Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Varis-venöz yetmezliği olanlar nasıl bir tedavi süreci yaşadınız?

toksin

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.yaşım:24 benim sağ ve sol ayak bilekleri ve ayak parmaklarının üst bileklerinde morarımsı varis(venöz yetmezlik)bulunmaktadır.
doktora gittim diz kapaklarndan aşağı ve yukarı kan normal düzeyde pompalanmadığını venöz yetmezliğinin olduğunu söyledi ve lazer tedavisiyle bu problemlerin gderileceğini söyledi
ayrıca bana etkisi çabuk yorulma. çok nadir kramp ve kaşıntı yapıor ve ilerliyor

Sorum şu: aramızda bu tip rahatsızlığı olup ve tedavisinden olumlu sonuç alan var ise bu konuda tedavi yöntemlerini paylaşabilirler mi ? lazer tedavisi işe yarar mı? önerirmisiniz? teşekkürler

Bende de var venöz yetmezlik.varis çorabı ve daflon 500 mg tablet yazdı doktor.İlacın faydası özelliklede varis çorabının faydası çok.Ama tabi düzenli kullanmak gerekiyor bunları ve yürüyüş yapmakta çok faydalı.Düzenli kullanımda ağrı ve şişliklerde önemli azalma görürsünüz.Ama tamamen tedavi tabiki cerrahi müdahalerle mümkün.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim şişlik değilde morarımsı görüntüler var çok ayak üstü ve bileklerinde ister istemez morel bozuyor insanın doktor venöz yetmezlik ve varis oldğunu söyledi bana etkisi çok çabuk yoruluyorum ve halsizlik yapıyor,bide son zamanlarda kaşıntı oluşmaya başladı. doktor lazer ameliyatı önerdi rahatlayacağımı ve geçeceğini belirtti.ama beni düşündürüyor daha kötü olur mu die? napsam bilemedim lazer ameliyatı olan da yok forumda anladığım kadarıyla zamana bıraktım :/

VARİS ameliyatı? Lazer mi? cerrahimi?

Arkadaşlar merhaba..
Benim ailede ırsi olan bir varis rahatsızlığım var. ve gittiğim doktorlara bir türlü güvenemiorm çünkü
Gittiğim doktorlar kimisi lazerle düzelirsin diyorlar lazer ameliyatı yaparız tarafındalar..
Ama bazılarıda bu varis lazerlik çapı geçtiğini belirtiyorlar. benim varislerimin çapı: 9.8
sizce ne yapmalıyım? böyle rahatsızlığı olan ve bilgisi olan lütfen cvab bekliyorum.
çünkü ameliyat olmam gerekiyor bir yol çizmem lazım yardmlarınızı rica ediyorum
Teşekkürler

Üst Alt