Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi revizyon (değişim) ameliyatı olan var mı?

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Total kalça protezi revizyon (değişim) ameliyatı olan var mı?

Arkadaşlar, benzer durumla karşılaşan kişiler varsa ve deneyimlerini paylaşırlarsa çok yararlı olur...

ben oldum.ilk ameliyata göre biraz daha zor bir ameliyat oluyor.ilk ameliyatımda genel anestezi altında olmuştum.revizyon ameliyatında lokal anestezi yani belden aşağısını uyuşturarak olmak istedim.yani o anı yaşamak istedim.operasyona katılan tüm doktorlarla sohbet ederek revizyon yapıldı.herhangi bir sıkıntı olmadı.gözlerinin önüne bir perdeyle kapatıyorlar, ameliyatı görmemen için.ama herşeyi hissediyon, sadece acı hissetmiyon.matkapla kemiğin içini oyduklarını,protezi çaktıklarını , her şeyi hissediyon.yaklaşık 5 saat civarında ameliyat masasında kaldım, 6 saatte uyandırma bölümünde kaldım.
korkulacak bir durum yok.revizyon gerekliyse hiç erteleme.

arkadaslar total kalça protezi olan varmı? sonrasında hayat nasıl oluyor

doktor henuz yasımın erken oldugunu soyledı ancak agrılarım artık dayanılmaz halde. yuruyusumdede hafıf aksama var. dogustan gelen bır kalca gelısmezlıgı problemı varmıs bende. hamılelıkte fazla kılo aldıgım ıcın dogumdan sonra bas gosterdı bu hastalık. agrılarım arttı, yurumem bozuldu. daha önce cok aktıf bır yasantım vardı, suanda bu hayatımı lcok engellıyor. uzun sure yuruyemıyorum, ayakta kalmaıyorum. dızlerımde ve belımdede agrılarım var. hatta dızımde kalcamdan daha fazla agrı var. daha önce amelıyat olan varmı? amelıyattan sonra agrılar tamamen bıtıyormu. yuruyustekı aksama duzelıyormu? yardımcı olursanız sevınırım.
tesekkurler

Revizyon ameliyatından ne zaman sonra yürümeye başladınız?

a_geyik oldunuz mu revizyon ameliyatı nasıl durumunuz bana ulaşırmısınız lütfen ?

Ben revizyon ameliyatı oldum.çok zor

heva geçmiş olsunöncelikle. Annem de kalça protezi ameliyatı oldu ancak ameliyat başarısız oldu. Şimdi revizyon ameliyatı gerekiyor. 1 Ay geçti aradan. İkinci ameliyatla ilgili tecrübelerini ihtiyacım var. Riskleri var mı, nerede ve kime oldunuz, sağlığınıza kavuşabildiniz mi.çok endişeliyiz ailece, lütfen yaşadıklarınızı benimle paylaşır mısınız

Üst Alt