Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ürodinamide sondanın penise girememesi darlığa işaret eder mi?

ersin6161

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Sık idrara cıkma ile doktora gitmistim
Sık gidiyorum mesela saate 1 su icmesemde
Ama cıkımca rahatlıyorum 40 dakka sonra idrarın mesanede doldugunu hiasediyorum 1 saat sonra ismeme geliyordu
Gittim testler oldu tertemiz cıktı
Doktor Umursamaz biseyin yok falan dedi
Bende dedim nasıl yok
Neyse beni urodinami ye gonderdi
Gittim o plastik aleti biraz soktular ama.sonra girmedi
Yapan adam doktoru aradı darlık var sistoskopi olacak dedi
Simdi doktara gittim Yeniden kan idrar ekg rontgen verdim birdaha doktora gidip Bana gün vercek
Sorum şu Acaba Irodinami testi alet girmemesi
Darlıgın kesin oldugunu gosterir.mi ?
Yani bende bir sikıntı var psikolojik degil
Birde Yaptıran varsa Nasıl

ersin6161

Evet, ürodinamide sondanın girmemiş olması bir darlığa işaret eder. Ama düzeyi, uzunluğu, yeri konusunda bilgi için kamera ile bakmak lazım. (aslında işini iyi yapan bir doktor da sonda iterek doğru bilgiye yaklaşabilir). Bu işlem kolay ama darlığı tetikleme riski taşıyan bir işlemdir. İyi/deneyimli bir doktorun yapması lazım.

Bir de mesaneyi tam boşaltamıyor hissi, sık idrara sıkışma hissi de yeniden ürodinami ile kontrol edilmeli. Mesanede ne kadar idrar kaldığı, iç basıncın ne olduğu tespit edilmeli ki gerekli tedavi uygulansın.

OturanBoğa

Idrar yapınca rahatlıyorum ama 1 barda 2 bardak su iciyorum 30 dakika sonra yavas yavas doldugunu hissediyorum. Yada hiç su icmiyim ona ragmen 1 2 saatten bir az da olsa idrara cıkmam geliyor

Artık sıkıldım baksınlar ne oldugunu en azıdnan görelim
Soyledim bayıltıp yapcaklar

Bıktım.hastaneye gidip doktor doktor gezmeden kardeş. Birde idrar bitince sonda damla damla akmalar Bolunup dalgalı falanda idrar yapıyorum

Sistoskobi Sonrası Acil Yardım

Merhaba dün sistoskobi oldum
Sonuclarda Hafif darlık ama daha onemlis Basınc vardı. SISTOSKOBI Sondası 1 gün kaldı Peniste ordan torbaya kendiliginde işeme oldu.
Sistoskopiden 1 gün sonra irodinami olcan dediler zorda olsa Oldum
Simdi doktor 1 hafta iyilesmesi icin ilac verdi antbiyotik vs
Ama ilk gun sık sık idra cıkıyordum bol da ictim acıyı azaltıyordu
Bu sabahsa kaktım eu içtim Zorlanarak isemeye gittim
Seyrek geliyor idrar ve yanması artmış sebebi nedir acaba ?

ersin6161

İlk akla gelen enfeksiyondur. Kabızlık/gaz varsa o da zorlar. Yürüyüş yapın, bol bol su için. 1-2 gün içerisinde düzelecektir.

Sorun Genellikle Kabızlık doneminde daha artıyor
Spasmax de kabız yaptığı için fazla kullanmak istemiyorum.

Ama sık idrara çıkma sorunum çözülmedi halen
Bazı gunler özellikle hava iyiyken gumde 3 defa gidiyorken.. Hava soğuk veya arada gunde 15 defa gıdıyorum şuan hemde dolu dolu? Neden acaba... Doktorun dediği basınç için 1 kutu Spasmax bitirdim ama sorun devam edıyor

Üst Alt