yıl oldu o ses arada bende de oluyor ama kontrole gittim doktorum sorun olmadığını protezin gayet iyi olduğunu söyledi zaten çıkma falan olursa şiddetli ağrın olur dedi

Pelif benim zaten notmalde 2 kere çıktı yerinden. Tekrar ameliyat oldum 1 yıl olacak. Gevseme falan mı yaptı diye korkuyorum.

Anladım geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz .Peki çıkma olduğunda ağrımız çok olmusmuydu birde neden çıktı ters bir hareket mi yapmistiniz yani nelere dikkat etmeliyiz bir ameliyatı daha hayal bir etmek istemiyorum zor bir süreç çünkü

Pelif ameliyat oldukdan 1 ay sonra ben evde düştüm öyle cıktı sonra doktor tekrar ameliyata aldı 1 hafta hastanede kaldım eve geldigimde ambulans ekibi benç eve cıkarırken büktüler bide öyle cıktı aynı gün sabahı tekrar hastaneye gittim ve tekrar amellytaa alındım. Bu atın 24.de tam 1 yıl olacak işde. O yüzden cok korkuyorum yine bişi olacak diye. Bu arada hiç agrım olmadı ama bacak boyu kısalıyo cıkınca. Diger bacagımdan da 7 ay oldu olalı o daha güçlü digerinden. Heralde üst ğste ameliyat oldufu için kaslarım cok zarar gördü.

Çok büyük talihsizlik olmuş evet ameliyat bölgesindeki kaslar zayifliyor hatta o bölgede çökme oluyor umarım herşey bundan sonra güzel olur sağlığınıza kavusursunuz

İnşalllah. Allahım hepimize saglık versin. Çarşamba kontrole gitcem bakalım. İnşallah her sey yolundadır.

gokcesydn

Ayni sorunla ameliyat oldum cok sukur iyiyim simdi.ikisindende oldum coook hastane dolastim.hepsi hayal kirikligi oldu.Nejst güney akla yatkindi guvenilirdi bi tek malesef ucret konusu beni aşiyordu.Evet saglik hersey ama olmayincada olmuyo.En son bi tavsiyeyle Ankara Hacettepe Univ.Hastnesindeki Ömür Çağlara gittim.İlk defa umutsuz cikmadim hastaneden.Ameliyat olan kontrole gelen hastalar vardi kapisinin onunde onlarla konustum hepsi cok memnundu.Ve oldu bitti ikinci ameliyatimi olalida 2.5ay oldu şukurler olsun cok iyiyim agrim yok aksamam var gucsuz henuz cunku ama her hafta daha iyiye gittigini farkedebiliyorum.Bu arada en son 4.600du ameliyat ucreti.ameliyattan sonra 3gun kaldim hastanede

Son düzenleme:
kararsız
Merhaba
son durumunuz nedir kaç ay oldu olalı kaç cm uzadı aksamaniz varmı
fizik tedavi ye gidiyormusunuz

Arkadaşlar ben ameliyat olalı 5ay oldu dizimde şişme hafif oluyor başta fazla idi hareket ettikçe kaslar gunlaendikce hepsi geçiyor.Be de 4cm kisalikta vardı düzeldi .Dr bol yürü dedi ağrım hiç yok sadece kaslara bağlı yorgunluk oluyor gunde5000adim atıyorum.

Merhaba bı kaç yere yazdım konu da açtım ama kimse cevap yazmadı bide burda şansımi deneyeyim.dogustan kalça cikikligi vardı 9 yaşında ameliyat oldum platin takıldı fakat bı düzelme olmamıştı 23 sene ayagmda kaldı platin 1 ay önce kalça protezi ameliyatı oldum hem platin alındı hem protez takıldı.suan iyiym fakat platin çıkartılırken kemik bağladığı için kemiği kırarak çıkarmışlar bu yüzden üzerine basmam yasak hafif hafif yük verdirmemi söylediler.benim 23 senelik ayak kısalması ve yamuk duruşta kaynakki hem duruş bozuklugu hemde bel kemiğinde yanılma var.dr un dedigiyse bu yüzden ayaklarimin boyları ve röntgen ölçüleri eşit olduğu halde ayağım büyük duruyo yaklaşık 1 2 cm.bana fizik tedavi önerdi ve duruşun düzelmesi için sağlam olan yani sol ayağına ayakkabı içine yükseltici kullanmam gerektiğini söyledi.sorum su bu fizik tedavi ile düzelecek birseymi hem belim hemde ayak uzunluğu başına böyle bişey gelen bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba

Bltylmz,Ben 21 ekimde olacagim.benim doktorumda ilk bi ay basmicaksin dedi.belimde legen kemigimde egrilik varmis bu yuzden herseyin duzelmesi zaman alacak dedi,en az 1 yil ver dedi kendine...bakalim nasil olacak suan tabi bilemiyorum.cevap alamamissiniz,bi cok kisi cevap yazmiyor burda herkez kendi derdinde sanirim.umarim biraz yararim olabilmistir.

Teşekkür ederim vallah cevap verdgn için dediğin gibi herkes başka konuların derdinde.benim 1 ayım doldu.muayene için gittim hafif hafi basabilirsin dedi 3 ay dolunca yine gorusucez dedi.kaslar aşırı zayıfmis.hastanedebbi kaç hareket yaptırdı ayağıma hatta yan yatırıp ameliyatlı ayağımı kaldırmami istedi kalkmadı tabi.fizik tedaviye başla dedi haftaya...leğen kemiği ve bel yamuklugu benimde varmış ayağımin biri o yüzden uzunmuş gibi duruyo ama ölçümlerde ikisi de eşit cikiyo.cok kafam karıştı benim 1 yıl biz bu şekilde ne yaoicaz bilmiyorum yine bir ayak uzun bir ayak kısa sanki hiç ameliyat olmamış gibiyim değişen hiç birşey yok.tabi ağrılarım kesildi ama duruş yürüyüş aynı hatta daha da beter.bu seferde diğer tarafa yamulmayalim da 😅

Bltylmz bence biraz zamn ver kendine.bu amaliyat uzun soluklu bir operasyon onemli olan sonunun iyi olmasi.ben bir cok kisi ile gorustum.herkez iyi agrilari yok ve yeni duruslarindan cok memnunlar.ama bu surece gelene kadar bayag izdirap cekmisler.goze almak gerek malesef aci cekerek yasanmiyor.umarim hersey benim icin de yolunda gider...

Peki görüştüklerin arasinda böyle ayağı uzun duranlar var mıydı sonradan düzeliyor mu.burda bı kaç yerde okudum çoğunda düzelmiş ama işte ben biraz sabırsızlık.insallah düzeltiriz hepimiz pişman olmayız daha iyi oluruz inşallah

Bltylmz ben çift taraflı ameliyat oldum sagımdan 1 yıl solumdan 8 ay oldu olalı. Legen kemigim egriydi. Doktor ameliyattan sonra bacaklarıını elitledim dedi. Neyse beni yürütmeye geldi doktor ayaga kalktm solum sagımdan uzun ama baya fark var. Dokdora dedim bu nasıl eşitlemek biri uzın biri kısa. Legen kemiginin egriliginden dolayı böyle yürüdükce düzelecek dedi. İlk başlarda inanmıyodum bu bacak kısalıp digerine denk gelmez diyodum. Ama öyle oşmadı cok şükür o uzunluk gitti. Legen kemigim tamemn düzlmiş. Hala topallıyorum doktor kas gücsülügün var güclendikce topallaman gececk dedi bide ameliyattan sonra solumda düşük ayak gelişti o veni zorluyo onun haricinde bi sıkıntım yok. Oda iyileşecek inşallah

Çok teşekkür ederim cevabın için için rahatladı.bunun fizik tedavi gördün mü.hide bana Dr um diğer ayak için yükseltici kullan dedi ama bana mantıklı gelmedi.sen kullandın mi.kas güçsüzlüğü için fizik tedavi sartmis o topallama öyle geçiyormuş.ben ptesi basliycam inşallah.gecmis olsun tekrar tesekkurler

Tekrar merhaba
Arkadaşlar tam bir sene oldu dkç ye bagli protez ameliyati olalı son birkaç gündür kasık eklem bölgesinde nokta şeklinde eski kireclenme ağrısını hatırlatan bir ağrı yaşıyorum yanlış birseymi yaptım diyorum hayır aslında sporda dahil herşeyi orantılı yapıyorum haa bu arada aksamam daha geçmedi buda moralimi bozmuyor değil tabii yinede şükrediyorum o ağlatan agrilar yok tabii kısalık da yok ama ebat olarak daha zayıf yavaş toparlıyor (eşitleniyor )
Protezde sıkıntımı var acaba ara ara ağrıyor
yada protezde kireçlenme olurmu tekrar
Ben niye hala topalliyorum
Psikolojim bozuluyor galiba benimle aynı durumları yaşayanınız varmı iyi bişey söyleyin normal diyin geçecek diyin

Üst Alt