Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirim alan bir özürlü işten ayrıldığında işsizlik maaşını alabiliyor mu?

nuray3434

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Vergi indirim alan bir özürlü işten ayrıldığında işsizlik maaşını alabiliyor mu?

Buna cevap alabilirsem sevinirim.

Evet alabiliyor işkura müracat etmeniz gerekli....
Tabiki işsizlik mmaşı alma şartlarını yerine getirmiş olmak kaydı ile..

İşten ayrılma sebebi önemli.İşveren tarafından işten atılman lazım.İşten çıkış nedenini de bu şekilde işveren tarafından diye düzenlenerek İşten Çıkış Bildirgesinin SGK ya internet ortamında bildirilmesi gerekmektedir..Bu şekilde düzenlenirse engelli veya normal farketmez işsizlik parası alırsın.

Sevgili arkadaşım başıma beleni sana anlatayım sende kendine göre düşün bende
Çalışırken işçi çıkarıl çağını örendim emekliliğim dolmuştu ve beni çıkarmalarını zar zor ikna etim ve işyeri Beni çıkardı.
Çıkarılınca öce ssk ya emeklilik için başvurdum bu arada bakarsın bir şey olurda emekli olama diye hakım kaybolmaması için işçi bulma kurumuna gittim ve işsizlik maşı bağlanması için başvurdum. İşsizlik maaş günü gelince parayı çekmedim çünkü cezası var diye duydum.
İşçi bulma kurumuna tekrar gittim durumu anlatım memur yasak dedi. Fakat bu konuyla ilgili ve yetkili amirine yolladı amirine durumu anlatım amiri aynen şöyle anlatı.
Sen özürlü olduğun için malulende emekliyle başvurduğun için sen işsizlik maaşını almada hiç bir sakıncası ve geri alınması gibi bir durum yoktur dedi. Ve bende 8 ay işsizlik parasını ve emeklilik maşımı aldım bir yıl oldu emekli olalı ve hiçbir sorun olmadı.

şimdi benim işyeri çıkış vermeyi düşünüyor....eğer vergi indirimi onaylanırsa 7 ay emeklilğim var..bu 7 ay içinde hem işsizlik maaşı hemde ssk primlerim yatarmı.. 7 ay sonrada emekli olabilirmiyim..
Bu durum kesinlikle olmaz. SSK primlerin yatması için yasal bir durum söz konusu değil. Şuda var ki emeklilik için prim gününe ihtiyacınız yoksa,sadece sigortalılık süresi için bekliyorsanız Alibey57 nin takdiğine başvurmanız sizin vicdanınıza kalmış.

Sayın Ali57 sizin emekliliğiniz dolduğu için çıkışınızın verilmesinde ve işsizlik maaşı almanızada işverenle anlaşarak bir kılıf bulduğunuzdan sakıncası yok. Çoğu işçi sırf işsizlik parası almak için işten çıkartılmış gibi kendini gösterdiğinin örnekleri çok.

Sevgili arkadaşım lodos denizcisi: ben işsizlik parasını almak için kesin ve kesinlikle bilinçli bir şey yapmadım. Fakat bu benim hakım’mıs madem hakım bende aldım bunda yanlış ne? Birde beni işten çıkarın dememin sebebi başka arkadaşlarımın işinden olmaması idi yoksa beni çıkarmayacaklardı burada amacım benim başka ihtiyacı olan arkadaşımı korumaktı. Para değildi.

Üst Alt