Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimine başvurmalı mıyım?

papiraov

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar, her iki kulağımda iştime kaybı var. bir gözümde göz tembelliği, diğer gözümde görme kaybı var.
bir de reflü hastalığı çalışma kaybına giriyor mu? bunu öğrenmek istedim.

reflü çalışma kaybına girmeyebilir. Daimi reflü ise o doktorun kararı ile olabilir. Diğer yazdığın kusurlar çalışma kaybına girer elbette.

emekli olacağını düşündüğün yıla kadar bekleyebilirsin. Mesela 2007 de işe giriş yaptın özel sektör.

2007+20 yıl emekli olacağını hesapladığın yıl=2027 yılı gelmeden vergi indirimi isteyebilirsin. Olabilir.

Eksileri: her ay 30-50 arası para alamayacağın.

benim sigorta prim başlangıcı 1996 normal statüde 1999 da sakatlık kadrosuyla başladım ben bu durumda kaç yılda vergi indirim hakkını elde edersem.1817 mi 18 mi 20 yıl mı çalşmam gerek.

%40-59 arasında sakatlık raporu, yani 3. dereceden vergi indirimi aldığını varsayarsak, 17 yıl sigortalılık süresi (96 + 17 = 2013) ve 3920 gün primle emekliliği hak edeceksin.

misal verdim 2007 girişli dedim; sizin sigortanızdan alıntı yapmadım. Dediğin doğru 17 yıl

özürlüler yasası oanaylandı avantajı dezavantı sizce ne olurmı

Özürlüler Yasası'Nın konuyla hiç bir ilgisi yok.

arkadaşlar %80 raporum var görme vergi indirimi için başvurdum ama kabul edilmedi maliye bana %16 vermiş neden böyle birşey oldu ben yararlanamaz muıyım

Üst Alt