Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Turan sanatçıları, müzikleri, sözleri...

dostempati

Aktif Üye
Konular
55
Reaksiyonlar
1
DOMBRA sözleri (TÜRKİYE TÜRKÇESİ)

Kara kış köyüme gelende
Lapa lapa kar yere düşende
Dombıramı alırım
Yürek sazımı çalarım
Kaygılarımı hiç söylenmem.

Dombıra sazımı işiten babalar
Manasına kulak veren analar
İşittiğini akıl yorarak,
Yürekleri titreyerek
Göz yaşlarını esirgemezler.

Nogayların derdi sayısız, her gününde
Yiğitlerin uyumadığı günlerde
Yüreklerini cesaretlendiren
Savaşlarda güç veren
Görüp geçirmiş dombıra

**

Dombıra orjinal sözleri

Kara kıs avulumga kelgende
Kültüldegen kar yerge tüsgende
Dombıramdı alarman
Yürek sazım çalarman
Kaygırgandı eş aytbam

Dombıra sazım estgen ataylar
Manesine es bergen anaylar
Estgenine oy berip
Yüreklerge ses berip
Köz yastı kızganmaslar

Nogaydın kaygı sansız kününde
Batirler yuklamagan kününde
Yüreklerin kötergen
Sogıslarda küş bergen
Köptü körgen Dombıra…

Arslanbek Sultanbekov

ER TURAN - TÜRK KANI

güzel bir Turan ezgisi...

yukarıda paylaştığım Oktan Keleş Ergenekon ezgisi parçasında sadece link vermiştim, neden videoyu buraya yüklediniz?

Link olarak düzeltilmesini istiyorum, lütfen düzeltin. Kafanıza göre paylaşımları değiştiriyorsunuz ve haber bile vermiyorsunuz..

[FONT=sans-serif]Mesajlarınıza, kendi kafamıza göre ekleme yapamayız dostempati.[/FONT]
[FONT=sans-serif]Böyle bir şey mümkün bile değil.. Paylaştığınız mesajları bilmiyor musunuz?
[/FONT]
Rica ediyorum iyi bakın.. Hiç ilave edilmiş mesaj var mı?
Onlar sizin paylaştığınız videolar mesajlar..
[FONT=sans-serif]Sadece, eklediğiniz videoların, video olarak açık bir şekilde görülmesini sağlıyoruz..[/FONT]
[FONT=sans-serif]Bu düzenlemeyi yapmak zorundayız..[/FONT]
[FONT=sans-serif]Link olarak görülmesi daha mı güzel oluyor?[/FONT]

[FONT=sans-serif]Allah' a emanet olun.. Sağlıkla kalın..

[/FONT]

link paylaştıysam link olarak kalmalı. Ekleme yaptıysanız-videoyu yüklediyseniz, not ekleyerek moderatör tarafından yüklenmiştir yazın.

ben uyardım, yasal sorumluluk videoyu yükleyene aittir. Teknolojik olarak kim ne işlem yapmış çıkar. Ayrıca iznim olmadan er turan parçasının da videosunu yüklemişsiniz.

Bu parçaları youtube a yükleyenlerden izin aldınız mı?

senin için önemli olan izin alınması mı zaten youtube linkinden paylaşılmış senin sorunun izin alınması değil o linke girip ordan görmeleri belki bikaç videoya daha göz atmaları madem öyle bişey istiyosun paylaşma linkini youtube a şunu yazınca çıkan video yu izleyin yaz :)

Başlık Turan dan ezgiler, yapılan paylaşım belli, kaynağı belli, linki belli... gizli-saklı-örtülü bir şey yok. Birkaç videoya göz atmak isteyen atar atmaz beni ilgilendirmez. Burada illegal paylaşım yapmıyoruz, yukarıda herşeyi açıkça yazdım anlamıyorsanız, kafanızdan komplo teorileri üretiyorsanız size kalmış.

İsterseniz bütün yutubu-interneti buaraya yükleyin ama üyelerin mesajlarına değil, kendi namınıza yükleyin..

[FONT=sans-serif]Ekleme yaptıysanız-videoyu yüklediyseniz, not ekleyerek moderatör tarafından yüklenmiştir yazın.[/FONT]
Ekleme YAPILMADI
Video YÜKLENMEDİ

Sizin eklediğiniz linkteki video var, başka hiçbir şey yok!

Belki de bir türlü anlamayan sizsiniz, bir sakin olup tekrar düşünseniz?

Niçin anlamak istemiyorsunuz dostempati bey.. :)
Burada hiç kimse mesajlara paylaşılanın dışında, kendinden bir şeyler katıp müdahale edemez
ve kural dışı hiç bir harekette bulunamaz.
Paylaşımlarınız tamamen size ait. Sadece video linkleriniz, video göster butonunun içinde. Olay bundan ibaret.
Zaten sakıncalı bir şey paylaşmıyorsanız sorun yok demektir. Öyle değil mi :)

her şey ortada, uzun laf sözün değerini düşürür. Dedem Korkut un dediği gibi - at ayağı çabuk ozan dili çevik olur.

Gerekenleri yazdım, yazı bitti. Selametle...

Üst Alt