Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ülseratif Kolit CROHN rahatsızlığında zayıflama ne düzeyde oluyor?

-DORLION-

Aktif Üye
Konular
112
Reaksiyonlar
3
Ülseratif kolit rahatsızlığı olan kişiler de aşırı zayıflama rastlanıyor mu ? Diyetsiz şekilde takriben 35 kg verdim halen kilo kayıpları devam etmekte . Bu rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar da bu şikayet oldu mu ?

Çok vermişsiniz.Ben bir diyet duydum.Bu diyetle ülseratif kolit hastası iyileşmiş.Birçok hastanın öyküleri var.Reklam olur mu bilmiyorum.GAPS Diyeti
Bende de baska rahatsızlıklar var.açıkçası kitabın siparişini verdim.Kolay bir diyet değilmiş ama sonuçları muhteşem

Ablam bu hastalığa yakalandı yazık ki!Öldürmeyip süründüren bir hastalık olduğu söyleniyor.Ablam ilk olduğunda 3 ay süren ishali oldu.Durdurulamadı.O sürede 20 kiloya yakın verdi.Çok berbat haldeydi.normalde de çok kilolu biri olmayınca kaldıramadı.Şu an düzenli ilaç alıyor.Saatlerine falan dikkat ediyor.Stres en büyük düşmanı imiş.

Bu rahatsızlık 3 yıl önce başlamıştı . Stres önemli faktör fakat ilginç tarafı her yıl eylül ayında alevlenme fazla oluyor. Diğer mevsimlerde belirti az iken nasıl olup belli dönemler de tekrarlıyor . Psikoz ilaçları nedeniyle 3 haneli kilolarda olurdum birden bire kilo vermeye başladım . Belli dönem sabitlenmişti kilo şimdi tekrar zayıflama başladı .İç huzursuzluk ve kaygı sebebiyeti de veriyormuş araştırdığım kadarıyla.

Sen benim dedigime kulak ver.bende de irritable huzursuz bağırsak sendromu var.eylülde alevlenir dedigin gibi.gaps diyeti tam da senden bahsediyor.bak bağırsak iyileşirse psikolojik rahatsizliklar da tamamiyle geçiyormus.şizofrenden tut depresyon,anksiyete ne ararsan bir çok hastanin öyküsünü okudum.ilaclar bir yere kadar.beslenme seklimizi degistirmemiz lazim

_çalıkuşu_ Linki okudum yazdıkları ile aynı görüşteyim ve uygulama yapmaktayım çoğu besin maddesini keserek . Zorlamaz beni gaps diyeti . Çok çok teşekkür ederim faydası çok olur Fulya83 4 defa endokolojiye gittim her defasında parçalar alındı 12 parmakta mide altında 4-5 cm büyüklüğünde tümörler ve ülseratif kolit teşhisi konuldu . Çölyak rahatsızlığını sordum muayene de yakın derecedesin dediler . Mümkün olduğunca kızartma ve hamur işlerinden uzak durdum .Sıvı yağ ve margarin tüketimi ayrıca tuzu kestim .

Probiyotik takviyesinde sıvı olanlari oneriyor Gaps doktoru.bazı probiyotik takviyeleri diyetin faydasını bile engelliyormuş.bagirsak duvarina zarar veriyormuş.alacağın probiyotigin içeriğini iyi bilmen lazım.en iyisi ev yoğurdu.ama çölyak mölyak kalmıyor bu diyette de yaşam şekli cok değişiyor.uygulamasi biraz yorucu gibi fakat başta zorlanilsada sonra alisir o düzene insan bence.gerçekten düzeleceksen değer yapmaya.

Doğal hayvansal yağlar ve süzme zeytin yağı ile kaya tuzu serbest.önemli olan işlenmemiş doğal gıdalar yemen

*DORLİ*

Ablamın da belirli atak dönemleri oluyor sevgili Dorli.Ama sinir ve stres bunun en büyük sebebi imiş.Kaldı ki beslenme çok ama çok önemli bir faktör bu rahatsızlıkta.Çok geçmiş olsun diyorum size.

Hep derdimki sitres ve üzüntü sindirim sistemimi bu hale getiriyor.meğer bagirsaklarimdaki anormal flora yüzünden sitres,depresyon yasıyormuşum.herkes katilmayabilir belki.tavuk mu yumurtadan yumurta mi tavuktan çıkar gibi bir mesele bu da :))

_çalıkuşu_

Sanırım troid de buna benziyordu.Aşırı sinir yapıyor,yaptığı sinir yine kendini olumsuz etkiliyordu.

Yine vücudumuzdaki bazı minerallerin eksikliği de sinir yapıyor.Bunu da gözden kaçırmamak lazım sanırım.

KUMSALL çok teşekkür ederim . Beslenme alışkanlıklarımıza GDO,palmiye yağı ve çin tuzu gibi şeyler girdiğinden itibaren herkes hasta oldu obeziteye yakandı yada vucüt organlarımızı etkiler oldu . Doğal aldıklarımızdan bile şüpheli yaklışıyorum neticede sanai ürünü hep . Yeni açıklandı sindirim sisteminde düzensizlik ruhsal halimizle bağlantılı olduğu . Mümkün gözüküyor barsak rahatsızlıkları tedavi edilirse psikoloji düzelir .

Karatayı tv de görür bakarım ne önermiş demem . Şekeri kes diyor iyi de enerji almam lazım mutluluk hormonu salgılamam lazım . Kaya tuzu iyi fikir .

İlk rahatsızlık ceviz içinden oldu .Ertesi gün iç kanamalar sancılar çıktı . Dün gece de fıstık içi verdiler kavrulmamış galiba çoğalttı sancıları .

Bilmem ki düştük bir illete nasıl olacak kaç yıl sürecek . Rabbim kimseye dermansız dertler vermesin dert veripte derman aratmasın .

Gaps diyetinde un,bugday,tahil,seker yasak.enerjini hakiki bal ve kabuklu yemişler yiyerek toplayabilirsin.bunlara izin var gaps diyetinde.ama hakiki ve işlenmemiş olacak.şeker yediğin zaman direkt toksini artırıyor bagirsakta ve bagirsak duvarına hasar veriyor.

geçirgen hale gelen bağırsak duvarından kana toksin,metal ve zararlı ne varsa kana karışıyor.buradan hem beyne hem diger organlara ulasabildigi için psikolojik ve fizyolojik hastalıklara yol açıyor.sağlıklı bagirsak geçirgen olmaz.zararlı maddeleri tolere edebilir.ama yediğimiz gıdalar artık doğal değil hep sentetik.vücut yapısı doğal gıdaları sindirmeye programlı ama sentetik gıdaları nasıl sindirecegini bilemiyor.bu yüzden de sindiremeye sindiremeye Bagirsak hastalanıyor

Kaya balı şifadır deniyor . Yabani bal arıların kendi oluşturdukları oğullarda mağaralarda ve ağaçlarda yaptıkları doğal bal . Bir yerde var kaya balı gidelim dediler ama arılar şimdi kızgında riskli olur diye bekleyin dedim . Sabah ve akşam bir çay kaşığı tüketmek gerekiyor ziraa fazla yenmesi aşırı riskli . Piyasada 100 gramlık kavanozlarda satılıyormuş öğrendiğimiz kadarıyla .

Fulya83 sirke mide deler pek olumlu düşünmüyorum . Süzme yoğurt yapıyoruz mideyi koruma amaçlı .

Bugün hastaneye gideceğim onu sorayım ne cevap verecekler . Ülser de var yara yapar mı bilmem .

Üst Alt