Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uzun zamandır kapanmayan açık yaraya ne iyi gelir?

nuran ak

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar benim biyıldır ayak bilegımde kazadan sonra yara acıldı kullanmdıgım kirem neredeyse yok denedim gecmiyor ve yara büyüme asamasında devamlı genişliyor
bilgisi olan kişilerin yardımlarını bekliyorum
resimdeki yaranın goruntusu

https://i.hizliresim.com/269D0q.jpg

nuran ak

Hocam bu yara değil ,hastalık yahu .
Doku kaybın var, bir bakteri musallat olmuştur yada mantar.
Doktora gittiğin halde tedavi edemiyorlarsa bu hastalıgın bir ismi olmalı ?
Krem devamlı sürersen yarayı yumuşatır.Bırak kurusun, kuruyunca pullanıp dökülür,kaşınma başladıysa da bil ki ,iyileşiyor dur .

Son düzenleme:
Bu yara kremle falan iyileşmez. Öncelikle nedeni tespit edilmeli. Sonrasında da uygun bir tedavi düzenlenmeli.

Çok geçmiş olsun bişi demedilermi ayağınıza

kesdesim ilginize cok tesekkür ederim
doktorların verdıgı her kirem kullandım
sonuç ortada
internetten saglık yayını yapan stelerden
ögredıgım kadarıyla yarada et yiyen bakteri
var ilacı yok ve yazılardan anladıgım kadarıyla
antibiyotik ilaçlar bu bakteriyi öldürmeyip
bagısıklık yapıyormus
benim arayısım bi umut belki
tesekkur ederım

nuran ak

Bal (şeker) tedavisini deneyebilirsiniz ama bunu bir uzman doktor eşliğinde yapmanız lazım.

Her gün yarayı temizleyip, bal (veya toz şeker) döküp ıslatılmış steril gazlı bez ile kapatmanız lazım. Bu yöntemin işe yaradığı hastalar var.

Klinik çalışmalar balın şekerden biraz daha etkili olduğunu gösteriyor.

Şu video ingilizce ama izleyince bir fikriniz olur.

hemen hemen butun hatanelerı dolastım
bacaktan anjio dahı oldum bır sorun yok denildi
ve anlara sunulan krem ilacların dısında hıçbır sey önermıyorlar
buda pyasada ecznede olan normal ilaclar
zaman kapanacak denıyor baska önerı yok
hesey için bytun arkadaslara simdiden teskkur ederım

Corasetin iyi deniyodu kullandınzmı

Sarısı iyi

Kudret narı yağı iyi denedidizmi yaraiçin
Bide kantoron yağı

kardeşim saf karbonat bulun sonra o karbonatı ılık suya 1 veya 2 çorba kaşığı dökün iyice erisin suda sonra ayağınızı suda 1 saat kadar bekletin ama bunu her gün tekrarlayın, kardeş ilaç veya kremler hastalık iyileştirmez bunuda bilin...

ayağımda yara vardı benimde şekerden dolayı 8 ay sonra ameliyat dahil denemediğim çare kalmadı en son şekerimi kontrol altına aldım. kapandı. siz şeker hastasıyım veya değilim dememişsiniz.!

ve anlara sunulan krem ilacların dısında hıçbır sey önermıyorlar

Size önerdiğim şey bir kocakarı tedavisi veya lokman hekim yöntemi değil, tıbbi olarak yapılan bir tedavi işlemidir. Hayvan yaralarında çok uzun süredir uygulanan bu tedavi yöntemi son yıllarda yurtdışında da sıkça uygulanır oldu. Özellikle klasik tıbbi tedaviye yanıt vermeyen insan hastalarda denenen bir yöntemdir.

Yapılması gereken işlem, yaranın steril solüsyonla yıkanması, üstünün toz şeker veya sulandırılmış bal ile kaplanması, ıslak bir gazlı bez ile kapatılmasıdır. Bu işlemin her gün tekrarlanması gerekir. Genellikle çok hızlı bir şekilde yara kapanır. Yukarıdaki verdiğim videodaki hastanın yarası da aynı sizinkine benziyor dikkat ettiyseniz. (35. saniyeye bakın)

Bu arada, arkadaşlar lütfen onu sür, bunu sür gibi önerilerde bulunmayınız. Bazı öneriler her hasta için uygun değildir. Karbonat her hastaya iyi gelmez. Alkol mikrop öldürücü değil, inaktif hale getiricidir. Yani sadece yara temizliği için kullanılır. Kantaron yağı, şu bu meselesine hiç girmiyorum. Bunlarla ilgili yapılmış doğru dürüst sonuç alınan çalışma yok.

Ve bu tür yöntemler kullanılacaksa bile mutlaka tıbbi gözetim altında yapılmalıdır. Yoksa sonu kangrene kadar gider.

tesekkur ederim dedıgınız mutla deneyecegım vıdeoyu 4 defa ızledım olumlu olabılr yanı denemek te fayda var umut Allah dan

İlaçla kremlerin ne faydasını gördüm ne varsa bitkiselde

Denemesinden ne olcak sanki ilaçtır:)

Alt tarafı zeytinyağı

Mustafa bey alkol olurmuya kadının bacanı yakacan

Şakamı ediyosun

Şaka gibi yorumlar var, şeker hastalığında acık yaralar kapanmıyor diye biliyorum. Geçmiş olsun

Nekrotizan Fasiit (Et Yiyen Bakteri) - Nedir Nekrotizan Fasiit bakterilerin yol açtığı bir enfeksiyondur. Kısa sürede deri, yağ ve kasları örten dokuyu yok edebilir.Nekrotizan Fasiit bakterilerin yol açtığı bir enfeksiyondur. Kısa sürede deri, yağ ve kasları örten dokuyu yok edebilir. Hastalığa bazen et yiyen bakteri de denir. Cinsel organlarda oluştuğunda Fournier kangreni denir. Nekrotizan fasiit çok nadir fakat ciddidir. Enfeksiyona yakalanan 4 kişiden yaklaşık 1'ini öldürür. Hastalığa yakalananların çoğu öncesinde sağlıklı insanlardır.

Nekrotizan fasiite birkaç tür bakteri neden olur. Bu bakterilerden bazıları ayrıca streptokok boğaz ağrısı ve impetigo gibi enfeksiyonlara da yol açar. Genelde bu bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlar hafif geçer ama nadir durumlarda daha tehlikeli bir enfeksiyon oluşabilir. Enfeksiyona şu şekillerde yakalanabilirsiniz: "Böcek ısırığı, yanık, kesik gibi yaralardan bakterinin girmesiyle nekrotizan fasiite yakalanabilirsiniz. "Deniz suyu, çiğ tuzlu su balıkları ve çiğ midyelerle temas eden yaralar ve yengeç gibi deniz canlılarından kaynaklanan yaralarla "Karın bölgesinde, yaralanma, ameliyat yarası veya tümörler ile •Kaslarda zorlanma ve berelenme ile (deride bir kesik oluşmamış olsa bile)

Nekrotizan fasiite yol açan bakteriler öpüşme, hastalığı taşıyan kişinin yarasına dokunma gibi yakın temasta insandan insana da geçebilir. Ancak bakterilerin geçtiği kişide açık yara suçiçeği veya bağışıklık sistemi bozukluğu yoksa hastalığa yakalanması muhtemel değildir. genelde bir yaralanmayı müteakiben aniden başlar. Eğer 24 ila 36 saat içinde önce iyiye gidip sonra aniden daha kötüleşen ağrınız varsa hemen tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ağrı genelde o boyutta bir yaradan beklemeyeceğiniz kadar fazladır. Diğer belirtiler şunlar olabilir •Kırmızı, şişmiş ve normalden sıcak deri •Ateş ve ürpermeler •Bulantı ve kusma •İshal

Açık yaranın kapanmamasında-iyileşme durumu olmamasında bir çok etmen vardır. Bu durumu laboratuvar sonuçları ile bir uzmanın değerlendirmesi gerekli. Enfeksiyon riski olabilir, bunun için yaranın olduğu bölgenin hijyenine dikkat edin. size tavsiye edilen uygulamaları yaranıza uygulamayın. dermatoloji(cildiye) ,enfeksiyon hastalıkları bölümüne muayeneye gidin tekrar. bazı yaralarda beslenme faktörü de önemli. (protein, A-C vitaminleri, çinko) yönünden zengin gıdaları tercih edebilirsiniz. Dr. gitmeyi ihmal etmeyin. geçmiş olsun.

Ya bakteri oldugundan eminim hani şu etyiyen türünden
Antibiyotikler 2 şeyde çaresiz ola biliyor
1 Mantar
2 Etyiyen bakteri.( Bu bakterinin ölümcül olanı da var 7-10 gün içinde kemiğe kadar tüm eti yiye biliyor ama senin ki 'mantar türünden 'et yiyen bakteri gibi. yara, hep açık kalıyor, hiç iyileşemiyor.tam 1 bela 1 yıl nasıl sabrettin usta ? 60-70 yaşındamısın yoksa

yawwww karbonatlı suya sok yaranı kardeşim alkali olan yara ve vücutta hiç bir mikrop barınamaz lütfen dahada kötüleşmeden dediğimi yapın..

Görseli yeni açabildim. Bu görüntü Gangren (kangren) de andırıyor dediğimiz gibi mutlaka bir uzmana gitmelisiniz. yaranıza Dr. harici verilen diğer uygulamaları sakın sürmeyin kullanmayın!
Kan dolaşımından azalma veya veya bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyon sebebiyle vücuttaki bir bölgenin ölümüne “gangren” denir. Halk arasında “kangren”olarak da bilinir. En çok ayakta,el parmakları,bacak kasları, ürogenital bölge etrafında görülür.
KANGREN ŞİKAYETLERİ NELERDİR?

Bu durumda olan kişilerde

-kötü kokulu akıntı,

-sert kabuk tutmuş yara,

-el yada ayak parmaklarında his kaybı görülür.
KANGREN BELİRTİLERİ

-Deride renk değişimi

-Uyuşukluk

-Şiddetli ağrı

-Yara yerinde kötü kokulu akıntı
KANGREN TEDAVİSİ

-Kuru nekroz yani kuru gangren oluşmuşsa cerrahi debridman ardından rekonstrüksiyon

- Kangrene neden olan etkenin (enfeksiyon kontrolsüz diabet) ortadan kaldırılmasında yönelik örneğin antibiyoterapi

-Akıntılı Yara İse Seri Pansuman Ve Cerrahi Debridman Hiberbarik Oksijen Tedavisi

Tedavisi sonrası altta yatan ekenin örneğin diabet ya da enfeksiyonun kontrolü düzenli pansuman ve yara bakımı yapılması gerekir.

merhaba arkadaslar hepinize gercekten ayrı ayrı tesekkur ederım
hepinizın tavsıyerınızı tek tek deneyecegım zaman umarım bır cozum bulunur umut ya
Allah iterse bır sifa bir vesile ile insallah iyi olur

Üst Alt