Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretral darlık şüphesiyle yapılan ürodinami sonuçları ne anlama geliyor?

gece-şahini

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb lar ben 2008 yılında doktora muayeneye gittim ve şikayetlerimi dile getirdim ve bunun sonucunda idrar tahlili ve ultrason istedi ve ultrason sonucunda bir miktar idrar içinde kalındığı sölendi tam boşalma olmadığı ve üretra darlığı teşhisi kondu
10 gün sonra ameliyata aldılar ve internal üretrotomi tedavisi uygulandı. ameliyatım 10 yada en fazla 15 dakika sürdü ve bitti

2008 den beri iyiyim ama zaman zaman aynı şeyler olmaya başlıo. demem o ki 2008 de ameliyat oldum ve içim sonradan rahat etmedi ve kafama takar oldum öğrendim ki üroflometri die bir cihaz varmış ona girince daha iyi anlaşılıomuş ve 2011 de üroflometri cihazına girdim
sonuçları yazsam bana yorum yapabilecek bir arkadaş var mı acaba ve sonuçtaki neleri yazmam yeeterli olur sölerseniz sevinirim

Bu konuda doktorunuz ne söyledi size? Ürodinami, işeme sonrasında mesanede ne kadar idrar kaldığını, mesane iç basıncını, bu basıncın böbrekler için risk oluşturup oluşturmadığını gösterir

xx

aslında biraz bu işi aceleye getirdim galba
sadece bir doktora göründüm ve bunun sonucunda ameliyat oldum ve sonradan 3 sene geçti ve ürodinomiye girdim ameliyat yapan doktorum burdan başka yere gitti ve ona gösteremedim ve öle kaldı askerlik falan derken tamamen ilgilenemedim

sadece bu ürodinomi sonuçlarını biri vasıtasıyla bir doktora gösterdim ama o da fazla sorun yok demiş az bişey var demiş ama açıkçası tam bir doktorun yorumunu almış değilim
napmam gerekir acaba aslında biraz da korkuyorum başka doktora gitmeye ilk doktorum kafamı çok karıştırmıştı ve başka doktorada gitmek istemiyordum. şimdi napmam gerek nerden başlıcamı bilemiyorum

pazartesi günü bir üroloğa muayene olmaya gidicem bakalım bizi neler bekliyor o zaman zaten paylaşırım sizinde görüşlerinizi almak isterim tabikide. bu hastalık beni korkutuyor kafamı karmakarışık etsede yinede durmak yok yola devam:)

Üst Alt