Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi dairesi ehliyetimde belirsizlik olduğunu söylüyor! Ne yapmalıyım?

emir5558

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Merhaba, ehliyetime ait kısıtlama adı alanında (kısıtlama kodları---64.47.78.102.) sağ ayak kısıtlamasını içeren bir durum söz konusu değilken vergi dairesi ehliyetimde sağ bacak kısıtlamasını içeren bir kısıtlama olduğunu ve raporumla uyumsuz olduğu kanısında sizce bu durumda ne yapabilirim, bu ehliyeti değiştirme sürem eğer 2 yılsa mayısta doluyor o zamana kadar ötv muafiyetinde ki araçlar artık ne kalırsa şansıma bu süreçte sizin değerli yorumlarınızı almak istedim. Teşekkürler.

@emir5558,

daha 1 hafta önce banada aynısı oldu. sol kalum yazacağına, sağ kalum yazmışlar ehliyet kodlarında. il sağlık kuruluna git dediler raporunla beraber. orda düzeltecekler. o raporlada emniyete git ehliyetini yenile dediler.

RAPORUMDAKİ DİREK AÇIKLAMAYI ATIYORUM

AÇIKLAMA//BİLATERAL ÜST EXTREMİTE (OMUZ DİRSEK EL BİLEK) EKLEM HAREKET AÇIKLIKLARI AKTİF PASİF TAM HAREKETLER DOĞAL NV MUAYENE DOĞAL BİLATERAL ALT EXTREMİTE (KALÇA DİZ ) SAĞ AYAK BİLEK EKLEM HAREKET AÇIKLIKLARI AKTİF PASİF TAM HAREKETLER DOĞAL NV MUAYENE DOĞAL SOLA YAK BİLEK EKLEM HAREKET AÇIKLIĞI AKTİF PASİF KISITLI HAREKTLERİ DOĞAL NV MUAYENE DOĞAL SOL AYAK VE AYAK BİLEK DEFORMİK GÖRÜNÜMDE XRAY: MEVCUT FTR ÖNERİLERİ ALINMASI OTOMATİK VİTESLİ TERTIBATLI ARAÇ KULLANIMI UYGUNDUR.

EHLİYETİMDEKİ KISITLAMALARI İÇEREN KISIM (E-DEVLETTEN ALINTI)

Sürücü Belgesine Ait Kısıtlar
Kısıt Adı
64. Aracının hızı Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarından 10 km daha az olmalıdır.
47. İki tekerlekli araç kullanamaz.
78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
102. Ambulans, ticari araç veya resmi araç kullanamaz.

Son düzenleme:
Merhaba, kendiniz bizzat vergi dairesine gittiniz mi? Benim de trafik müşaviri arkadaş direk aparatlı olacak dedi kendim gittim sorun olmadığını belirttiler. Burada benden eksik olarak 10.02 kodu görünüyor. Sorun bu mu acaba diye sormak lazım.

merhaba, 10.02 kodu ehliyetin kısıtlama kodlarında mevcut, ama bakıyorum ehliyetin arka kısmında kısıtlama alanında 10.02 ve 32.01-35.03-40.11 kodları mevcut e-devlette baktığımda yukarıda yazan kodlar mevcut, vergi dairesi hangisini görüyor da bir uyuşmazlıktan bahsediyor anlamadım.

Galeri üzerinden de sorgulatacağım olmadı bizzat gideceğim veya mayıs ayı ehliyetteki kısıtlamalara itirazımdan 2 yılımda dolduğundan ehliyetimi yeniletme sürecine bir daha girişeceğim. Bir de anlamadığım bu kısıtlamalarda sağ ayak problemini çağrıştıran bir kod mu var anlamadım.

32.01 Tek elle idare edilen kombine fren ve hızlanma sistemi, 40.11. Direksiyon simidinde yardımcı cihaz (topuz, direksiyon çatalı vb.) Vergi dairesi ehliyete bakar. Oraya ne işlenmişse ona bakar. Ehliyette bu kodlarınız varsa bunların olmasını isteyebilir. Zaten bu tertibatlar olmadan araç kullanmak sıkıntı yaratacaktır.

@alonemisin,
Merhaba, sol bacak engelli olup da bu kodların ehliyette olmaması lazım, kollarda, sağ bacakta engel yoksa ama komisyon nasıl bir gözle baktıysa bu ehliyeti reva gördüler. İtirazımızı da yaptık ama süreci çeviremedik, şimdi ehliyetin değişiklik için yasal süresinin 2 yıl olduğunu biliyorum bu süre mayısta dolduğunu bunu ehliyetime itirazım sürecinde söylemişlerdi. Bu süreci mayıstan önce başlatsam zaman kaybetmemek için çünkü hastane, heyet ve nüfus süreci zaman aldığı için mayısa denk getirecek şekilde süreci başlatsam yanlış bir iş yapmış olmam değil mi?

Merhaba, il sağlık hatalı kod girdi muhtemelen baya kötü olmuş. Benim bildiğim rapor iki yıl geçerli ama yeni alım için 2 yıl zorunlu mu bir sormak lazım.

@alonemisin,
merhaba, resmen kitlediler beni işini bilmeyen kasap babasını doğradığı gibi işini bilmeyen doktor da neler yapacağı ortada benim durumla alakalı 2 yıl beklemek mi lazım en doğru ve net bilgiyi nerden alırım aslında 2 yıl süre varmı ondan bile şüpheliyim.

@emir5558,

Selam, benim bildiğim kadarıyla ehliyet raporu 2 sene geçerli ama hastane gidip ehliyet raporu istersen yeniden muayene ve il sağlık sevki alacağını tahmin ediyorum. En kısa böyle hallolur diye düşünüyorum.

Merhabalar, ehliyet değişim sürem geçen hafta pazartesi günü itibariyle doldu, aile hekiminden giriş yaparak uzman hekim görüşü için sevk edildim.
Ortopedi tanısı şu şekilde ''SOL AYAKBİLEKĞİNDE KISITLILIK, BACAKTA İNCELME: POLİO SEKELİ ANTALJİKYÜRÜYÜŞ. SOL BACAK DİSTALDE DAHA BELİRGİN ATROFİK. YAKLAŞIK 2 CMKISALIK MEVCUT. BACAKTA 8 CM, UYLUKDA 3 CM ÇAP FARKI VAR. KALÇA VE DİZGÜÇLERİ 4/5 SOL AYAKBİLEK DORSİ 3/5 PLANTAR 4/5 PES KAVUS, PESEKİNOVARUS MEVCUT. YAKLAŞIK 2 CM KISALIK MEVCUT. DORSİFLEKSİYON -15*EVERSİYON 0* TABLO 3.1a tablo 3.1b tablo 3.1 TOPLAM: %16(ONALTI) EMG: İKİYANLI ÖN BOYNUZ TUTULUMU POLİO SEKELİ İLE UYUMLU OLARAK RAPORLANMIŞ, SAĞ ALT EKSTREMİTE KAS GÜCÜ TAM.

Bu tanıya göre nasıl bir ehliyet alırım, ehliyette hangi kodlar yer alacak. Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşlar bu tanıya göre nasıl bir ehliyet bekliyor beni fikri olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Üst Alt