Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tükettiğimiz suyun kalitesi sağlığımızı ne derece etkiliyor?

KaLBiMDeSiN_42

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Vucudumuzun 4/3 ü sudur...bunu genelde herkez bilir ama iş sağlığa geldiği zaman sağlık genelde hep ikinci plandadır ilk sırayı malesef maddiyat almaktadır...buna biz insanlar ne zaman dur diyeceğiz....büyük illerde yaşayan insanların çok büyük bir şekilde sıkıntı çektikleri temiz sağlıklı vede kaliteli bir tüketim suyunu bulmamasıdır...
peki hangimiz tüketmiş olduğumuz suyun ne kadar kaliteli ne kalitesiz olduğunu biliyor???

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Ben şahsen bu konuda oldukca hassas davranıyorum ve kesinlikle 19 lt tup sulardan kullanmam. Daima 5 lt lik pet Erikli marka su alırım. bence piyasadaki en kalitelisi:)

peki korsan olup olmadığına eminmisiniz?sonuçta herşeyin sahtesi yapılabiliyor türkiyede?

arkadaşlar ben çaresini buldum evime analizci getirdim benim suyum direk dağdan geliyor ama felaket kötüydü ve bende su arıtma cıhazı aldım tezgahta yer kaplamıyor küçük bir çeşmesi var deposu tezgahın altında saklı herkeze tavsiye ederim.sebzelerimi bile onda yıkıyorum tahlil sonuçlarını görünce normal suyu kullanamıyorum.yıllarca kullanabilirsiniz hazır sulardan daha temiz oluyor alabilen alsın derim.suyu o esnada temizleyip çeşmeye aktarıyor.

sessiz fırtına senin kullanmış olduğun su diyaliz sistemi anladığım kadarıyla gerçekten bu zamana kadar almış olduğun en güzel eşya sen sağlığını 4/3ünü sigortalamışsın...

evet dediğin gibi senin suyun dağdan gelmesine rağmen kirli olduğunu söylüyorsun evet senin suyun gerçekten kirliydi...neden?
çünkü medyada her zaman haberini duyarız asit yağmurları diyebu birincisi ikinci hava kirlilikleri yağan yağmur sayesinde temizleniyor hele bir de kalabalık bir yerde yaşıyorsan o yerinde hava kirliliğini sağlayan fabrikalarda varsa hiç kaçınılmaz olur sularınınkirli olması...havayı temizleyen yağmur yeraldı ve doğal kaynak sularına karışıyor haliylede tüketmiş olduğumuz sularımız 15 yıl öncesinden kirlenmeye başlamış zaman geçtikçe bu kirlilik daha da fazlalaşmıştır suların kirli olması ise insanlarda ne gibi rahatsızlıklar meydana çıkarıyor?bunun cevabı şunlardır arkadaşlar:boğaz enfeksiyonları mide rahatsızlıkları böbrek rahatsızlıklar bağırsak iltihabı ve kıl kurdunun oluşumu idrar yollarının iltihablanması eklemlerdeki kireçlenmeler kalp damar dıkanıklıkları görsel efektlerin zayıflaması sinirsel bozukluklar şeker kolostrol ve tansiyon kadınsal hastalıkların bir çoğu obezitelik sindirim sisteminin düzensizleşmesi bu saymış olduğum rahatsızlıkların hepsi tüketmiş olduğumuz sulardan biz insanlara bulaşan hastalıklardır...

dikkat ettiyseniz eğer diyaliz merkezleri böbrek rahatsızlıkları genç yaşta kalp krizi geçirmeler ve daha günden güne duyduğumuz çeşit çeşit hastalıkların oraya çıkması 15 yıl öncesinden başlamıştı...sonuçta allahü teala her şey tertemiz yaratmıştır ama biz insanlar kirletmişizdir ve kirletmeyede devam etmemizdir haliyle kirlilikleride bazı ürünler yoluyla temizlemeye çalışıyoruz allah yardımcımız olsun...

yorumlarınızı, varsa eleştirilerinizi bekliyorum

KaLBiMDeSiN_42;

çok güzel anlatmışsınız teşekkür ediyorum ben kalabalık yerde yaşamıyorum ama izmit'e bağlı bir tatil kasabasında ikamet etmekteyim.analizde ben şunu gördüm. su dolu kirli bardağa patates koydu patates bütün pisliği içine çekti anlıyacağınız sebzelerimizi de kaliteli su ile yıkamalıyız.analizde kullanılan bardakları öyle hale getrdiki makinede bile lekesi çıkmadı ister inanın ister inanmayın.helede küçük çocuğumuz varsa çok dikkat etmeliyiz onlar çok değerli.

peki korsan olup olmadığına eminmisiniz?sonuçta herşeyin sahtesi yapılabiliyor türkiyede?

Ben alışverişimi mutlaka elit marketlerden yapıyorum, sahte ürünler ancak mahalle arası marketlerde bakkallarda satılabilir, daha önceden bende büyük bir süpermarkette çalışıyordum oradan biliyorum büyük marketler geniş dağıtım ağına sahip firmalardan alıyor ve bu firmaların hemen hepsi sattıkları ürünün ana bayii liğini yapıyor.

sessiz fırtına;

senide tebrik ediyorum çok güzel bir konuya deyinmişsin...damacana kullanan bireyleri soracak olursak eğer almış olduğunuz damacana suyuna o kadar çok güveniyorlarsa peki bu damacana suyunuı nerelerde kullanıyor bir çok birey sadece içmede kullanıyorlar...peki neden yemeklere çaya kahveye hatta sessizfırtına arkadaşımızındfa dediği gibi sebze ve meyve yıkamada kullanmıyorlar?gerçeği boğazımızdan suyla ilgili ne geçiyorsa hepsinde ters osmos sistemiyle çalışan su diyaliz cihazından çıkan suyla yada kaliteli ve sağlıklı damacana suyu ile kullanmaları gerekiyor...peki bunu dediğim gibi kaç kişi yapıyor???

ayrıca damacana kullanan bireyleri de biraz hesaba davet ediyorum...benim dediğim gibi damacana suyunu kullanacak olurlarsa yıllık ne kadar miktarda damacanaya para veriyorlar?birde hem daha güvenilir hem de emin olduğunuz bir suyu tüketmiş olurlar ayrıca damacananın fabrikasını evlerine montaj yaptırmış oluyorlar yedi gün yirmidört saat evlerinde kaliteli sağlıklı doğal kaynak suyuna sahip oluyorlar...

SAYGILARIMLA...

Üst Alt