Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ülseratif kolit hastalığı hakkında bilgi almak istiyorum..?

BEYCUR

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamün Aleyküm ben 1 yıldır ülseratif kolit hastasıyım yasım 22.. Askere gitmeyi düşünüyorum ama bana çürük raporu verirler mi ? yada verirlerse nerelerde çalışabilirm ? şuan özel bir hastanede bilgi işlemciyim..

Burdaki bazı doktorlara soruyorum yeterli bilgi edinemedim bu yüzden soruyorum.. Hastalığım için Salafolk tablet ve panto miğde koruyucu kullanıuyorum.. 5-6 aydır kanama ve ishal olmuyorum bu iyi bir sonuc olması lazım dimi ? ilaçlarımı devamlı kullanuıyorum ama lahmanları kullanamıyorum..
Ve bu mevsim değişikliğinde tekrar baslıyomus kanamalar ve miğde agrıları , onları zamanları bilen var mı ?

Bana yardımcı olursanız sevinirim ?

Gecmis olsun.

Ulseratif Kolit : Kalin bagirsagin kronik iltihabi hastaligidir.

Askere alinacaginizi dusunmuyorum.

Onerilen ilaclari duzenli kullanin. Kontrol gunlerinize mutlaka gidin.. Lavman , hastalik aktifken kullanilir. Hekiminiz farkli 1 tedav onermisse buna uyun.

Mide agrilarinizin Ulseratif Kolit ile ilgisi yok.. Midede baska sorununuz vardir. Cunki Ulseratif Kolit sadece kalinbagirsak + rektum hastaligidir.

1 uyari : UK ye bagli baskaca hastaliklar gelisebilir. Ornek.. Artrit gibi.

Askere gitmeyi düşünüyorum ama bana çürük raporu verirler mi ? verselerde işinize yaramaz..sadece askerlik için geçerli o rapor.. hastaneden memnun iseniz, o hastaneden özürlü raporu çıkartın vergi indiriminden faydalanın..sesene tüm sorularına cevap yazmış sağolsun..moralinizi yüksek tutun işi oluruna bırakın..

Merhaba;

Öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. Forumda ilk kez yazıyorum, bir hafta önce hemoroid ameliyatı oldum. Ameliyattan önce sürekli dışkılama hissi vardı ve kanlı dışkılama yapıyordum. Doktorumun ameliyat öncesi kontrolünde hemoroid, fissür ve garip bir şeyler olduğunu söyledi. Ama hemoroidimin ağrısı dayanılmaz olduğu için hemen ameliyat oldum. Şuan hemoroid ağrılarım geçti ama günde 2 yada 3 kere dışkılama isteği oluyor ve en az birinde sadece gaz çıkarıyorum ve bu esnada ve diğerlerinde de kanamam oluyor. Hiç bir ağrım yok ve sadece karnımda şişkinlik hissediyorum. Doktorum kanamanın normal olduğunu UK olabileceğimi ameliyat etkisinin iyileşmesi için 2 ay gerektiğini ve sonrasında kolonoskopi olmamı söyledi ama şuan çok tedirginim. Lütfen biraz bilgi verebilir misiniz?

Üst Alt