Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uzun zaman öncesini kafaya takmak hastalık mıdır?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
97
Reaksiyonlar
92
Geçmişte kalmış 10 yıl önce söylenmiş sözleri ve kişileri düşünmek kafaya takmak hastalık nedeniyle midir?

evet kesinlikle bir de yaşadığın olumsuzlukları tekrar tekrar anlatıp/hatırlayıp tekrar tekrar yaşamak da hastalıktan kaynaklanıyor

@faruksinan, aynen birilerine bunları anlatıp rahatlamak istiyorum basit mevzular üstelik aklıma gelmeseler keşke ama geliyorlar.

ben bunu yıllardır düşünüyorum acaba anlattıkça rahatlıyor muyuz yoksa aynı sıkıntıları en baştan mı yaşıyoruz bir nevi tiyatro provası yapmak gibi anlattıkça tiyatral bir şekilde aynı şeyleri prova mı yapıyoruz

Ama anlatmasamda aklıma geliyorlar sinir oluyorum falancanin biri bir söz söylemiş keşke şöyle deseydim böyle deseydim diyip duruyorum desem ne olur demesem ne olur bununda farkındayım üstelik.

he ya aynen bana biri salak bir laf etmişti keşke ağzının payını verseydim diyorum

@faruksinan, iyide aradan 10 yıl geçmiş adam yok ortalıkta ağzının payını da veremiyorum neden unutamıyorum.

zaten adamı halen hergün görsen bile konu gündemden kalkmış olacak ne diyeceksin sen bana 10 sene önce böyle dediydin bak sana şimdi cevabını veriyorum defol git mi diyeceksin adama :)

Son düzenleme:
Sorduğun soruyu ve bir kaç daha problemi söylediğimde anksiyete tanısı koymuşlardı. İlaçlar bir işe yaramıyor bende. Şuan bile aklıma getirmistin oldun fena halde sinirliyim onlara karşı.

Ben hiç hazırcevap değilim örneğin sonda söyleyeceğimi başta söylerim kazma forvetler gibi tam asist gelmiş gol atacakken topu out'a atarım :).

Benim kötü tarafım bu tip şeylerde pratik zekalı değilim lafı koyma laf sokma gibi sonradan aklıma geliyor yeteri kadar zeki ya da uyanık değilim sanırım ya da fazla safım!

Kafaya takmak kimine göre hastalıktır.
Ama
Bu devletlerin savaş kahramanları için anıt mezar yaptırmasına benzer bu ise takintıdır karşı tarafla mücadele için.

Tamam adamı görsem bile 10 sene önceki lafın cevabını vermek saçma olur ama neden aklıma geliyor hala o da saçma değil mi hastalık mı sebep oluyor daha önemli dertlerim var bununla zaman harcıyorum nasıl kurtulunur?

saçma tabii ki ama hastalığımız gereği türlü türlü obsesyonlarla mücadele ediyoruz ve sonuna kadar da edeceğiz bence şöyle yapın kendinizi bu obsesyonların saçma ve gereksiz olduğunu aklınızı ve sağduyunuzu kullanarak ikna edin biliyorum kolay değil ama mücadele edeceğiz yılmayacağız :)

@faruksinan, haklısın obsesyon bu çünkü istem dışı aklıma geliyor saçma olduğunu bildiğim halde en iyisi galiba aklıma gelse bile umursamamak zamanla silinir gider böylece.

@sokr@t 10 yıl önce size söylenenler sizi üzdüyse olumsuz etkilediyse akla gelmesi normal. Söylenenlere o anda cevap verilirse . Olaya yada kişiye yada davranışın sizi üzdügünü kırdıgını yada davranıştan rahatsız oldugunuzu uygun dille ifade ederseniz .kendinizi ifade ederseniz. Sizi artık etkilemez .(şuan için sizi rahatsız edenleri dile getirebilirsiniz. )10 yıl önce öyle davranmanız gerekiyormuş. Takılmayın çok hayat kısa istediginiz gibi yaşayın

@CORTU, dile getireceğim ancak kişi yok artık bulamam onu aklımdan da yok olsa keşke !

@sokr@t,
kardeş tek işin bu mu misal emeklisin zamanını nasıl geçiriyorsun bütün gün bunları kurarak mı kitap okuyor musun film dizi izliyor müzik dinliyor musun ya da ne bileyim başkaca bir hobin var mı

ben de emekliyim misal hergün en az bir film izlerim her gün olmasa da en az iki günde bir 50 sayfa kitap okurum müzik ise vazgeçilmezimdir yabancı yerli yüzlerce mükemmel şarkı var kafa dağıtmak için spotify den açar açar dinlerim

@CORTU, ok. sağol

@faruksinan, çok müzik dinledim çok film izledim gezdim tozdum bu herifi de takmıyordum ne güzel son zamanlarda yine aklıma geldi iş yerine bile gittim ayrılmış oradan bulamam da artık aklıma da getirmemeye çalışacağım ya da gelse bile umursamayacagim başka çarem yok.

Son düzenleme:
Aslında hiçbir şeye takılmadan içimizden geldigi gibi yaşamalıyız . Zaman hızlı geçiyor ne 10 yıl öncesine ne 10 yıl sonrasına takılmamak gerekiyor. Şimdi yi yaşayın sevdiklerimiz yanımızdaysa yapmak istediklerimizi elimizden geldigince yapalım. Birazda oluruna bırakalım... arkadaşım vefat etti çok üzüldüm

@faruksinan saolun amin.. aslında arkadaşımın vefatını yazmayacaktim) hayat kısa dolu dolu yaşamak lazım biz gülsekte aglasakta sinirlensek üzülüp sevinsekte zaman geçiyor. Arkadaşlar

@CORTU,
hayat gerçekten çok kısa daha çocukluğum ilkokul günlerim dün gibi geliyor halbuki yıllar geçmiş bir gün çok yaşlı olacağız ve bu günler de dünmüş gibi gelecek o sebeple dediğiniz gibi hayat kısa anı yaşa (carpe diem)

Hastalandigim zamanlar bazen geçmis zamanda yaptığım hatalar kafama giriyo durduk yere çok üzüyor ama normalde mantıklı bı cevapla durumu kontrol altına aliyorum

Üst Alt