Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretra darlığı sebebiyle yapay idrar kanalı yapımı hakkında bilgisi olan var mı?

başak kalbent

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
babam yaklaşık 4 yıldır üretra darlığı sebebiyle kapalı ve açık olmak üzere bir çok kez ameliyat oldu ve ne yazık ki bi sonuca ulaşamadık yanlış ameliyat sebebiyle idrar kanallarının zedelenmesiyle yapay idrar kanalı yapılması gerektiğini doktorumuz önerdi görüşlerinizi bekliyorum

şuan karın altında sonda takılı ve böbreklerde nefrostomi var enfeksiyon sebebiyle takıldı enfeksiyon baya düştü ama doktorumuz kalıcı bir çözüm olması sebebiyle yapay idrar kanalı yapılması gerektiğini söylüyor bu nasıl bir işlemdir

merhaba arkadaşlar üroloji doktor önerisi olan var mıdır?
idrar yollarında ki darlık için???

başak kalbent

Barsaktan bir parça alıp onu rulo şekline getiriyorlar, bir ucunu mesaneye bağlıyorlar diğer ucunu ise göbek altından cilt üstüne çıkarıyorlar. Kişi oradan 4-5 saatte bir kateter ile TAK işlemi yapıyor, mesaneyi boşaltıyor.
Bende bu var. On yılı aşkın süredir en küçük bir sorun yaşamadım.
Açılan bu yol gündelik yaşama zerre kadar olumsuz etki etmiyor. Banyo, deniz, yatış vb. her şeyi aynen yapabiliyorsunuz.

Ben Prof. Bülent Çetinel'e ameliyat oldum. İşinin ehli, çok çok iyi bir cerrahtır. Asistanı Güzide hanım'ın telefonu: 0 530 661 91 18

Sormak istediğiniz şeyler varsa yazın lütfen.

merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
babam bezmialem üniversite hastanesinde rektum ca hastası olarak tedavi gördü.
ilkten geçici bir kolostomi torbası takıldı.
sonra ikinci ameliyatta içeri alamadılar ve idrar yollarında mesanede yaralanmaları gelişti ve epikriz raporunda çok açık şekilde yazılmış bulunuyor.neyse kalıcı olarak kolostomi takıldı ve o günden beri üroloji bölümünde tedavi oluyoruz
toplam da 17 kez ameliyat geçirdi
ve küçük operasyon tarzı şeyleri saymadım bile
şuan haseki de yatıyor ve ilestomi ameliyatı olacak idrar yapay yolla karın altına bağlanacak ve oradan sizin dediğiniz gibi tak yapacak
ama ben işin ehli bi doktor arıyorum Bülent Çetinelle görüşücem
çok teşekkür ediyorum.

Üst Alt