Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Unutulmayacak Unutulası Anılar4!

mac72

Emektar Üye
Konular
60
Reaksiyonlar
42
Ve Cumartesi günü geldi...
Ulan bu ada da nasıl zaman geçiricez diye düşünürken bir şekilde gelmişti işte,sona yaklaşmıştık. C.tesini geçirilmiş gün olarak düşünüyordum ben (enazından ben:p)..

Sabah herkes her zamanki gibi kaşıntıyla uyandı.. sivrisinekler, bulmuşken keçiden geyikten yada iksiinin karması hayvancıklar dışında kılsız tüysüz canlılar, kanınımızın son damlasına kadar emmeye azmetmiş gibilerdi..:)
Herkes uyanmıştıda ilk geldikleri gün hoca'ya 10 numara yağ kullanan asker emeklisi amca kalkmamıştı ki biraz sonra sebebini öğrenmiştik: ) amca saç baş dağılmış bir yandan kaşınarak çıktı odasından, Tüm gelirken getirdikleri eşyaları yanında olarak..:)

"Hocam" dedi."Biz gidiyoruz lütfen bize bir tekne çağırırmısın?"
Hoca anlam veremediği bu tavra peki dedi ama sebep ne?
"Oğlan ishal oldu ve sürekli kaşınıyoruz perişan olduk , zaten kızda bürosunu taşıdı yapılacak işler var"
hoca "Tamam ama bugün tekneyle adaları dolaşacaktık plan buydu " dese de amcayı ikna edemedi..

Hani ekip azalıyordu üzülüyorduk ama bobi gidiyordu yaa bobisiz bi tekne turu hayal gibi gelmişti hepimizede..:) Neredeyse kimse görmeden gizlice "çaaaaaaaak" yapmıştık hepberaber..:)

neyse tekne :p pardon sandal çağırıldı avukat hanım ve ailesi maaile terk ettiler adayı

Kahvaltı için ateş yakıldı çaydanlıklar ocağa koyuldu ve kahvaltılıklar hazırlanmaya başladı..İki çaydanlıkla çay yapılmaya başlayalı kahvaltılar daha bi güzel olmaya başlamıştı, hemde adadan 4 kişi gidince kişi başına düşen çay miktarıda artıvermişti..:)
Derken bizi adaları dolaştıracak tekne söz verildiği hgibi saat 10 civarlarında geldi adaya..
Tekne ye bindik ama teknenin kıç tarafında oturmak düştü bana..En rahat ,rahatsız yeriydi teknenin kıç tarafı..
Genişti oturumu rahattı ama :) Acayip güneş alıyordu kardeşim bu aylarda da güneşte oturulurmuydu zaten yarı zenci olmuştum..:)

(herkes modemi kurabilse bilgisayrcılar ne yapacak be kuzen (konuyla alakasız gelen telefon sonrası reklam arası..:p)

Şapka takmayı sevmeyen ben zaten bu yaz boyunca şapkasız çıkmam abi modundaydım..Denizde şapkayla yüzülür tekneyle tura şapkayla çıkılır vs vs..:) Neyse tur başladı tekne de bi buz dolabı ve onda buz gibi su olmuş olması veee vee çay olması bizde vaha görmüş bedevi sevinci yaşatmıştı.. Tur keyifli geçecekti anlaşılan ...

Yanılmışım :D Aslında keyifliydi ama, taa ki bir kaç adacıktan sonra denizin ortasında teknemizin perkins motoru hararet yapana kadar..Ulan harbiden bedevi gibiydik ama Allahtan çölde değildik etrafta da kutup ayısı falan yoktu..:p

Gariban babam anasından doğduğundan beri çalışmış adam doğru düzgün bi tekneyle de gezemedi..Emekli bi tamirci olarak reisle birlikte daldılar motora , bi yarımsaatten sonra tekne hareket etti ama yine de patlamış radyötörün borusunun yerine yeni boru takılmalıydı ,diğer adacıkları gezmeden mecburen karadan ulaşımı olmayan Kale 'ye yanaştık ve orda teknenin radyötör borusunun tamiri için beklemeye başladık..

Beklerken herkes kaleyi gezmeye gidince tekneye bakıcı olmak bana kaldı.. benden de ne bakıcı olur ya gezmeye gidenler geldiğinde ben hala uyuyordum..:D Benim telefon göğüsümün üstünde durduğuna göre diğer emanetlere de birşey olmamıştırdı ..

Yok yok gezmek sizin neyinize gidin adanızda oturun allah allah , zaten bu beklnmeyen süpriz tadımızı kaçırdı tekne yapılır yapılmaz adaya döndük.. Koyduk ateşe çaydanlıklarımızı oturduk tavlaya..

içimde bir sevinç vardı "ülen ne oluyo "diye baktığımda ertesi gün karaya medeniyete gidecek olmamızdı içimdeki sevincin nedeni .. Asistan hakanla karaya iner inmez toprağı öpme kararı aldık..:) (öptük mü tabii ki hayıııır:p)

Şimdi iş ertesi gün saat 10 nasıl olacaktı onu nasıl bekleyecektik..:p

ve devamı serinin 5.halkasında merakla bekliyoruz efem;) ve biraz çocukluğa dönüş için tintin maceraları vizyonda oldukça keyifli,maceralı tavsiye olunur ama seni kesermi bilmem sen maceranın bizatihi içinde olmayı seviyorsun bu ada hikayesi onu gösteriyor ben bu ada olayından sonra erci rafting,erci paraşütle atlarkeneyide bekliyorum hadi be Erci kim tutar seni:cool:

Benden ne Cin Ali olur diimi?:D

Ya yok ben öyle tehlikeli sporlarda direkt kırıyorum en olmadık yerimi ne gereği var..:D

:D tekne turu pardon sandal turu baya keyifli olmuş!!! Ada sefhası diyeceğim ama anlatılarla ada kabusu gibi..ama komik kusura bakma :)...Sabah sabah güldüm yaaa :D

Son düzenleme:
:D:Dşimdi bana da komik geliyor

Üst Alt