Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üyeliğin onaylanmasındaki gecikme ve 5 mesaj atma zorunluluğu..? [Soru]

dileeee

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
5 mesaj at sonra ö.m gönder!!1

siteye yeni üye oldum yaklaşık bir haftaya yakın olacak nerdeyse üyeliğin onaylanması.neyse bu gün onaylandı ama bu seferde 5 mesaj atmadan ö.m gönderilemez uyarısı...foruma yazayım bu hususu dedim.hadi yeni başlık acayım...ordada site yöneticileri yazabilir uyarısı...arkadaşlar böyle bir sitede (engelliler sitesinde ) engellenmek hiç ama hiç hoş değil. nerede özgürlük acaba çok merak ediyorum..hiç bir sitede böyle bir durumla karşılaşmamıştım.çok ilginç,ne amaç edindi böyle bir durumla bilmiyorum ama pes doğrusu.site yöneticilerini bu konuda çözüme davet ediyorum doğrusu....ben engelli değilim ama mesaj atmak gelmedi içimden bunu görünce doğrusu ama ellerini kullanmakta zorluk çeken engelli arkadaşlara ne kadar büyük bir engel koyduğunuzun farkındamısnız acabaa!!!!!!!

5 yılı aşkın süredir varolan sitede ilk defa üyelik başvurularının onaylanması 7 gün aksadı. Hiç hesapta olmayan aksaklıklar oldu. Benim 1-2 günde bitmesi gereken işlerim, saçma sapan sorunlar yüzünden uzadı ve sonuçta ADSL bağlantım 7 tam gün gerçekleşemedi. Üyelik aktivasyonlarının gecikmesinin sebebi budur.
Tabii bu durum yeni üye olacak kişileri ilgilendirmez. Haklı olarak "çüş!" diyorlar. Ben de olsam derdim :) Bekleyen kişilerden özür dilerim.
Normal şartlarda üyelik başvuruları 24 saat içinde onanır ya da reddedilir. Bundan sonra da bu şekilde olacak...

Özel mesaj yazmak için 5 mesaj, Albüm forumuna girebilmek içinse 50 mesaj sınırı var. Bu da yılların verdiği deneyimle alınmış bir karardır. Amaç üyelere zorluk çıkartmak ya da forumlara mesaj yazmalarını sağlamak değil (hatta tam tersi: bkz), üyelerin saçma sapan mesaj ve kötü niyetli kişilerle muhatap olmalarını bir ölçüde de olsa engellemektir.
İnsanlar üye oluyor siteye ve forumlara bir an bile bakmadan hemen özel mesajla kız tavlamaya girişiyor... Ya da albüm forumundaki resimleri görmek için geliyor siteye... Ya da bir şekilde firmasının reklamını yapmak için... İşte bu tür kötü niyetli kullanıcıları bir parça da olsa engellemek için o sınırları getirdik. Böylece hem kötü niyetli kişiler foruma mesaj yazarak iz bırakmış oluyorlar, hem de "ulan bu kadar mesajla uğraşıcama gider x sitesine dadanırım" diye çekip gidebiliyorlar...
Emin olun bu tür önlemler çok işe yarar...

Ellerini kullanmakta sorun yaşayan üyelere nasıl bir engel oluyoruz mesela?

BEN ÇOK DOĞRU BULUYORUM YÖNETİMİ....DOĞRU KARARLAR ALIYOR HER ZAMAN MANTIKLI VE İLGİLİ....
5 MSJ ÇOK DEĞİL KİMSENİN ELİNEDE YAPIŞMAZ
AYRICA ELLERİNDEN SORUN YAŞAYAN BİR İNSAN EMİNİM SİTEYE KAYIT OLURKENDE SORUN YAŞAMIŞTIR MESAJLARLA ALAKALI DEĞİL EMİNİM ELLERİNDEN SORUNU OLAN YİNE SOHBET ODASINA GİRECEKTİR...
SONUÇ İTİBARİYLE SORUNLAR YÖNETİMDEN DEĞİL İNSANLARDAN KAYNAKLANIYOR

Üst Alt