Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türknet’e Engellilere Yaptığı İndirim Ağır Geldi.

Esirgeyen

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Türknet’e Engellilere Yaptığı İndirim Ağır Geldi.
İki yılı aşkın bir süredir Türknet abonesiyim. Türknet’i tercih sebebim ise artık diğer ISS lerin de kaldırdığı AKN limitinin yüksek olması ve engelliler için başlangıçta gerçek anlamda indirim uygulaması idi.
Ancak, engellilere uyguladıkları indirim Turknet’e ağır gelmiş olacak ki bana mesaj gönderip kendilerine 2 sene önce verdiğim ve kabul ettikleri raporda TC kimlik numaram olmadığı, Engelli kimlik kartımda ise engel oranı yazmadığını belirttiler kendilerine oim üzerinden dilekçe olarak engelli kimlik kartındaki engel oranı yazan yeri daire içerisine alıp gönderdim bu defa kartta süre belirtilmediği gerekçesi ile tarifemi değiştirmek istediklerini belirttiler. OİM üzerinden yeni rapor yüklemeye çalıştımsa da daha aynı belge iki defa yüklenemez uyarısı aldım.
Kendilerine iki yıldır bağlamayı taahhüt ettikleri telefon hattımı bağlamaları halinde bir faks edinip faks da çekebileceğimi ya da bir e posta adresi vermeleri halinde istedikleri formatta yeni bir raporu e posta ile ulaştırabileceğimi yazdım ancak bu yazdıklarım hiçbir şekilde dikkate alınmadı.
Bütün bu çabalardan sonra OİM üzerinden Engellilere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki yönetmelik ve Özürlü Kimlik Kartı hakkındaki Resmi Gazete’de yer alan kimlik kartı üzerinde bulunması gereken bilgilerde süre olmadığını belirtip RG linklerini gönderdim.
Ne yazık ki bu Devletimizin yürürlükteki kanunlarını tanımayıp kendi uygulamalarına uygun belgeler temin edilmediği takdirde tarifemi engelli tarifesinden çıkaracaklarını belirtmekten başka bir şey söylemediler.
Türknet karabasan gibi üzerime çöktü. Zaten hayatta karşı karşıya olduğumuz engeller yetmiyor gibi bir de turknet’in bu uygulaması engellerime tuz biber oldu.
Konuyla ilgili Turknet ile yaptığım o traji komik yazışmaları da yazımın sonunda sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ancak, Türknet’e geçişimle yaşadıklarım bunlardan ibaret değildi. Ta başından beri Türknet bir kabuslar dizi olarak üzerime çöktü. Türknet'e geçer geçmez ilk faturam Türknet tarafından mükerrer tahsil edilmişti. Yapılan çifte tahsilatın iadesi için aylarca muhatap bulamadan saç baş yolarak debelendim durdum. Hatta CEO'larının twitter hesabını trolledim neden sonra sosyal medya sorumluları beni arama gereksinimi duydular ve yaklaşık 3 ay sonra yeni faturalarımdan düşerek çifte kavrulmuş başlangıç faturamı iade ettiler.
Bundan başka Ekim 2018’de bir arkadaşımı Türknet’e getirme gafletinde bulundum. Türknet’in bağlantı yapacak teknik elemanın yaptığı bir yanlış üzerine (izin almadan iş yerindeki açık para kasasının bulunduğu yere girmesi )arkadaşım abonelikten bağlantı yapılmadan vazgeçti ancak türknet arkadaşıma 150 TL fatura çıkardı bu yüzden arkadaşım beni arayıp sorumlu tuttu ve arkadaşımla aram bozuldu. Eğer dostlarınızla problem yaşamak istemiyorsanı siz de aynı hataya düşmeyin derim. Kendisini bu haksız tahsilat isteminin iptali için ilçe hakem heyetine yönlendirdim. Olay ilçe hakem heyetinde olmasına rağmen Türknet tahsilatçıları arkadaşımı mesaj ve telefonlarla icraya vereceğiz borcunu ödemezsen diye tehdit ve taciz ettiler.
Anlaşılan o ki, çağrı merkezini kapatarak karını artırmaya çalışan Türknet parayı o kadar sevmiş ki Tüketici Hakem Heyetine intikal etmiş dosyadan bile para tahsil etmeye,
engellilere uyguladıkları indirimleri kanuna aykırı ve sudan bahanelerle kaldırmaya kadar düşmüşler.
Şu an başka uygun bir ISS bakıyorum.
Artık tüm ISS’ler AKN’yi kaldırdı. Bağlamadıkları ve hatta hakem heyetine intikal etmiş bir dosyaya tahsilat yapmak için icra tehditlerine varan kanun tanımaz çirkin davranışlarını ve Engellilere karşı bu hasis tutumlarını göz önünde bulundurun ve sorun yaşamak istemiyorsanız Türknet mi aman ha uzak durun.

Üst Alt