Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üriner Retensiyon? Nörojenik Mesane? Mesane Yolu Daralması? Lütfen bir fikir verin

legolas01

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorunum şöyle, bundan 4-5 ay kadar önce kış ayları oluyor soğuk suyla duş alıp dışarı çıkmıştım ve idrar yollarımı üşütmüştüm daha sonra bu geçti, geçtiğimiz ay sürekli yolculuk yaptığım için idrarımı çok uzun süreli tutmak zorunda kaldım daha doğrusu umumi yerlerde tuvalete girmekle ilgili sosyal fobi sahibi olduğum için giremedim diyebiliriz. 1 hafta boyunca hergün 2-3 saat bir gün de 4-5 saat kadar tutmak zorunda kaldım ki o 4-5 saat tuttuğumda artık hareket edemiyordum, şimdi kendine niye acı çektiriyorsun demeyin sosyal fobi bu istemdışı oluyor herşey. Her neyse bu bir haftanın sonunda idrar akış hızımın eskiye göre düştüğünü ve idrara çıkma hissinin azaldığını gördüm. Öyleki önceden sabah kalktığımda ilk iş koşa koşa tuvalete gitmek olurdu şimdi sadece alışkanlık olduğu için gidiyorum ve biraz bekledikte sonra işeyebiliyorum. Durumla ilgili doktora gittim ilk gittiğimde idrar tahlili ve radyografik muayane aldı ve bi sorun yok kafaya çok takma dedi. İkinci gittiğimde üroflowmetre testi istedi ve evet sonuçların pek normal değil nörolojik birşey çıkmasını beklemiyorum ama mesane yolu darlığu olabilir sistoskopi yapmamız lazım dedi. Şu an sistoskopi yaptırmak için maaşımın yatmasını bekliyorum malum 1500 tl fiyat çekti özel hastane. Sizce durumum ne olabilir? ibs, sosyal fobi ve depresyon dışında bir hastalığım yok.
Yani doktorumu uyarmalımıyım, sistoskopi den önce ürodinami mi yapılmalı? Bir de bu his de azalma durumu geçici mi dir? yani bir süre sonra düzelirmi ?

Benzer durumlar başından geçmiş olan bir arkadaş varsa bana yön verebilirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.

legolas01 arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, ben 11 yıldır MS ve nörojenik mesane hastasıyım ve sizin bahsettiğiniz şikayetlerin çoğu bende de var. Kan,idrar tahlili, USG ve üroflowmetre testi yapıldı. Şimdiye kadar kullanmış olduğum ilaçlardan pek fayda göremediğim için doktor son olarak ürodinami testi yaptırmamı istedi. 30 eylüle randevu aldık bakalım ne olacak..

Üst Alt