Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

''Türklüğünü bilmeyen Türke Türk denmez'' (yalnız kurt)

Konular
31
Reaksiyonlar
0
Bazen otururum hususi düşüncelere dalarım bu topraklara nasıl ve nereden geldi ecdadım.Merakım bazı avrupa budalaları gibi avrupa değil benim avrupa dan öğreneceğim hiçbirşey yok.Tarihi araştırırıp tek tek kapalı kapı bırakmadan tüm kapıları sonuna kadar açarım.Mesela,bende tarih seksen yıllık dar bir alana sıkışmaz çünkü sadece o dönem ecdadımın seferlere çıkıpta döndüğünde atının ayaklarını yıkadığı süreye bile denk gelmez.Benim atalarımın hayatını incelemem Osmanlı dan'da başlamaz daha gerilerden Selçuklu dan Süleyman şah tan başlar.Beni tarihte en çok hüzünlendiren ve heyecanlandıran ve Mutlu eden olay Malazgirt meydan muharebesidir.Aslında savaşa başlarken nasıl bir yol izlenmiş orasını araştırsak bize çok şeyler katacağına eminim.

Bir Cuma sabahı ve üzerinde kefene sarılmışcasına bembeyaz giyinmiş bir kumandan adam gibi adam Sultan Alparslan ordusunu gayrete getiren mükemmel konuşmasını yapıyor ve ordusuyla beraber kendiside savaşıyor.Ve hilal taktiğini kullanarak savaştan Allah.ın izni ile zaferle ayrılıyor.Ve bizans imparatoru romen diojen esirdi ellerinde ve hiçbir kötülük yapılmadı esir gibi değil kral gibi misafir edilyor.Sultan Alparslan'ın eğer ben değilde savaşı sen kazanmış olsaydın bana ne yapardın diye sorduğunda alınacak cevap tam o asırdan bir hrıstyan yada batılının bir müslümana dost olamıycağının en büyük kanıtıydı.

Peki arkadaşlar Sultan Alparslan' a ne demişti diojen sorduğu sorunun cevabı nda.Yada bilmiyormuydu cevabı Sultan Alparslan?Evet sizleri fazla meraklandırmadan sorunun cevabını ben vereyim sizlere.Diojen eğer savaşı ben kazanmış olsam başını gövdenden ayırırdım cevabını verdi.Bunun üzerine Sultan Alparslan belli bir vergi karşılığı diojen i bizans'a verdi.Ve haçlılar en büyük mağlubiyeti ilkkez Selçuklu ve başarılı kumandan sultan Alparslan dan almıştı ve biz Türklere Anadolu'nun kapısını açmıştı.

Şimdi bizler evlerimizde okullarımızda ilmin olacağı,öğrenileceği heryerde okuyoruz ama sanki masal,hikaye gibi geliyor bizlere.Halbuki böyle değil bu vatan kolay alınmadı her santiminde her metresinde bir Müslüman Türkün kanı mutlaka var.Mesela,gelelim Osmanlı ya şimdilerde uydurma senaryo yla seyirci karşısına çıkan muhteşem yy adlı dizi,dizi her ne hikmetse,saray cariyeler kadınlar kızlar lay lay lom bir devlet portresi ile karşımızda.Diyelim en basit örnek cariye diyor manasını bilmiyor.Sarayda hayvan gibi tepinen kız değil cariye,cariye sultan ın hanımından dahi üstün bir bayandır ve nikahlıdır ve bir erkeğin dört tane cariye alma hakkı var bu günümüzde tamamen kalkmıştır. soruyorum size hangi erkek mahremini çıkartır oynatır dans ettirir milletin içinde kim mi?Sadece bu senaristler gibi sütü bozuklar.Soruyorum size bizans a tehdit mektubu yazan insan,fransuva ya korkusundan rotasını şaşırtan bir alim ve evliya dan olduğu söylenen devlet adamı bu kadar düşüncesiz olabilir mi?

Ben hiçbir şekilde hiçbir Selçuklu - Osmanlı Sultanı na atılan iftiralara inanmıyorum.Sizlere şunu söylüyorum düşünelim,düşünelim.Düşünmek insan ın çok güzel kapıları aralamasına sebep olabilir.Hicaz'da Osmanlı,Arap yarımadası'nda Osmanlı Çin' de ,Afrika da ve Viyana önlerinde Osmanlı.Sahabe efendilerimizden sonra İslam'ın en çok yayıldığı ve yaşandığı dönemde bu dönemdir.Bizim tarihi ve gerçekleri bilmemizi,zamanında Kuveytli bir müslüman'ın,Kuveyt Osmanlı dan büyük iddiası gibidir.Cahil adam bilmiyor mesela kuveyt bizim şuanki ilimiz ''Kilis'' Kadar biryer,Osmanlı mı merak ettiniz değil mi?Şuan ki Türkiye toprağımız gibi otuz altı (36) tane yani otuz altı tane Türkiye ve küçücük Kuveyt,Osmanlı eri akıllıymışta büyük bir kavga çıkmadan önlenmiş.Evet siz bilmiyormusunuz Kuveyt Osmanlı dan büyük diyerek ortamdan ayrılıp gitmiş.

Onun içindir ki ben her dünya haritası na baktığımda hüzünlenirim o kadar yollarda çile sıkıntı şimdiki gibi araba yok at sırtında
ve birde kıymetleri bilinmedi Sultan Abdulhamid,Sultan Abdulaziz ve Sultan Vahidettin çileyle öldüler.Sultan abdulaziz in bileklerini kestiler intihar süsü verdiler.Sultan Vahidettin güvendiği devlet yönetimi verdiği kişiler tarafından İtalya'ya sürgün edildi sefil bir şekilde
bakkala,kasaba borç ile öldü ki,cenazesi de yedi gün italya da bir kilisenin deposunda yedieminde durdu.Kim mi ödedi bu parayı?Suriyeli libyalı tunuslu öğrenciler ödedi Sultan ın borçlarını.Ve suriyeli öğrenciler aralarında para toplayıp bir gemi kiralayıp cenaze yi Suriye'ye getirdiler.Halk büyük sevgi gösterisinde bulundu ve bu cenaze töreni tarihe geçti.Allah bütün Selçuklu Osmanlı Sultanlarından razı olsun.Bugünkü yazımında sonuna geldim inşallah selametle...

ben yine söylüyorum aynı şeyi sürekli söylüyorum ama bir kitap yaz. Sende o birikim ve canlandırma yeteneği var :)

İnşallah zamanla olacak oda acelemiz yok yavaş yavaş yorumun için teşekkür ederim sağolasın.;)

Yazınızı okurken lisedeki tarih hocamı hatırladım ,kulakları çınlasın,görevinin hakkını vererek yaşarcasına anlatırdı,biz tarihi uzanamadığına mındar diyen sapkın ecnebinin yazdığı uyduruk,sırf kendi mayalarını anlatan müsvettelerden öğrenmedik çok şükür!
Bir konunun da altını çizmek istiyorum tarihiyle gurur duyan milletimizin aklını bulandurmaya çalışanlar Türk düşmanı mı bilmiyorum ama din düşmanı oldukları tescillidir!Onlara prim verip vermemek de bizim elimizde...Neyse ağzımı açıp gözümü yummaya başlamadan susayım ben...

Senarist işçi partili - işçi partisi - pkklı düşün artık nasıl bir film çıkar daha neleri yazarım burda dediğin gibi ağzımı açıp göüzümü yummaya başlamıştım ama ne yazık ki, her doğru söylenmez ülkemizde nerdeyse kovmak için dokuz köy hazır bile,bu filmin sebebide yapılma amacıda şudur son günlerde Osmanlı sözü çok duyulur oldu hasetlerinden sapıtıp çılgına döndüler ve beyinleri bulandırmak amacı ile film adına rezilliği belgelyip yazıp uydurup milyonlara film gibi izletiyorlar.Bizim halkımızda filmmi film diye izlemeye meraklı anlatılanı gerçek sananların sayısı bi hayli fazla ama benim için saçmalıktan başka bişey değil.son olarak adam ntv haber de çıkıp,belgelerde sarayda İççki yoktu.onu makyaj olarak aldık demeside rezilliğin şuursuzluğun bir ayrı boyutu.yorumunuzla yazıma renk kattığınız için teşekkür ederim sağolun:mad::)

Üst Alt