Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yanık için aloe vera kremi yapımını bllen, kullanan var mı?

KUMSALL

Yasaklı Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Sevgili arkadaşlar

Yanık için evde aloe vera kremi yapıp kullanan oldu mu?

Geçmiş olsun, ne kadar dogru bilmem ama yumurta yağının yanıklara iyi geldiği söylenir.

*veli*

Sevgili veli

Öncelikle teşekkür ederim. Yumurta yağını ilk defa duydum desem.Kınamazsınız umarım.

Yok estağfurullah, köyde cok yapılırdı önceleri, bir yanık olunca ilk sürülen yumurta yagı nemli tutması için.

Evde yapmaktaki amac nedir anlamadim ama silverdin ustune yoktur.

Öncelikle geçmiş olsun, alovera bitkisini alıp hatta ev içerisinde saksıda yetiştirebilirsiniz aloveranın içerisindeki jeli yanık üzerine sürebilirsiniz, kreminden daha etkili, bizzat ben yaşadım parmağım 2.derece yandı, bir tanıdık dan alovera bitkisini adını aldım çiçekçiden bitkiyi temin ettim sabah öğle akşam küçük parçalar koparıp içerisindeki jeli yanığın üzerine sürdüm ve iyileşti İnşaallah şifa bulursunuz.

ben direk yaranın ve yanığın üzerine sürüyorum iyi geldimi evet kesinlikle evde yetiştirin sivilceye yanığa yaraya kesiğe sürün derim

KUMSALL

ALOE VERA

1- Yara,*yanık,*carpma,*vurma,*burkulma,*morarma*:*Sprey,*konsantre*ve*propolis*bu sirayla istenen ve ihtiyac duyulan sıklıkta kullanilir.
2- Kasinti,*sinek*isirmasi, cilt*alerjisi*: Sprey ve konsantre yeterli, istenen sıklıkta kasintiyi gidermek icin kullanilir.
3-*Nasirlarda,*topuk*catlaklarinda : Gece yatmadan once sprey, konsantre ve propolis sirasiyla nasirli yada catlak bulunan topuk bolgesine uygulanip sonra corap giyilerek yatilir.
4-*Ucuklarda*: Propolis krem sucuklu bolgeye sıkca surulur, ozellikle ucuk cikacagini hissettiginizde uygularsaniz cikmadan sondurebilirsiniz.
5-*Hemoroid*: Konsantre jel fitil seklinde rulo yapilip buzlukta dondurulur ve sonrs fitil olarak kullanilir.
6-*Cilt*lekeleri, sivilce izleri, gunes ve*hamilelik*lekeleri : Sprey ve konsantre yalnizca geceleri bu sirayla surulup yatilir.
7-*Ayak*mantari, tiryak mantari :*Microsilver*ayak kremi oncesinde Sprey kullanilir.
8-*hafif*egzamalarda : Propolis krem cok iyilestiricidir. Ozellikle eller su ve sabunla yada sogukla temas ettikten sonra propolisli kremi kullanmak cok etkilidir.
9-*Sedef*hastaligi : Sprey, konsantre ve propolisi bu sirayla kullanarak buyuk ilerleme kaydeden cok sayida insan var.
10-*Pisiklerde: Propolis pisik kremi olarak kullanilabilir.
11- Yuz veya vucuttaki*kilcal*damarlar : Konsantreyi buzdolabinda sogutup uygulamak oldukca etkilidir.
12-*El*Kremi olarak: Propolis ozellikle asiri kuruluk problemi olan eller icin uygundur.
13-*Sac*dibi egzamalari: Microsilver sampuanla birlikte dus sonrasi sac diplerine sprey kullanmak da cok etkili ve rahatlaticidir.lrdeğerkatar

Nasıl yapıldığı konusunda bilgim yok.

karizmatikmen

Sevgili Karizmatikmen,

Evimde 5-6 saksıda yetiştirmeye başladım.İçlerinde yaprakları epey büyüyenler ve sulananlar var.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Dualarınız için teşekkür ederim.

Ne_Mutlu
Vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim.Bu kadar faydalı olabildiğini bilmiyordum.

musty35
Sevgili Musty,

Evde yapmaktaki amacım mümkün olduğunca kimyasallardan arınmış bir tedaviyi uygulamak.Silverdini biliyorum ve vaktiyle kullanmışlığım da var.Teşekkür ederim.

Fulya83
Kantoronun iz kalmaması için de kullanılabileceğini duymuştum.Çok teşekkür ederim sevgili Fulya.

Bu yıl bizzat kendimiz yaptık.Umarım kullanmak mecburiyetinde kalmayız demiştik.

Fulya83

Çok teşekkür ederim sevgili Fulya

Fulya83
Sevgili Fulya,

Çok fazla bir bilgim yok.Ancak toprağı yumuşak(torf) olursa köklerinden başka yavrular çıkabiliyor.Toprağı sıkı olmasın ilk etaplarda.Suyu fazla sevmiyor.Ben de ilk aloe verayı fazla suyla öldürmüştüm maalesef.Dibi çürüdü dediğiniz gibi.Ancak şu an oldukça iyi gidiyorlar.İstersen Kökünden çek.En göbekteki yaprağını bırakıp diğerlerini buda.Ve yeni bir saksıya dik.Ara ara kalem gibi bir şeyle toprağını havalandırır gibi yap.Ben faydasını gördüm.

Fulya83

Eskiden çok elit olarak bilinen bir bitki iken günümüzde çok yaygınlaştı.Çevrende yetiştiren vardır.Soruştur bence. :)

Yıllar önce network marketing tarzında biyerden aldığımız camsil büyüklüğünde püskürtmeli bişey vardı yanıklar içinmiş, Bi defasında evde elim yanmıştı sıcak su döküldü hatırladığım kadarıyla normalde hemen su toplaması lazımdı ama o spreyden hemen sıktık acısı anında dindi ve su dahi toplamadı o kadar süper bişeydi ama adını hatırlayamadık bi türlü

bır e v ılacıda ben yazayım yanık ıcın:eek:
patatesı rendenın ırı tarafıyla cabucak rendeleyın beze serın yanık olan yere sararak baglayın
mucıze gıbı hıc kabarmıyor acısınıda alıyor

ben canıtez bırı oldugumdan elımı cokluk yakarım hıc ız kalmadı kabarmıyorkı
ama cok cıddı yanıklarda bılemıcem

Acı eşiğiniz düşük demek ki :)Teşekkür ederim bilgi için.

Fulya83

Anladım şimdi.Çok teşekkür ederim.Araştıracağım eczaneleri.

Organik zeytinyağı da iyi geliyor (yanık çok derin değilse ve cerrahi müdahale gerektirmiyorsa)

selda*

Teşekkür ederim.Zeytinyağı da çoğu derde devadır gerçekten.

Üst Alt