Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK’dan malulen emekli oldum. Kontrol muayenesine çağırdılar!?

Bahtsızadam

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2012 ile 2015 yılları arasında tedavi gördüm ve TSK DA GÖREV YAPAMAZ RAPORU VERİLDİ. Sonrası malul adi malüllük. Tanı kronik nitelik kazanmış Anksiyete.

Sgk dan 3 gün önce kağıt geldi. İhbar neticesinde yeniden kontrol muayenesi olun diyor hastanın iyileşip iyileşmediği, çalışıp çalışamayacağını tsk sağlık yeteneği yönetmeliğine göre inceleyin diyor. 3 AY içinde yaptırıp vermezsem maaş kesilecek diyor.

Şimdi benim bir çok heyet raporum var, lakin emekli oldum azda olsa belki iyileşmişimdir. Tekrar rapor alamazsam ne olacak. Tsk da görev yapar derlerse 4 seneden sonra göreve nasıl döncem. Göreve dönmek için dava mı açmalıyım.

TSK da görev yapamaz raporundan sonra kimse şu kurumda çalış vs demedi. Direk emekli etti. Benim başka kurumlara memur olarak başvurma hakkım varmı. En azından hemen başvurayım.

3 gündür anksiyetem arttı. Ama ihbar vs derken Dr lar korkarsa. Sgk ya savcılığa verin dedim. Ben 3 yıl tedavi gördüm yattım hastanede dedim. O bizi ilgilendirmez dedi

Rapor alamazsam ne olacak.

İnşallah adi malül olduktan sonra ilacları bırakmayıp düzenli kontrole ğitmişsinizdir yoksa sıkıntı bildiğim bu kadar digersoruları bilenler yanıtlarsa seviniriz

Bir iki sefer ilaç kullandım sonra gitmedim. Çünkü gerçekten tsk dan ayrılmak bana iyi geldi.

Tekrar kontrol raporunda muhtemelen tedaviye devam etmemiş yazar büyük ihtimalle

İlaç kullanmıyor olmak emekliliğin iptali için gerekçe sayılabilir maalesef. Ama bu kadar detaya bakarlar mı, bilemiyorum.

Bu konuda Bahtsızadam arkadaşımıza bilgi verebilecek kimse var mı?

Geçmiş safahata bakmadılar, hastayım dedim, pt yatış yapıcaklar, inceleyip o şekilde durum raporu vericez dediler. İşim var dedim en az 3 gün yatış dedi maalesef.

Bahtsızadam 5510 üzerinden mi 5434 üzerinden mi emekli oldunuz, kaçlıydınız, bilgi verirseniz sevinirim. Anladığım kadarıyla bu konu malul TSK. personelini rahatsız etmeye başlayacak bir hâle doğru evriliyor.

Üst Alt