Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyku absesine hangi poliklinik bakıyor?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
Uyku absesi olup olmadigimi bilmek icin hangi poliklinige gitmem gerekiyor bilgilendirirmisiniz

Fatma hanim Utku apnesine genelde kulak burun boğaz bakar
eğer uyku apnesi akciğerlerle alakalı ise göğüs yönlendirilir yada noroloji

Son düzenleme:
Merhaba

Uyku polikliniği olan hastanelerden randevu almanız gerekir. Şikayetlerinizi söylediğinizde sizi bir gece yatırıp test yaparlar. Genelde nöroloji bakıyor. Engel oranı da nöroloji verir.

Enteresan bilgiler gelmiş. 10 yıldır cihaz kullanıyorum, İstanbul Tıp Fakültesi'nin Göğüs Hastalıklarından takipliyim. Diğer bilim dalları ilginç geldi doğrusu.

182 aradığınız zaman uyku bölümüne randevu alınız

Hakan bey merhaba,

Ben uyku polikliniğine randevu alıp gitmiştim, erenköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine. Test yaptılar sonra görüşmeye çağırdılar ve uyku apnesi var dediler. Doktor nöroloji doktoruydu. Sonrasında derince eğitim ve araştırma hastanesine kurula çıktım. 35 oran aldım nörolojiden. İtiraz ettim gebze fatih hastanesine yolladılar orda da 35 verdi nöroloji. İlk heyete gittiğimde ilk göğüs hastalıkları doktoruna gitmiştim, uyku apnesi var dedim nöroloji bakıyor demişti.

Fatma hanim uyku apnesi hastalığı teşhis aşamasında kulak burun boğaz hastalığıdır. teşhis konunca yani hastanın uyku apnesi hastası olduğu kesinleşince sebebine göre göğüs hastalıkları veya nöroloji bakar. çünkü teşhis aşamasında burun yolu boğaz yolu kontrol edilir. (burunda kemik,eğrilik,et gibi solumuna engel birşey var mı? cihaz kullanmadan ameliyat ile hasta tedavi edilir mi?) gibi. eğer burunda ve boğaz yolunda herhangi bir problem yoksa hasta kronik osas sendromu teşhisi ile genelde göğüs hastalıklarına sevk olur. hastada uyku apnesine bağlı huzursuz bacak sendromu mevcut ise nörolojiye sevk yapılır.

ozgurmeric74

Huzursuz bacağın en huzursuz ettiği kişi olarak söylüyorum, Nöroloji doktorum uyku odası dediğinde komik gelmişti ama bende de uyku apnesine nöroloji baktı.

Üst Alt