Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yağ bezeleri tehlikeli midir?

S&S

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
0
Merhabalar.
Bu konu engelilerle fazla bir alakası olmasada,ben iğnede sizlerle paylaşmak istedim.
Benim vücudumda irili ufaklı bir sürü yağ bezesi oluştu.
Sizce yağ bezeleri tehlikeli midir,ileride kansere dönüşebilirlermi vs.
Bilgisi olan arkadaşlar lütfen burada paylaşabilirmisiniz.
Bu arada ilk paylaşımı ben yapayım ,aneanemde aynı şekilde bir sürü vardı ve 95 yaşına kadar yaşadı.
Ben şöyle bir teori ürettim ,Yağ bezesi olanlar çok yaşıyor, nedeni ise şöyle açıklıyorum,
damarlar kötü kolestrolden tıkanmıyor .
beni düşüncem fazla yağ veya şöyle deyem damarları tıkayacak yağ ,yağ bezelerinde depolanıyor.:eek:

kardeş bu bezeler, vücudun her yerinde var mı? ve bazılarının büyüklügü ceviz kadar oluyor mu

neoplis;

Malesef vücudumun her yerinde var,bir tanede yumurta büğüklünde var,bu bir sorun teşkil edermi.

Yağ bezelerinin genelde tehlikesiz olduğu söyleniyor doktorlar tarafından benim annemde de var gösterdik cerrahi müdahale ile alınabileceği söylendi.. Herhangi bir ilaç tedavisi yok malesef.. Ama geçenlerde izlediğim bir televizyon yayınında bahsi geçmişti "ham ipek" ilif kullanılırsa çıkabilecek yeni yağ bezelerinin oluşumu kısmen de olsa engelliyormuş.. Kandaki yağ oranının fazlalılığından kaynaklanıyormuş bu bezeler.. Koleströlü olanlarda görülüyormuş ya da genetikmiş.. Doktorumuz uzuun uzuun anlatmıştı..

İrili ufaklı yada yumurta büyüklüğünde olması fark etmiyor.. Düzenli olarak gözlem altında tutulması gerekiyor bu lipomların.. Yani mutlaka bir doktora gidin zaman geçirmeden.. Benim de sağ kolumun iç yüzeyinde var yağ bezesi ve büyüyor günden güne bugün yarın giderim diyorum erteliyorum bakalım artık..:)

Ben de bir soru sorayım böyle yağ bezesi sorunu yaşayıpta aldıran oldu mu? Ve aldırırken ya da aldırdıktan sonra acıyor mu?..:) Sırf doktor korkusundan gidemiyorum da ben...:)

Neyini çekecekler iğneyle..:) Yağ aldırmak ile mi karıştırıyorsun Pınar bacııııım....:) Onun adı "yağ bezesi" Yağ bezesi et beni gibi şekil alıyor fazlalık bir kitle var.. Mesela benim kolumdaki hani insanın eli su toplarda bi kaparcık oluşur ya öyle işte içi boş daha doğrusu çok ele gelen sert bi kitle değil....

Ben de düşündüm bunu öyle bir görüntüsü varki sanki iğne ile delsem onu fosdadanak inecek gibi....:D çeşitleri vardır mutlaka bu bezelerin... Bendeki de böyle işte...:)

Havva hanım,aldırmayı pek tavsiye etmiyorum,
Bende bir tane vardı ,aldırdım .
Şu anda vücudumda kaç tane var ,bende saysını bilemiyorum.
Aldırana kadar vücudumda bir tane var idi 30 yıl boyunca ,aldırdım ve ondan sonra çoalmaya başladılar.
Ama doktorun iyise belki tekrarlanmaz.

SS
kardeşim benim babamda da aynı sorun var. vücudunun her yerinde var. fındık büyüklügü olandan tutunda ceviz kadar büyük olanda var. tam 12 senedir var. bizde korkuyoyuz ama. ALLAH KORUSUN KÖTÜ BİR HASTALIK OLSA 12 SENEDİR BABAMI ÖLDÜRÜRDÜ DİYE DÜŞÜNÜYORUM? ve yag bezesi olabilecegini düşünüyorum..

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.
Bu gün doktora gittim ve endişelenecek bir şey olmadığını istiyorsam yumurta büğüklünde olanı alabileceni fakat bana herhangi bir hareket kısıtlaması getermediğinden kararı kendim vermemi söyledi.
ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Yıllar önce belimde yağ bezesi oluştu,cerrahi müdahale ile alındıktan sonra çoğaldı. Ameliyatsiz başka bir yöntemi yokmudur?

Üst Alt