Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Ugur bocegi

Benimde boyum o kadar.gidince Dr a onu da sorayım bari.bi kez denedim yine ben ama bı daha denemedim her zamanki gibi 😊

Benimde dün tam 2 ay oldu desteksiz yürüyorum 15 20 gündür dün avm ye gittim 3000 adım atmışım biraz yordu tabi ama hala uzunluktan asker yürüşü yapmaya çalışıyorum hakikaten fark ediyo artık kendimi iyi hissediyorum fizigin bayagı faydası oldu 23 gün oldu 1ay bitmesine az kaldı evime dönecem inşallah 1haftaya artık yalnız idare ederim diye düşğnüyorum rabbim herkese şifa versin

Mrhbhyt

Çok mu uzunluk tahmini ne kadar.sen baya ilerletmissinfr yuruyusu.yururken ameliyatlı tarafa basınca tuhaf oluyor mu.nasil tarif edeyim sert birşeyin üstüne basarmissin gibi oluyor mu

Olmaz mı oluyo tabi bazen anlam veremedigim bişekilde dedigin gibi tuhaf bi kasılma agırlık oluyo farklı ayakkabı giyincede fark ediyo tabi ama geçer diyorlar uzunluk konusunda tam bilmiyorum kendi doktorum bu konuda net bi cm söylemedi kendi koydugu protezin yarım cm lik farkı var dedi o kadar ama ben başka bi doktora daha gözükecem pazartesi günü emin olmak istiyorum ne kadar fark var iki ayak arasında

Ben buraya mesaj yazma konusunu çözemedim hepsini etiketlemşim yine cevap yazarken

Mrhbhyt

Mesaj yazma bölümünde etiketli kalmıştır ondan.benim bı düzelme var gibi ama sanki yine yarım cm yada en fazla 1 cm bı fark var gibi duruyo üzerine ağırlık verince anliyrm adım atarken bı fark olduğunu.yafa tam yük vermedhm için bana öyle geliyor.onceden ayakta dururken ameliyatlı olan tarafın diz bolumu önde dururdu şimdi eşit duruyo.corabini falan giyebiliyo musun alçak yerler durumu nasıl

Çorabımı ayakkabı mı bişekilde zorlamadan giyiyorum artık ama alcak yere oturma yok henüz öyle bişey demedi doktorum şimdilik 3 şeyden kaçın dedi oda bacak bacak üstüne atma otururken dirsegini gögsüne kadar çekme ayagını dışarı dogru döndürme dedi başka bişey demedi

Mrhbhyt
6 aydan sonra bı şekilde normale dönecek sanırım tabi bacak bacak üstüne atma hariç sanırım.o da çok gerekli bişey değil.aman düz yürüyelim de diğerleri bı şekilde olur.

Mrhbhyt

Ben asker yürüyüşünğde yapamıyorum 🙈 maşaallah size ne güzel yürümüşsünğz darısı başımıza.

MrvAkgl

Niye yapamiyosn kız ben Walker ile yapiyrm arada ama alışması zor biraz 😊 ben hala doğru dürüst adım atmayı beceremiyrm bile ya ya kiriyorm dizi yada kirmiyrm bı tuhaf yük dengesini ayarlayamiurm

Mrhbhyt
Bir soru daha bacak arası yastığını kullanmaya devam ediyomusunuz peki

Bltylmz
ameliyatlı bacağımı düz atabiliyorum ama sağlam bacağımı düz atamıyorum 😊.Senin ne kadar kaldı kontrole

MrvAkgl
Herkesin sorunu farklı ya bende ameliyatlı olanı düz atamiydm yük dengesini ayarlayamiurm.ya kiriyorm basınca üstüne yada dümdüz tutuyorum beceremiyrm yürümeyi resmen 😊 5 günüm kaldı Çarşamba gidicem salı da gidebilirim bı gün erken olsun sabrım kalmadı artık biseyler değişsin istiyorum.tamam ayaka degisiyo iyi şekilde duzeliyo ama artık yürümeye başlamak istiyorum bı yerden.duz yuruyemem hemen ama paytak paytakta olsa yuruyeyim artık yaa

Fizik tedaviye gidicem ama onu bırakmam.bi 15 gün daha gitmeliyim en azından eşim de gitmemeden yana.hem belki bu dizden aşağı yamukluguda düzeltirler bı şekilde.fizik Dr u demişti onunda çaresine bakarız diye.

Bacak arası yastıgı da bıraktım sadece tuvalet yükseltixisini bırakmadım oda boyum uzun oldugundan doktor istersen bırakabilirsin dedi
MrvAkgl inşallah sizde yürürsünüz ben tam olarak normal yürüdügüm söylenemez aslında yürümeye çalışıyorum diyelim ameliyatlı ayagımı atarken kasılma oluyo tabi

Mrhbhyt

Ayak uzunmuş gibi geliyo mu üzerine basinca.ben çok soru soruyorum ama sanki diğerinden uzunmuş gibi.basmak için kuvvetinde sureyide ayarlayamiyrm ben.tabi Walker elimdeyken deniyrm bunu ayarlayamadim bı turlu.haftaya gidicem yürü derse öle bakisicaz Dr ile gibi geliyo

btlylmz
Bnmde 3 ay dizimden asagisi yamuktu parantez bacak misali fizik tedaviden sonra düzeldi, endise etme o da düzelir genetik olarak carpik bacak degilsen valla ben kendimde olan sunu soyleyim en gec iyilesen kalca kaslari snrim bacak kaslarim daha hizli güçlendi yada bende bir gariplik var :)

Ugur bocegi

Yok çarpık değilim dogustanda.bu işte 23 yildr süre gelen bozuk basis şeklinden dolayı dizden aşağısı dışa doğru kavis almış.ayakta durunca belli olmuyo.yuruken bide düz ayağı yukarı kaldırınca belli oluyo.ben hiç farketmedim Dr söyledi eşimde farketmis o da söyledi üstüne bide fizik Dr u da söyledi.hallidicez onu da ya bı adım attırsinlarda bana fizik tedavi yolları gozukuyo yani

Bltylmz estagfirullah sorun tabi aynen ayak uzun hala oturur dedi ama oturacak gibi degil sanki bilemiyorum tabi öncedende uzunluk oldugundan böyle diyorum hayırlısı

Mrhbhyt

Yürürken de uzunluk basınca farkettiriyo mu kendini.ben basınca sanki tahta bacağın üstüne basiyomusum gibi oluyo.belkide protez alismadigmdsn öyle hissediyorum.yatarken hiç bı sorunum yok yan yatiryrm ayağa cekebiliyrm parmak uclarima dokunabiliyrm ama ayağa kalkınca benim değil sanki bı tuhaf.

Bltylmz
MrvAkgl
Mrhbhyt

Aynen benimde öyle oluyo tam anlamıyla düzgün yürüyemiyorum önceden sol tarafa aksayarak yürüyodum şimdi ameliyatlı sag tarafıma aksayarak yürüyorum psikolojik olarak otursun diye kendime sürekli komut vermiş gibi elimde olmadan ama asker yürüşü deneyince düzelir gibi oluyo düzgün yürüyorum sanki ama kasılma var tabi

Ay ben 🙈neden beceremiyorum etiketlemişim yine tüm yazıları

Mrhbhyt
Çok zor duzelicez gibi ne bilim.o videolarda hiç ameliyat olmamış gibi duran protezle düzgün yürüyen insanlar gibi hiç olamaiycz sanırım.yada en az 1 sene geçecek 6 ayda değil yani onu da geçtim artik

Aynen 6 ay 1 yıl geçmesi gerekiyormuş sanırım fazla oturmak da yürümekde sıkıntı sıcak mı soguk mu etkiliyo onuda tam çözemedim banyo yapınca sıcak sudanda sanki kaslar geriliyo sanki geçen yagmurlu havadada sanki agrı gerilme oldu gibi çözemedim tam olarak

Mrhbhyt

Çok ayakta durunca zorluyo aynen dedgn gibi oturunca da.zor aliscaz işte bu duruma.cok sıcak su iyi değil bu arada.hibyerde okumustm protezi olanalr kaplıcalara falan o tür yerlere gidemez diye.ama soğukta ağrıyı i kesin balkona çıkınca hep ortuyrm ayaklarımı ben

İyi akşamlar,

Aranıza yeni katıldım.Hepinize geçmiş olsun, Allah'tan acil şifalar diliyorum.Benim doğuştan çift taraflı yarım kalça çıkığım vardı.2010 yılında sağ tarafımdan Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde ameliyat oldum.Hastanede 5 gün kaldım.Ertesi gün yürüttüler.İki ay içinde bastonsuz yürüyerek işime gittim.(Öğretmen olduğum için yaz tatiline denk getirdim)Şu an için sağ bacağımda hiçbir ağrım yok.Sadece 1,5-2cm.uzunluk var.Şimdi sol kalçamdan ameliyat olmam gerekiyor,ağrılarım çok arttı.Benim bu formda öğrenmek istediğim biraz maaliyetlerden de bahseder misiniz?Ben emekliye ayrıldım.Ancak emeklilerin durumu malum.Robatik cerrahi desteği ile ameliyat olan var mı?Bu ameliyatı olduğumda cebimden beş kuruş çıkmamıştı.Robotik cerrahiyi tercih etmemin sebebi daha küçük bir kesiyle daha kısa bir sürede, neredeyse sıfır hata ile ameliyatı gerçekleştirmesi ve bacak uzunlu, kısalığını hatasız yapmasıdır.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Teşekkür eder, Allah'tan şifalar dilerim.

merdansanli
Geçmiş olsun önceki yazışmalarda okumuştum yazan vardı o şekilde ameliyat olan ama maliyeti hakkında bi bilgim yok.ozel hastaneleri arayıp fiyat alabilirsiniz.benim normaldi fakülte Hastanesi'nde 8 bin TL ye oldum.5 bin protez 3 bin de Dr özel olarak yaptığı için o aldı.size Dr Deniz Algunu önerebilirm burda bı arkadaş söz etmişti arastrdhm ve gördüm baya iyi işler çıkarmış.tabi robotik mi yapiyo bı bilgim yok.fakat ameliyat videolarında gördüm kadarıyla kendisi yapiyo.nornalde çoğu protezli hastaya comelmek yasakken o 3,ayda çömelme hareketine izin veriyo mümkün kiliyo yani yinede iyi arastrn Dr çok onemli

Arkadaşlar ben tss sigortam var. Bir kuruş para vermeden ameliyatı istediğim hastane de istediğim doktor a yaptırdım. Aynı zamanda acentem var görüşüp yardımcı olurum. Numaram 0536 978 99 56

İlginize teşekkürler.

ergincengiz
Sanırım söylediğiniz sigorta beni kapsamıyor.Benim yaşım 61 oysa TSS sigortası 59 yaşına kadar olanları kapsıyor.Bir de sağlık sigortaları doğuştan kalça çıkığı olanları kabul etmiyor.Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Herkese merhaba 2 hafta önce amaliyat oldum şu an ağrı yok çok şükür aynen amaliyat olduğum taraf uzun gibi ya dizimi bukuyorum yada askerler gibi dik oluyorum wolkerla yürüyorum ne zaman bastona geçerim acaba bilgisi olan varmi uçağa binecem sıkıntı çeker miyim.
Robotik cerrahi sadece bursada var diye biliyorum ama ben bursa özel Medicabil hastanesinde Ömer Faruk bilgene oldum memnunum öneri üzerine geldim ücreti 20 civarı hoca çok iyi hastane iyi

Batman72
Dr nux size söylemedi mi genelde süreyi Dr söyler 1.ay muayeneye cagirdysa o zaman bilgi verir.kisiden kişiye degisiyo süre cunku

Üst Alt