Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirim hakkım yeni işyerimde nasıl uygulanacak?

serverus96

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
1
ben iş degiştirdim. Önceki calıştığım yerde vergi indirimim vardı. Şimdi ne yapmam gerek online oluyor mu?

E devletten online olarak engelli vergi indirimine başvurabilirsiniz. Yalnız iş yerinde 1 ay çalışmanız gerek sgk kayıtlarınızın çıkması için.

@serverus96,
Sizde mail adresinizde PDF olarak yok mu belge yok ise hangi vergi dairesinden basvurdaysaniz orayı arayin size mail olarak atsınlar sizee iş yerine mail olarak atın

Ben denizbankta çıkmaya yakın başvurmuştum onaylandı şimdi yapı krediye geçtim. Bağlı olduğu büyük mükellefler vergi dairesine iş yerim değişti adını adresini bildirdim güncellediler. Çalıştığım bankada ik ya da bildirdim. Onaylandığına dair resmi yazıyı mail ile gönderdiler. Halloldu.

%60 dı oranım. 3. derece düşürdü Ankara. Denizbankta iken onaylanmıştı zaten. Yapı kredinin yaptığı bir şey yok. İş Ankaradaki sağlık kurulunda bitiyor.

Ben büyük mukellefleri aradım simdi artık biz bakmıyoruz engelliler deftarlıgı mı ne var vatan caddesınde oraya gidin dedi

Doğuştan fenilketonuri sonradan ortopedik var. %60 dı ağır engelli yazıyor. Raporumda raporu aldığımda yürüyemiyordum. Şimdi aksayarakta olsa yürüyorum. Denizbank kaybettiği için resmi evrağı tam olarak kaça düşürdüler bilmiyorum. 3. derece olduğu yazıyor sadece. O da %40 ile 59 arası bir orana tekabül ediyor zaten. Raporum sürekli. Fenilketonuri kafadan % 40 ediyor zaten. Doğuştan ölüme kadar olacak hastalık.

Dediğim gibi raporu aldığımda yürüyemiyordum. Raporumda ağır engelli, sosyal yardım alabilir ve çalışamaz yazıyor. Tek başıma binebiliyorum, sosyal yardım almıyorum ve çalışabiliyorum. 20 yıl olsun sıkıntı yok girişim 2008 2028 de emekliyim. 3 sene 9 ay kaldı.

Üst Alt