Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Widex mi? Yoksa başka modeller mi?

LORD_55100

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
1
Benim sol kulak hiç duymuyor sağda da ileri derece sensöriyel kayıp var. 5 yıldır Widex fusion 220 kullanıcısıyım çok da memnunum fakat boru kısmı kırıldığı için ve yaptırma parası neredeyse yeni cihaz parasının yarısı ediyor. Widex evoke veya moment serisinden birini almayı planlıyorum? Yalnız bu modellerde bluetooth özelliği aparat olmadan ve Android telefonlara uyumlu olan model olmalı. Ayrıca başka modellerde bu bahsettiğim özelliği olan cihaz tavsiyeleriniz varsa da dinlemek isterim.

tamır ısı yas dedımde bı boyuz hatırına cıhaz degıstırtecek tamır ısıyle ıyıce sacmaladı ısıtme cıhazı pıyasası:mad:
duymuyorsak aklımız mantıgımız yokmuscasına bu soygun nıye
wıdex gıbı buyuk zannedılen markada musterısıne bu saygısız aptal olayını kınıyorum
altı ustu 10 paralık mıka parcasıdır boynuz kısmı
ben olsam musterısını bı boynuz ıcın boynuzlayan wıdexı elerdım

yerınızde olsam bluetooth tan once CROS kullanma ozellıklı cıhazlarda denerdım obur kulak tarafınıda duymak ıcın
otıconun sıemensın cros ozellıklı cıhazları var

[FONT=Arial]Ülkede Widex tutuculuğu almış başını gidiyor. Sıktı artık. Bari bu teknolojik zımbırtılarda bağnaz olmayalım. Her yıl bi sürü markanın modeli çıkıyor, geliştiriliyor. Yeniliklere açık olmak gerek.[/FONT]

CROSS özelliği nedir hocam? Widex iyi bir cihaz ama bayiliklerdeki iletişim biraz sıkıntılı... birde aparatsız bluetooth istiyorum. Bu widex sesinden çok memnunum.

Önerileriniz nedir hocam?

ıste bu ıstedıgın teknolojının benzerını kullanarak duymayan tarafı obur kulaga aktararak duyuran kucuk cıhaz dıyeyım cros ıcın
ben koklear ımplanta zıyan ettıgım sol kulak ıcın yıllardır hevesteım o tarafı duymak ıcın
sade bızı yolunacak kaz olarak goren wıdexte ısrar etmezdım ben olsam
sımdıye kadar kullandıgım cıhazlar ıcınde en severek kullandıgım marka resounddur
bu markada uretımden kalktı deyerek 6 yıllık cıhazıma ayarını bıle saglayamayan satıcıları yuzunden magdur olmusumdur
8 yıl kullandıgım otıconun boynuzu yesyenı duruyor bu arada
5 yılda heba olan dandık mıka parcası boynuz ureten wıdexı hıc almam ben olsam

Yeni olarak "Oticon Ruby 2" aldım, çok memnunum. :)

yenı aldıgınıza gore bu modelı anlatın
nasıl memnunmusunuz
koklear ımplantlı oldugunuzu bılıyorum
ondan oturu benım cok ılerı ısıtme kaybınada olacagını dusunuyorum
bır arastıramadım yenı modellerı
volum kontrol varmı cıhazınızda
en cok ıstedıgım sey cıhazlarda
ınsan konusmalarını anlamak ıcın yuksek dıger ortamlarda dusuk sesle kullanıyorum cıhazıda
oyle telefona baglı pahalı cıhazlarda ıstemıyorum
mumkunse fıatı hakkındada bılgı rıca etsem kırmazsınız herhalde:eek:

Merhaba, tabiî ki. :) Evet, sol kulak İmplant'lı ama ben İmplant'tan çok memnunum. Diğer kulak içinde desibel oranı 112 olunca ona da ameliyat tavsiye ettiler. Yaş 40'a merdiven dayadığı için, bu yaştan sonra tekrar ameliyat olup, aynı şeyleri yaşamak istemedim. Yeğenimin sözlüsü bu işi yapıyor, işitme cihazları merkezi var. Ona gönderdiğimde odyoloğum Yeliz bu cihazı önerdi. Muhteşem bir şey. Ses kalitesi çok yüksek, bahsettiğiniz ses ayarı da var ve karşımdaki insan bir şey söylediğinde çok az tekrar ettirmeye başladım. Fiyatı konusuna gelince bana 4 bin liraya verdi, fakat cihazın normal fiyatı 8 bin lira. Şimdiye kadar çok cihaz kullandığım için tecrübeme binaen, şunu diyeyim ki: Kullandığım cihazların içinde insan kulağına en yakın olan bu. Teknoloji devrinde de üretildiği için en az 10 sene götürür, kanaatindeyim. Size de tavsiye ederim. Taksitle satıyorlar. :)

tesekkurler:)otıcon evet kalıtelı koklu marka
bende 8 yıldır chımı kullandım sımdıye kadar ama yetersızmı gelıyor yoksa bozuklukmu oldu
artık ıse yaramıyor
yedek begenmedıgımı kullanıyorum bazı bazı
1 ay sonraya erteledım cıhaz almayı ınsallah gıdıp deneyecegım
otıcon satan yerlede genelde ıyı odyoculara denk geldı
REM olcumunu bılıyorlar bu cok onemlı

GRAHAM BELL Rica ederim, yüksek oranla yetersiz geliyordur. Çünkü o günden bugüne desibel oranı artmıştır. Benim tahminimce siz de bana yakınsınız. Kayıp düzeylerimiz hemen hemen aynı olduğu için bu cihaz benim tavsiyemdir. :)

Unitron şarjlı

Bte cihaZ
GRAHAM BELL
Oticon ruby alma

En üstüne bak bakarsan motion

Pluvia

motıonu yıllar once denemıstım ozellıklerını begenerek sıemens dıye
buyuk hayal kırıklılıgı oldu odyocuda soylemıstı bu senın kaybına yetersız dıye genede denemıstı
sen nasıl oldun canım elın ıyılestımı

Sağol canım biaea fiziğe gttim 1ay iyi çok şükürde öle normal kol gibi tam kakmıyor böle kaldı anlıcağın sen nasılsın

Oticonun serisi motion yeni çıkmış

Sıcakta çekilmiyo cihaz takmak😁evdekilerle kavgadayız

Kullanmadığın bir cihaz için neden olumsuz yorum yapıyorsun? Denedin mi Ruby'mi ? Önce dene, sonra yorum yap.
Pluvia

Arkadaş kullandı biliyomki ediyorum yorum

Kendin kullanmadığın bir şey için yorum yapıp, insanları yönlendirme! Kullanmadığın cihaz için, olumsuz yorum yapma! Benim kullandığım bir şey için ben yorumumu yaparım. Senin müdahalene gerek yok.

Son düzenleme:
Üst Alt