Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Xarelto Kan Sulandırıcı kullanan var mı?

asanur

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
1
Herkese Merhaba''Xarelto''isimli bu kan sulandırıcıyı kullanan varmı?

Merhaba ben iki senedir 20 mg kullanıyorum Xarelto, şu ana kadar herhangi bir sıkıntım olmadı çok şükür...

Niçin kullanıyorsunuz?Bu ilaçtan önce "coumadin" yada benzeri kan sulandırıcı kullandınız mı?

"Derin Ven Trombozu" sonrası "Akciğer Embolisi" geçirmiştim. Yoğun bakımda yatarken "coumadin" başlanmıştı ama benim inr değerini ayarlayamadı.
İlk "hıbor" iğne başlandı, 1 sene onu kullandım, daha sonra da başka bir doktor kullanımı kolay diye Xarelto başladı, halen devam ediyorum...

Ben de tromboz nedeni lie kullanıyorum öncesinde coumadin kullandım değer ayarlanamadığı için Xarelto 20mg kullanıyorum ve hiçbir sıkıntım yok

Benim sağ şah damarım tıkandı nöroloji doktorları "Xarelto"nun "Coumadin"kadar korumadığını söyleyen doktorlar var bilmiyorum ne karar verilecek kimisi öyle söylüyor,kimisi böyle söylüyor...

Hematoloji bölümüne hiç göründünüz mü? Genetik faktörlere onlar bakıyorlar, misal ben de "faktör 5 leiden heterozigot" olarak çıktı. Hemotoloji bölümü de size bir fikir verebilir...

Bende de faktör 5 var, hemotoloji ye gitmedim onlarla bir ilgisi olmasa gerek çünkü ben nöroloji poliklinik takipli hastasıyım...

Üst Alt