Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirim hakkı kazandım. Emeklilik başvuru prosedürüm nasıl olacak?

DAĞYAR

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
4
İyi günler arkadaşlar. Benim iş yerim bu konu hakkında bilgi sahibi değil.Elimde vergi indirim kağıdım var. Emeklilik başvurusu için önce çıkışımın yapılması gerekiyormuş. iyi tamam da çalışmadığınız durumda vergi indirimiyle emekli olamıyorsunuz ki nasıl başvuracaksınız?İş yeri ne yapacak? Çıkışımı ve tazminatımı verecek ben öyle mi başvuru yapacağım?Çıkışımı vermeden ben vergi indirim kağıdıyla gidip önce başvuru mu yapacağım? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşım varsa yardım edebilir mi? bir de e devletten hiç sgk ya gitmeden vergi indirimiyle başvuru yapabiliyor muyuz?

Vergi indirim belgesi almak için çalışıyor olmak gerekiyor. O belgeyi aldıktan sonra işe devam zorunluluğu yok. Ben direk çıkış yaptırıp gittim ama bazıları gün vb şartlarının tutup tutmadığından emin olamadığı için önce sgk ya gidip sonra çıkış yaptırıyor. Sanırım 08 kodu ile çıkış yaptırıp, vergi dairesinden gelen vergi indirim evrakları ile gidip başvurdum 1-2 hafta içinde de sonuçlandı. E devletten olmuyor. Bulunduğunuz İlde ki Sgk emeklilik işlemleri nereden yapılıyorsa oraya gidiyorsunuz.

Çok sağolun o zaman önce iş yerinden çıkışımı alıyorum. Daha sonra tekrar girişimi yapmadan sgk ya gidip evrakı veriyorum.Ve emeklilik başvurumu yapıyorum.

Önce sgk'ya gidip emekliliği hak ettiğinize dair yazıyı alıyorsunuz ve onunla işyerinden emeklilik gerekçesiyle çıkış istiyorsunuz (tüm haklarınızı almanızın yolu bu). Sonra sgk'ya emeklilik dilekçesi verip tahsis numarası alıyorsunuz. Bu andan itibaren işyeriniz sizi emekli statüsünde çalışan olarak yeniden işe başlatıyor.

@OturanBoğa,
Çok sağolun. Pazartesi yapacağım. SGK ya gidip başvurduğumda bana aynı anda bu tahsis numarasını veriyorlar değil mi? Hemen okula vereyim yeniden giriş yapsınlar. bir de bu emeklilik dilekçesini sgk da hazır olarak mı yazıyorum yoksa örneği var mı?

Üst Alt