Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ya Ben Olsaydım dedin mi hiç kendine usulca!..

ismail tolaman

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhabalar Arkadaşlar. Elhamdulillah Müslümanım Rasulullah(s.a.v.)'in Şefaatiyle çok Şükür ! Ama Ya Ben İnançsız biri olsaydım veyahutta Sahte bir inanca sahip olsaydım da haberim olmasaydı ! (Allah Korusun !). Müslüman bir Kişinin gelipte Bana Allahu Teala Mutekaddes Hazretlerini ve Rasulullah (s.a.v.)'ı anlatmasını istemez miydim ???
Rasulullah (s.a.v.) şu Mübarek Emri verdi ;
''Her zaman, Her yerde ve Her Koşulda Empati kur!'' yani düşün ki Yer değiştirmişsiniz konuştuğun kişi Senin yerinde Sende Konuşmakta olduğun Kişinin/Kişilerin Yerindesin !
Sonuçta da şunu demek istiyorum, Hepimiz Kardeşiz Elhamdulillah.

Her kim resulullah hakkında yalan isnat ederse cehennemde ki yerini hazırlasın...!
'Her zaman, Her yerde ve Her Koşulda Empati kur!'' Resulullahın bu sözü söylediğini emrettiğini nerden buldun?
2. Husus! bu çok önemli. Allah dilediğine (samimi olan kullarına) hidayeti verir.
Selam ve dua ile...

Yusuf islam;bt16969' Alıntı:
Her kim resulullah hakkında yalan isnat ederse cehennemde ki yerini hazırlasın...!
'Her zaman, Her yerde ve Her Koşulda Empati kur!'' Resulullahın bu sözü söylediğini emrettiğini nerden buldun?
2. Husus! bu çok önemli. Allah dilediğine (samimi olan kullarına) hidayeti verir.
Selam ve dua ile...
Selamun Aleykum. Kur'am-ı Kerimde ''Tıfekker Ala Halek İnnek İnti Barzu'' Ayeti Kerimesi Meali; Her zaman ve Her yerde Düşün ki Sen O konuştuğun kişinin yerindesin !

O zaman peygamber değil ALLAH demiş değil mi? Ki hangi süre kaçıncı ayet onuda söylerseniz ?Peygamberin emri değil ALLAH'ın emridir. HA bu sana göre birşey değildir belkide ama umarım İnşaALLAH böyle düşünmüyorsundur
yorumumun da amacı buydu....

Son düzenleme:
Yusuf islam;bt16973' Alıntı:
O zaman peygamber değil ALLAH demiş değil mi? Peygamberin emri değil ALLAH'ın emridir. HA bu sana göre birşey değildir belkide ama umarım İnşaALLAH böyle düşünmüyorsundur
yorumumun da amacı buydu....
Kur'an-ı Kerim zaten Allahu Teala'nın Hükümlerinin Yeryüzüne Rasulullah(s.a.v.) Mübarek Kelamlarıyla, Amelleriyle ve Ehad (Tek) Davranışlarıyla Dünyaya Gökyüzüne sunmasıdır, Emretmesidir Elhamdulillah.

hangi süre kaçıncı ayet onuda paylaşır mısın?

hangi süre kaçıncı ayet onuda paylaşır mısın?:confused:

Üst Alt