Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaş ilerledikçe psikozun belirtileri iyileşir mi?

Serhatç

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
21
Ben organik olmayan psikoz hastasıyım semptom olarak sadece sesler duymaktayım hiçbir zaman hayal görmedim şüphelerimde vardı onlar geçti sormak istediğim bu sesler yaş ilerledikçe azalıyor mu?

Benim 2007 senesinde takintiyla başladı bipolara kadar gitti yaş ilerledikçe artmış oldu böylece gerçi 2017 yılından beri atak gecirmiyorum onada maşallah diyelim nazar değmesin.

@Serhatç, bipolarda mani atağı diyorlar resmen hayal dünyasına daldım 20-30 gün boyunca psikozda diyebilirsin sen buna .

Psikotik ataklar neyse çekiyorum bi şekilde,sesler vs bende duyuyordum,ama arkadaş Anksiyete ve Panik atağı çekemiyorum kafayı yedirticekler bana kahroluyorum resmen.

Ses olayı bende şöyle oluyordu gecmiste ya da şimdi bir şekilde hayatıma girmiş olan insanlar benimle konuşuyordu tabii beynimin kurguladigi bir şekilde .

@Serhatç,

Galiba bipolardaki psikoz daha çabuk ve kolay iyileşiyor gibime geldi sizcede öyle değil mi

Yok ben birçok bipolar bozukluk yaşayan kişi tanıyorum bu durumdan daha çabuk kurtulmuşlar mesela bende direnç gösteriyor ama bipolar da hiç psikoz direnci görmedim. Varsada haberim yoktur.

Bazı kaynaklarda geçen okumuştum. Yaş ilerledikçe ataklar arası süre uzuyormuş
Daha az atak geçiliyormuş🙃

Bazen hiç geçirilmiyormuş

Bazen sanki hiçbir şeyim yokmuş ilaçları sadece uyumak için içiyormuşum gibi geliyor .

@AS3, Kaç yıllık tedaviden sonra sesler kesildi Bir de hangi ilaçları kullanıyorsun?

@Artı_Noksan,

Bence hiç heveslenme bazı kişiler bu ses görüntü olayını havalı bir şey zannediyor.
Hiiiç havalı bir şey değil.

Ses ve görüntüleri kendi istediğin zaman değil hayatın her anında duyup görüyorsun sürekli kulağının dibinde fısır fısır konuşan emir veren aşağılayan dikkatini dağıtan sesler iyi bir şey olmasa gerek.

@Serhatç, Yaş ilerledikçe azalma değil ama baş etmeyi öğreniyor hastalar sanırım tecrübeli hasta oluyorlar yani

Üst Alt