Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretra darlığı olmaya başladı. 14 değil de 12 numara sonda mı kullanayım?

dragonsga

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
1
14f sonda artık zor girmeye başladı,aacab 12f sonda kullanmaya bslasam dahamı rhat ederim.yada 12f sondayı kullanmamda bi saınc olurmu.

kullan bir sorun olmaz. fakat üretra darlığını nasıl tespit ettin, bazen yada sıklıkla kasılmalardan zor girmeler olur. biraz bacaklarını hareket ettir sağa sola eğil bekle bir kaç dakika geçer.

Tayyip'in dediği gibi, darlık olduğunu nasıl anladın? 12 kullanmak çözüm değil. O zman git gide küçülür...

1- Enfeksiyon olmadığından emin ol
2- Darlık ya da üretrada yorulma varsa, ben olsam, 10 gün boyuncu 14 ya da 16 numara sabit sonda takarım. Hem üretra dinlenir hem de genişler.

söyleki 1agustos gibi artık 14f sonda gitmez oldu hastaneye gittim sistoskopı ıle zar zor 14f sonda taktılar.5agustos gibi 14f sondayı çıkartıp 18f sondayı cok rahat bı sekılde taktılar 15agustosta 18f sondayı çıkartıp doktorun dedıgı gıbı 14f sonda ile tak yapmaya başladım bir hafta sonra hafıf hafıf zor gitmeye başlamıştı sodna şimdi dahada zorlaştı.galiba acık amelıyat olmam gerekiyor ama bende bunu ne kadar gecıktırebılırsme o kadar iyi diye düşünüyorum.o yüzden bu süre zarfında 12f sonda kullanmak istiyorum.

Allah şifalar versin abi.şuanki durumunuz nedir nasıl oldunuz. Sağolasın

Üst Alt