Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK'dan raporla ayrıldım. 10 yıl dolmadan malulen emeklilik..?

Efekentli08

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İyi günler ben bipolar teşhisi ile jandarma genel komutanlığında görev yapamaz raporu aldım. 2011 yılı eylül ayı itibari ile sigorta girişim var. Ben şimdi on yılı doldurmadığım için malülen emekli olamıyorum. Şöyle birşey duydum. Herhangi bir sigortalı işe girmeden 2021 yılına kadar beklersem maaş bağlanırmış doğrumu acaba

Efekentli08..bu şekilde evet malulen emeklilik için istenilen yılı doldurmuş olursunuz...lakin gün olarak 1800 gün ve hastalığınızın malluluk oranında değerlendirilip yüzde 60 ve üzere bir oran da alınması koşulu ile...geçmiş olsun kolay gelsin..

Cevabınız için çok tşk ederim. bu oranın nekadar olduğunu nerden öğrenebilirim

eğer açıklandıysa 2019 malluluk oran derecelerinden...internet den bir bakın derim.

Yeniden atanmam için ne yapmam lazım

İyi günler arkadaşlar. Jandarma Genel Komutanlığından J.Asb.Kd.Çvş rütbesinde 24.06.2019 tarihinde malülen emekli oldum. Ancak 10 yıllık sigortalılık sürem dolmadığı için malül maaşı alamıyorum. Malül sayılmamın sebebi kronik netlik kazanmış bipolar rahatsızlık. Psikiyatri hastası olduğum için silah taşıyamıyorum. Ayrıca %40 engelli raporum var. Acaba ben başka bir devlet kurumuna geçiş yapabiliyor muyum ? Yapılıyor ise nasıl yapacağım izlemem gereken yol nedir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Üst Alt