Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uçak fobisini yenmek için ne önerirsiniz?

S&S

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
0
Merhaba .
ben kalp hastasıyım,fakat iş yerim yarın sabah uçakla Ankaraya gönderiyor
(oradaki fabrikada eğitim verecem).
sorum şu ,benim yükseklik korkum var ,uçakta kalp krizi geçirmemek için ne yapmalıyım (ilaç ,şeker ,dua vs.)

cevaplarsanız sevinirim.

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ee sizde binmeyin cnm.sanki bana yurt dışına gideceksiniz.sağlık bu şakaya gelirmi hiç.

Cam tarafında oturma kolidor tarafından seç koltuğunu dışarıyı görme şansın olmasın..Ama bence harika bir manzarayı kaçırmış olacaksın yukardan bakınca güzel gözüküyor yeryüzü...İçinden bi fatiha üç ihlas okuu..:D Bendede var sanıyordum uçak fobisi ama yokmuş sadece heyecandan gülesim gelmişti güldümde zaten..:) Korkunca gülesim gelir benim..:eek:

Şimdi size ne yazsam korkularınız geçmeyecek:)
Tüm korkuları bir kenara bırakıp denemek lazım bence, buna değer;)
Yükseklik korkunuz varsa cam kenarını tercih etmeyin, koridor kısmından biletinizi ayırtın..
Zaten, kalkış ve inişlerde biraz kanınız çekilir ondan sonrası inanın bana ne otobüs ne de herhangi bir araç uçaktaki rahatlığı veremez..
Gerekirse uçaga binmeden bir sakinleştirici alın..
Şunu unutmayın ki,Hava yolları daha güvenlidir,kaza yapma riski çok çok azdır...İyi yolculuklar...

Umut Hava yolları reklamı gibi oldu be..:) Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz desen birde var ya tam olacakmış..:D

Havva,:)

Arkadaş biraz zorlarsa uçakla kaçkere kaza tehlikesi atlattığımıda anlatırım:p

Aman haa..:) Hepten germeyelim arkadaşı..:)

uçak dedilermi ödüm patlıyor birdefa hava alanından geri döndüm biletimi yaktım

tecrübeli olarak sana tavsiyem bir duble viski ve inene kadar uyuyacaksın yastık istemeyi unutma saygılar

kanat kısmına oturma zaten karlı yolda yolculuk gibi geliyor alkol alıyorsan 3 tane de bira içersin uçakta tanesi 6 lira uçağı sen kullanıyomuşsun gibi oluyor kalkış ve iniş bide türbülans düşüce hissediyorsun onun harici farketmezsin bile birde şöyle düşün uçak kazasında ne kadar insan ölmüş trafik kazasında ne kadar bence karayolu dha tehlikeli acemi çaylaklarla dolu etraf

1 şişe viski ic ucaga binmeden yada ucakta icmeye basla bu sefer ucak düsmesse .... die sallarsın :))

En güvenilir ulaşım şekli olduğunu aklında tutarsan rahat olursun.host ve hosteslerin hepsi ilk yardım bilgisine sahip ve donanımlarıda var.bu güvenceyi otobüste nerde bulacaksın.ha sadece en yakın sağlık ocağına yetiştirmelerini umarsın o kadar oda açıksa tabi.bu mantığa sahip olursan ilk tercihin bundan sonra uçak olacaktır.

Sükût-u Vaveyla;

Arkadaşım doğru tahminetmişsin ,yolculuktan döndüm, hatta geri dönüşüm'de uçakla oldu (biletler önceden alındığı için seçme şansım yok).
Biraz heycan oldu ama uçağı binmeden önce normalde her sabah içtim tansiyon ilacını, birde uçağı binmeden önce bir hap içtim (kalp atışlarını yavaşlatan ilaç) heycanlandığımda ilacın etkisi nedeniyile,korktuğum kalp çarpıntısı olmadından sağ salim gittim ve geriye döndüm.birde yanımdaki koltukta sürekli yolculuk yapn bir yolcu olması beni cesaretlendirdi.

Arkadaşlar ilginiz için gerçekten teşekkür ederim.;)

2 duble rakı bütün herşeyi çözer kardeşim....

Uçağa bin koltuğuna uzan mp3 çalarını tak kulağına kapat gözlerini ve güzel bir tatile gittiğini hayal et:) kalp krizi falan kalmaz yükseklik korkusu da gider hepsi gider:)

ben 4. kattan aşağıya bakamıcak kadar yükseklik korusu olan biriyim. bir çok kişiden uçağa binme diye uyarılarda bulunmalarına rağmen,herneolursa olsun binicem dedim. ve biryerdede bazen mecburiyette doğabiliyor o yüzden mutlaka yenmeliydim bu korkumu.
cam kenarına bindim.ve şuna emin olun bir saatlik uçuşumda bir an bile korkmadım bunun sebebinide açıkcası bilmiyorum.sanırım kendimi o büyüleyici görselliğe vermiş olucamki,korkmak hiç aklıma gelmedi.inanılmaz güzellikte gökyüzünü seyretmek butün korkumu alıp götürmüştü.yanımda oturan yolcu ise,çok sık uçağa binmesine rağmen ter sular içinde kaldı yolculuk boyunca.o yüzden yükseklik korkusunu uçağa binmeden yaşayıp yaşayamayacağınızı bilemezsiniz.günümüzde uçağa binmek kaçınılmaz olduğu için,bırakın rahat olun ve binin uçağa oturun cam kenarına ve tadını çıkarım muhteşem güzelliğin.

Üst Alt