Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Unutulmayacak Unutulası Anılar2!

mac72

Emektar Üye
Konular
60
Reaksiyonlar
42
Gece emekli başçavuş olan amcanın diskodan dönenleri saat 4 e kadar yıldız kayacak diye bekletmesi (askerlik anısı, nöbetlerden öyle bi saat tespit etmiş:)) ve uzaktan gelen sesleriyle geçti. Onların sesi kesildi ohh demişken busefer de sağdan sağdan keçilerin çıkartıkları sesler yüzünden uyur ile uyanıklık arası geçti .Çok güzel olan bir şey vardı hava çok serindi gürültü olmasa derin bi uyku uyumak işten bile değildi..

Gün ağarmaya başlarken sivrisinek akını başladı.Uyumanın imkanı mı var tabii herkes erkenden ayakta:) ne yapılabilir “hadi dedi hoca güneşe karşı tai chi yapalım”. onlar az ilerdeki kocaman betondan sekinin üzerinde güneşe karşı tai chi yaparken bende sivrisineklere karşı yapıyordum eminim ki akşam gelenler sadece öncü sivrisineklermiş sabah ordusu gelmişti çünkü..!! :)

Tai chi sonrası herkes denize girdi ben hariçtabii.. Deniz Antalya denizine yakışmayacak derecede soğukmuş giren herkes çıkınca dişlerine keman çaldırınca bende şahit olmuştum.:) Denizden çıkınca en büyük sorun tabiiki duş sorunuydu. Herkes nasıl duş alacağını düşünürken, hoca kendilerinin daha öncelerde başka bir yağmur suyu kuyusunun suyuyla duş aldıklarını ,suyun beklediği halde temiz olduğunu söylemesine rağmen kimse yanaşmadı. Tabi bin bir zahmetle götürülen içme suları duş suyu olarak kullanılmaya başladı.:) Adadaki sorunlardan biride içme suyunun olmamasıydı ya tekne sahiplerine getirteceksiniz yada gidip kendiniz doldurup getireceksiniz yada mümkünse su içmeden yaşayacaktınız.:)

Duş sorunu da halledilince acıktığımızı hissediyorduk ama herkes “bu evde kim ölecek denince amelenin gözüne baktığı gibi”hocanın ve yardımcısı Hakanın gözüne bakmaya başladı.:) Onlar da kahvaltı hazırlamaya gönüllü oldular :p Barakaların artan tahtalarından büyük bi ateş yakıldı ufacık bi çaydanlıkla çayımız demlendi .Herkes ancak birer bardak çay alabilince istediğin an çay bulabilmenin ne büyük bi nimet olduğunu anladık.
Kahvaltı sonrası “Ulan burda pazara kadar ne yapacaz “düşüncesi herkesin kafasını kurcalamaya başladı hoca hariç.. Su yok, çay yok, jeneratör var ama takacak fiş yok:(

Telefonların şarjı azaldıkça ne yapacaz korkusu hepimizide sardı (korkulan akşama oldu şarj bitti.:() benim tabi diğerlerinden bana ne:(
Tüm gün herkes hocanın erdemlerinden bahsetti..:p ilk başlarda herkes de geldiği için çok mutlu rolü yapıyor tabii “aman ne iyi yaptık ,aman böye bi tatil herkese nasip olmaz vs vs..” Ama asıl akılda olan “Ne bok yedik lan biz?”:) nitekim öyle olduğunu da C.tesi günü anladık.

Büyük bi çam ağacının altında oturup sohbet ederken ada iskelesine yanaşıp orda mangal yakan tekne reisinden bizi adaya getiren reisin(lakabı ipli:) ne demekse J) yanında bi arkadaşıyla adaya çarptığını ve hastaneye kaldırıldığını öğreniyoruz:) Kötü bi durum ama kaç kişinin böyle bi kaza başına gelebilir ki?:) Sonradan öğreniyoruz Allahtan ucuz atlatıyolar kazayı, iplinin durumu daha kötü arkadaşına göre.. Adaya gelirken ne kadar tırsmakta haklı olduğum çıkıyor ortaya..:)

Bende ...yazıp yazmamak ta kararsızım:)

Lütfen yaz Erci bak bu satırları okurkene deli muamelesi görmeyi göze alıyorum karşımda müdür yanında şef(kadının gözü zaten hep üstümüzde buna rağmen) o bakışların esareti altında senin ada maceralarını okumak süper bir şey ya senden iyi bir mizah yazarı olur Erci bu yeteneği göz ardı etme arkadaşım:)

Sağol minerva :) kim kaybetmişte ben bulacam mizah yazarlığını:)

Yaz tabii.. Merakla ada macerasının devamını bekliyoruz.. : )

Sen niye merak ettin ki şimdi yeliz?:)

Et canım ne olacak senin başın kel mi?:)

Üst Alt