Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyku apnesi için cpap cihazı kullanıyorum ama arada nefesim duruyor!?

hüseyin 10

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben uyku apnesi hastasıyım.20 gün önce auto cpap cihazı aldım(Kullanmaya başladım).Gecenin bi vakti bilmediğim bir sebepten maskeyi çıkarıp atıyordum.Son 2-3 akşamdır farkettim ki nefesim duruyor,uyanıyorum maske yüzümde takılı nefes alamıyorum.Böyle bir sorun yaşayan varsa ya da konu hakkında bilgisi olan cevap yazabilir mi?.

KBB doktoru küçük dilimle ve diğerleriyle ilgili bir problem bulamadı

Ozaman dolaşım bozukluğuna bağlıdır. Kg problemın yoksa sana internetten araştır Lahana Kürü var pazarcılar dış yapraklarını atar. Bu kür ile apneden kurtulabılırsınız

kg problemim var ve gittikçe çoğalıyor sigara kullanıyordum ve 105 kiloydum hasta olduğumu öğrendim sigarayı bıraktım yaklaşık bir aydır içmiyorum yedi kilo almışım ve aldığım cpap cihazını da kullanmıyorum bi sıkıntı var makineyle alakalı çözemedim henüz makinaya bağlıyken nefesim durduğunda otomatik olarak devreye girip bana hava vermesi gerekirken uyanıyorum maske takılı fakat nefes almıyorum bu yüzden takmaya korkar oldum ne yapmam gerekli bu konuda onu da bilmiyorum.

Sırtınıza tenıs topu koyun sağ tarafınıza yatın sırt ustu yatmayın . Kg verın apnenız düzelir lahana Kürünü uygulayın gecmış olsun,

Hüseyin Cihaz ne marka. Okuduğum kadarıyla Çin mallarını tavsiye etmiyorlar. Sıkıntı yaratabiliyormuş.

teşekkür ederim Gaziantep27 denemekte yarar var

Muraoto cihazın adı respirox muhtemelen çin malıdır almanmalı olarak görünüyor üzerindeki yazıya bakınca evet bende okudum o yorumları makineyi aldım yer bi ayar yaptıydı otomatik kapanma olayı ben sanıyorumki bu sıkıntı ondan kaynaklı iki defada aradım bakarız dediler geri dönülmedi mesafede baya uzak o yüzden buraya yazdım acaba başına böyle bir şey gelen varmı onu kapattırırsam düzene girermi

Cihazın titrasyon testine göre, ayarlanması gereken hava akışı yapılmamış olabilir.Eksik veya yüksek ayarda cihazı kullanıyor olabilirsiniz.Diğer bir boyut ise kullandığınız maske ile alakalıdır.Sadece burnu örten maske kullanıyorsanız,burun tıkanıklığı vs.durumlarda nefes almanız mümkün olmaz.Bende bu sorunu yaşamıştım.Oranozal(ağız ve burunu kapsayan) maske ile değiştirmiştik.Cihazı aldığınız yere giderek ayarları tekrar kontrol ettirin ve değişik maske ile deneyin uykunuzu ve cihazı.

Bendeki bipap st cihazıydı.Yani size yazılan cihaz neyse onu kullanmanız lazım.Marka olarak piyasada tavsiye edilen en iyileri philips ve devilbiss sonrasında ise respect

teşekkür ederim deniycem dedikleriniz işe yarar görünüyor inşallah iyi bir sonuç olur siz uzun zamandır kullanıyorsunuz şuan durum ne akşamdan sabaha düzenli uykunuz var mı sigara kullanıyor musunuz kilo varmı makineyi kullanmaya başladığınızda beri kilonuzda bir değişim oldu mu birde bana ciğerlerinden kaynaklı bir problem olmasa sen uyku apnesi olmassın gibi şeyler dediler bronşitim vardı biraz ağır olan birde sigara kullanıyordum öyle bir etkisi olmuş mudur bilmiyorum da size böyle birşeylerden söz eden oldu mu biliyorum çok soru sordum fakat bunlar kafamdaydı kullanan birini bulmuşken sorayım istedim

muratoto
Bana cihazlar yeterli gelmiyordu.Kullanmama rağmen apnelerim devam ediyordu.Yeniden titrasyon yapılacak ocak ayının 5. gününde.Ahi de çok yüksek artış var.2 sene önce 38 idi ahi şimdi 82 olmuş.Sanırım yeniden cihaz-maske yazılacak yada ilave oksijen cihazları tavsiye edilecek.Bakalım durumdan haberdar ederim sizleride.

arkadaşım yeni olduğu için başlangıçta olur zamanla alışırsın ben 10 ıldır kullanıyorum başlarda bende aynı sorunu yaşadım

Sonuçtan sizleri haberdar ederim demiştim.5 ocak ta titresyon testine girdim ama maalesef,ne Cpap nede Bpap cihazı yeterli olmadı.Apneler uyku süresince devam etmiş.Ayın 18 inde bu defa Bpap st cihazı uygulandı,yani yeni bir titresyon testine girdim.Sonuç henüz çıkmadı sanırım 1 haftaya kadar belli olur ama bundan da ümidim yok.Çünki nefes durmalarım devam etti.Çok defa nefessiz kalarak uyandım yine.Bakalım bu testte olumsuz olunca Doktor ne tür bir plan uygulayacak başka ne tarz bir cihaz deneyecek buradan yazarım.

ben baya alıştım artık sorunlarım bitti makineyle alakalı merak ettiğim birkaç soru var gün içinde çok çabuk yoruluyorum o kadarki evin içinde dahi gezinirken tıkanıyorum kilo hiç veremedim sizin gündelik hayatta iyileşme oldumu

Bipap st cihaz yazıldı.Şuan kullanmaktayım.Sabahları kalktığımda yorgunluk ve uykusuzluk hissim kalmadı.Ama efor esnasında,tıkanmalar oluyor.Bazen çorabımı dahi giyerken nefessiz kaldığım oluyor.Bu kilo ve Koah rahatsızlığı varsa bununlada alakalı bir durum.Özellikle kilolu olmak tıkanmalardaki ana unsur.

koah teşhisi konmadı fakat uyku apnesi olmadan önce nefes almada güçlük çekiyordum ve göğsümden ses geliyordu nefes alıp verişlerde yanımdaki de duyar hale gelmiştişuan makineyi kullanıyorum o ses kesildi yanlız biraz yol yürmeye başlayım tıkanıyorum çiftçiyim yoğun işimiz oluyor yazın o yüzden soruyorum bir tedavisi varmı bunların

Üst Alt