Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşasın ayva...

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
images

Ayva deyim olarak kullanıldığında '' ayvayı yemek '' ile ''naneyi yemek arasında bir fark yoktur..:)ayva o kadar faydalı olmasına rağmen adı kötüye çıkmış..

mesela'' elmayı yedi ''denirse sorun yok,karpuzu,narı.... ama ayva.. hani deriz ya ''aslanınım..''. ama aynı kişiye ''eşeğim ''desek keyamet kopar sonuç; ikisi de hayvan ..:)hayvanda bile asalet gerekliymiş. oysa eşek yükümüzü alır, hayatı kolaylaştırır. Aslan ise yırtıcı..öldürücü..insanı perişan edebiir ama aslanım lafı bize daha hoş gelir..
acaba insan kendisine zarar verenleri daha mı çekici buluyor..KÖPEKBALIKLARI,YILANLAR,PRENALAR...
ben yine de ayvanın faydasına tarafım.

ayva:

İshal ve dizanteriyi keser.
Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir.
İnce bağırsak iltihabını giderir.
Kanı temizler.
Karaciğer tembelliğini giderir
Safra akışını sağlar.
Çarpıntıyı dindirir.
kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser.
Bronşit, müzmin öksürük ve veremde faydalıdır.
Ağızdan su gelmesini ve kan kusmayı önler.
Vücudun gelişmesine yardım eder.
Merhem yapılarak kullanıldığı takdirde; el ayak ve meme ucu çatlaklarını, yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir.
Egzama kaşıntılarını ve basur memelerinin doğurduğu şikayetleri giderir. Kabızlık çekenler ve tansiyonu yüksek olanlar yememelidir".

YAŞASIN AYVA...

İade-i itibar olmuş :) Hoş olmuş.

yupppiiiii iyi ki varsın ayva.! :D hihih..:D :D

Ama Yerken Dikkat Etmek Gerek Üstad'ım; İnsanın Boğazında Kalıyor Susuz Olunca :D

Kan-Vol;bt2705' Alıntı:
Ama Yerken Dikkat Etmek Gerek Üstad'ım; İnsanın Boğazında Kalıyor Susuz Olunca :D

biraz boğazda kalmalı ki boğaz hastalığı olan falanjiti tedavi etsin..:eek: şaka maka bu ayvayı sevmeye başladım valla..:)

Üst Alt