Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vatan engelliler..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
[FONT=Tahoma]
16637.jpg
[/FONT]

[FONT=Tahoma]Onlar tır şoförleri .. serhat şehirlerin gümrük kapılarında çile dolduran bir parça ekmek için Çin seddine Tuna boylarına, oradan Marakeş’ e Sibirya ya uzanan gümrük Kapıları önünde ömür tüketen TIR sürücüleri..,[/FONT]

[FONT=Tahoma]Kimi ırakta fidye için kaçırılmış kimi bulgarıştan kapılarında zülme uğramış çilekeş insanlar..2-3 ay ailelerinden uzakta olmanın verdiği hüzünle bayram bilmeyen hayata bir simidin ve kara bahtları gibi umutlarını kara yollarına düşen beyaz çizgi gibi sürdüren tır şoförleri..ekmek dediler, alın teri dediler çıktılar yollara.. yollar bir sevda, bir bağımlılık oldu düştü kaderlerine.. seyyar yaşadılar..[/FONT]

[FONT=Tahoma]Tır şoförleri.. modern evliya çelebi.. oradan buraya rüzgara kapılmış bir yaprak gibi savrulurlar..her birinin ayrı bir hayat hikayesi vardır.[/FONT]
[FONT=Tahoma].[/FONT]
[FONT=Tahoma]Geçenlerde Özbekistan ‘dan Türkiye’ ye pamuk taşıyan Celal ARSLAN da bunlardan biri.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Gümrük kapısında elli dolar rüşvet vermediği için gümrük çetesi tarafından komploya kurban gidiyor. cebinde çatlayan dudaklarına sürdüğü vezelin var .suç sayılıyor ve 6 yıl hapsine karar veriliyor..Cezasının bir kısmı da katı ekmek ve su ile geçirileceği belirtiliyor. 6 çocuk babası aldığı maaş komik 700 tl. şimdi ailesi feryad-u figan ediyor.. Kim bu haksızlığa dur diyecek..? [/FONT]

[FONT=Tahoma]Kim Özbek kodeslerinde dil bilmeyen tanıdığı olmayan tır sürücüsüne yardım edecek?[/FONT]
[FONT=Tahoma]Tek çare:[/FONT]
[FONT=Tahoma]‘’Devletim’’ diyor Celal ARSLAN..[/FONT]

[FONT=Tahoma]Onun da vatanında aşı, işi olsa, ne iş var Çin sınırlarında, Tacik boylarında.? [/FONT]
[FONT=Tahoma]15-16 saattir kuyrukta beklediklerini ifade eden TIR sürücüleri,[/FONT]

[FONT=Tahoma]“Bugün bayram ancak biz bayramı sevdiklerimizden uzakta, sınır kapılarında kuyrukta geçiriyoruz. Bizde sevdiklerimizle bayramı geçirmeyi isterdik ama mesleğimiz gereği olmuyor. Yakınlarımızla ancak telefonla bayramlaşabiliyoruz, buda bizi ister istemez duygulandırıyor.Yine bir tır şoförü;[/FONT]
[FONT=Tahoma]15-18 saat kuyruklarda olduğunu Şoförün bayramı, özel günü, cenazesi olmadığını, bayram patronların olduğunu , biz bırak ikinci, üçüncü sınıf vatandaşı, beşinci sınıf vatandaş bile olamadığını çoğu defa dertlerine çare olacak muhatap bulamadıklarını acı acı söylüyor.Sonra güneşten kavruk yüzünü eğdiği yerden çevirip uzayan yollara bakarak:[/FONT]

[FONT=Tahoma]-Abi biz de vatan engelliyiz diyor.Vatanımızda yaşlanmak yasak bize ..[/FONT]
[FONT=Tahoma]Hüseyin19[/FONT]

sadece Allah sabir versin diyorum hem kendilerine hemde geride birakip gittikleri ailelerine...

amin gurbetli .zor zanaat valla şu uzun yol işleriyle uğraşanlar..yollar yutar adamı bir de geride kalan aileleri..

tır veya kamyon şöförlerinin yaşadığı hayat mı yahu. celal arslan ı bende duydum bir kutu vezelini uyuşturucu kabul edip adama 6 yıl vermişler. el insaf. bir de bizim özbek soydaşlarımız. inşallah bir an önce ailesine kavuşur.

gerçektende vatan engelli söförler..ama sadece beukadarda değil engelleri emin olun:aile engelliler,çocuk engelliler,eş engelliler, vs vs..neredenmi biliyorum!biliyorum çünkü yakınen yaşıyorum akrabalarımda..4tane dayım var kamyon şöförü!çileleri kelimelere sığmaz:ekmek parası uğruna helalinden kazanmak haram lokma yememek adına engelliler onlar tüm sevdiklerine...:(:(:(

vatanda yaşlanmak demiş hüseyin kardeş. evet vatanda rızkını kazanmak hele de aile ocağının olduğu yerde geçim sağlamak ne büyük lutüf.

medya 73

Vazelin Mağdurları Bakandan Yardım İstediler

Bir dizi açılışlar gerçekleştirmek amacıyla Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'den, Özbekistan'da "Vazelin" kullandığı gerekçesiyle 6 yıl hapse mahkum olan TIR şoförü Celal Arslan'ın yakınları yardım isted

Bir dizi açılışlar gerçekleştirmek amacıyla Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'den, Özbekistan'da "Vazelin" kullandığı gerekçesiyle 6 yıl hapse mahkum olan TIR şoförü Celal Arslan'ın yakınları yardım istediler.
İddiaya göre, 6 çocuk babası Şanlıurfalı Celal Arslan, İstanbul - Kırgızistan seferini yaparken Özbekistan sınırları içerisinde şoförlüğünü yapmış olduğu TIR'da arama yapılmış. Araç içerisinde Vazelin bulunduran Şanlıurfalı şoför, Özbek gümrük yetkilileri tarafından gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemede 6 yıl hapse mahkum edilmişti. Olay üzerine mağdur olan Arslan'ın yakınları, Ceylanpınar Tarım İşletmesi'ndeki toplu açılış töreni için ilçeye gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'den
yardım istediler. Bakan Eker, Arslan ailesini dinleyerek kendilerine yardım edeceğini dile getirdi. Arslan'ın eşi Selam Arslan "Kocam bir kutu Vazelin yüzünden 6 yıl hapse mahkum oldu. Bakanımız sayın Mehmet Mehdi Eker'den kocamın bir hiç uğruna 6 yıl hapse mahkum olduğunu dile getirerek, ondan yardım istedim. Bakanımız konuyla ilgili bizzat ilgileneceğini ve yakın takipçisi olacağını dile getirdi" dedi.

dizi / trajedi devam ediyor

Üst Alt