Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşasın Arabamı Aldım

nahez

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[SIZE=3][SIZE=4]Uzun zamandır "engelliyim"...Benden daha uzun zamandır engelli olanlar da mutlaka vardır...Ancak görünen o ki toplumsal algı geleneksel bakış açısı bizlere yalnızca ve sadece tek sorunumuzun "ekonomik" olduğunu sızdırmış bilinçaltımıza...sızdırmak ne kelime kazımış...Foruma bakıyorum; "vergi muafiyetimele araç almak istiyorum" işte "EKPSS ye girdim atanamadım".."özel tertibatlı araç aldım"....Evet malesef biz buyuz bu kadarız...Etimiz butumuz kalibremiz bu...Daha iyi bir yaşam elbette isteyeceğiz...istemeliyiz de...ancak sanki böyle tanrı ya dua eder gibi devletten istiyoruz bekliyoruz...Halbuki devletin önceliği bir kadın ve çocuklarsa ikincisi yaşlı ve engellilerdir...Hele engelli çocuk ve engelli bir yaşlıysa...kaliteli bir yaşamı,onların ihtiyaç duyduğu her yaşamsal ihtiyacı devlet engellisi ve yaşlısı istemeksizin ayağına götürmekle mükellef olmalı...Hoş söylem de devletimiz bir "sosyal" bir "sosyal" ki sormayın gitsin....bizi bekleyen dağ gibi sorunlar var...örneğin her siyasal parti genel ve yerel seçimlerde kendisine engelli kotası koymalı.bunu istemeliyiz....milletvekili belediye başkanı...bunları talep etmeliyiz.ancak bir de işin bir başka tarafı var...seçim yoluyla gelmeyen, mevcut hükümet ve iktidarlarca atanan devlet bürokrasisinde varmıyız....yani hangi bakanın başbakanın vekilin danışmanı/danışmanları engelli...maliyede milli eğitim de sağlık da ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir devlet kurumunun hangi müsteşarı şube müdürü engelli...HANGİ BÜROKRAT....evet bizi dışarıdan anlama çabaları bir yere kadar etkili olur...ancak bizi biz anlarız işte ilk elden aklıma gelenler
[/SIZE][/SIZE]​

Üst Alt