Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Xeplion kullanıp aşırı yorgunluk ve ayak ağrısı yaşayan var mı?

Konular
2
Reaksiyonlar
4
Merhaba.

10 seneden fazladır düzenli şekilde Risperdal kullandım. Sonrasında Xeplion'a geçildi.

Yaşım 33. İlaç 5-6 senedir çok ciddi şekilde aşırı yürüme (akatizi) yorgunluk kemik ve ayak ağrısı yapıyor.

Akşam işten döndüğümde sadece kanepeye uzanıp ağrılar içinde bekliyorum. Ağrıdan uyuyamıyorum zaten çok yorgun olmama rağmen. İşe de geç kalıyorum uyuduğumda da uyanamadığım için.

Bu meselenin çözümü nasıl olur dersiniz? Şu anda Xeplion 100 mg'la tekrar başladım 50 mg ile devam edilecek.

Risperdal 25 mg kullanırken de aynı durum vardı ama mecbur diyordum.

Gerçekten tahsil hayatında da çok çalışmış şu anda da çok çalışan biriyim. Artık dayanamıyorum bu kadar çalışmış çalışıyor ve yorgun olmaya.

Zaten ilaç hafızamı biçip geçiyor. Hiçbir şey hatırlamamaya başladım artık. Yarın öbür gün anne baba öldüğünde ne olacak bilmiyorum. Karşı cinse duyduğum arzu da dibe indi zaten. Ki bu halimle kim benimle evlenir diyorum.

İğneyi ilacı bıraktığımda ise uyuyamıyorum. Dehşet yaşıyorum geceleri. Kabuslar karabasanlar görüyorum. O halimle işe gittiğimde ise herkes ayrı bir garip bakıyor bana. Alay edip aşağılıyorlar dışlıyorlar.

Cidden ne yapacağımı şaşırmış haldeyim.

@kara duman,
Çok sağ olun.

Üniversite zamanında verilmişti bir defa hatırlıyorum. Dideral de verildi. Hatta Dideral sınavlarda mülakatlarda beni sakin tuttu bayağı.

Ama Dideral de ağırlık yorgunluk aşırı ayak ve kemik ağrısı yapıyor diye onu da birkaç gündür içmiyorum.

Zaten dediğim gibi meselem çok çalışıyor olmam. 10 senedir toplu taşımada çift vasıta 40-50 km ayakta yol gidiyorum üniversite iş vs. için.

Ha yaradana şükür karşılığını aldım mı aldım. Üniversite imtihanında derece yaptım en iyi bilinen 2-3 üniversiteden birini bitirdim Türkiye'nin en zor sınavlarını defalarca geçtim vs.

Ama tükendim ne diyeyim. Zaten dünyadaki bunca dehşeti acıyı sefaleti görüp kahrolup eve odaya kapanmıştım henüz 15-16 yaşındayken.

Yaşım 33 oldu ve ben onca emek vermişken insanlara yardım etmek için delirecek kadar ızdırap çekmişken insanlar onca acıya rağmen bitmez tükenmez sefaleti göre göre tekrar tekrar ürediler.

Bundan sonrası için artık sadece aileye akrabalara yardım edip mümkün mertebe kazasız belasız şekilde cennet yolcusu olmak istiyorum.

Geçmiş olsun kolaylık dilerim. Alay edilme dişlanma gerçek mi

@oldboi,
Her zaman olan şey. Umursamayayım diyorum olmuyor. İş yerinde bir kadın 1 haftadır hastanede yatıyor. Onun odasında yan masada boş bir bilgisayar vardı. Benim bilgisayar bozulup tamire gönderilince bana o bilgisayarda çalış dediler. 2 gündür o bilgisayarda çalışıyordum. Kadın benim onun odasında olmamdan rahatsız olduğunu söylemiş beni o bilgisayardan kaldırdılar. O kadar zoruma gitti ki akşama kadar iç sıkıntısıyla düşünüp durdum ne yapacağım diye.

Müdür sağ olsun çok anlayışlı yardımcı oluyor ama herkes alenen deli muamelesi yapıyor beni görünce alay ediyor haince gülüyor aşağılıyor yüzüme bakıp selam vermiyor.

İşin çok daha kötü tarafı ise bu insanlara göre gördüğüm tahsil seviyesi vs. itibariyle çok ama çok üst seviyede olmam. Zaten ben ne olduğunu anlamamıştım ama eski şefim sen ne diye her bildiğini anlatıyorsun insanlar bu her şeyi biliyor deyip seni kıskanıyorlar demişti.

Ben de bildiklerimi kullanıp insanlara yardımcı olmaya daha vasıflı insanlarla daha vasıflı işlerde çalışmaya çalıştım ama olmadı. Şimdi de vücut bitti iğneler ilaçlar yüzünden. Ben de iyiden iyiye içe kapandım eskisi gibi. Hep tek dolaşıyorum kendi kendime düşünüyorum. Zaten diğer insanlarla yaptığım sohbetlerden çok daha dolu seviyeli oluyor kendi kendime düşünüyor oluşum kendi içimde yaptığım monolog.

İnsanların geneli menfaatleri ve dedikodudan başka konuşacak hiçbir şey bilmiyor. Bu kadar hain ve cahil insanlarla konuşmak iğrendiriyor beni.

@yüzümün nuru gitti,
Bu diceklerimi kendim içinde diyorum.Diyelimki insanlar şeytanın vesveselerine kapılmışlar insanları aşşağılamayı alay etmeyi sürekli kendilerinin öneminden ve başkalarının kusurundan bahsetmeyi bu kadar çok yapıyorlar. Kötülük yapan kendi aleyhinde yapmış olmazmı peki ? , başka bi sahnede yani kötü durumda bir insan düşün düşkün biri. Bu insanı görünce içimizde acıma merhamet duyarız keşke böyle olmasa diye veya şükür ben daha iyiyim diye. Bu kişiye karşı öfke duyarmıyız "ya kendine ne yapmış bu hain" diye , demeyiz. Demesek daha iyi ondan dolayı.

@oldboi,
İşte mesele bu insanların sana karşı ittifak kurmaları zaten. Tam da Schopenhauer'in dediği gibi tabiat kasten bu hain ve alçak insanların senin karşında birleşmelerini sağlıyor. Çünkü tek başına seni ezemeyeceklerini biliyorlar. Kıskançlıklarından çıldırıyorlar ama bütün sinsilikleriyle gizliyorlar. Sanki sen aşağılık olanmışsın gibi karşında sessizce pis şekilde sırıtıyorlar. Maksatlarının senin sinirlerinin tamamen bozulması ve onlara saldırmanı sağlamak olduğunu anlıyorsun zaten sonrasında. Hele hele o teşhisi duydukları anda sen onların gözünde böcekten şeytandan farksız hale geliyorsun. Onlar kendilerini "akıllı ve normal" hissetmenin güvenini yaşamak için kasten senin sinirlerini bozuyorlar devamlı.

Zaten bunca düşmanlığı gördükten sonra yapabileceğin tek şeyin elinde kılıç varmış gibi dolaşmak olduğunu anlıyorsun.

Yapacak bir şey yok. İnsanların geneli para için her pisliği yapabilecek şeytanlar sürüsü. Zaten herkesin tipinden ne kadar ucuz olduğunu anlıyor insan.

Az sayıda iyi insana denk geldiysen geliyorsun. Yoksa kalanı mecbur kalınmadan yanlarına bile yaklaşılmayacak canavarlar sürüsü.

Üst Alt