Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşasın Yaşam

Sema

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Ne zaman hayatın içinde boğulduğumu hissetsem aklıma koskoca bu evrende kimbilir nice hayatların yaşandığını getiriyorum.
Bugünlerde Frida’nın hayatına yoğunlaştım , hakkında bulduklarımı okuyor , eksik bedenine sığmayıp taşan ruhuyla, cıvıl cıvıl renkleri yansıttığı tablolarını inceliyorum uzun uzun . Kullandığı ortopedik gereçleri ; boyalarla, tüy, ayna, kumaş kağıt parçaları ile süslemesi fikri ile de acayip hoşuma gidiyor bu çılgın kadın :eek:
Yaşadığı fiziksel ve ruhsal acılara , trajedilere rağmen son nefesini vermeden önce yaptığı tabloya “ Yaşasın Yaşam ( La Viva Vida) “ ismini vermesi manidar...

vivalavida.jpg

Frida’nın enerjisini hissetmek için onun gibi renklerin gücünü keşfetmek lazım. Yaşamımızın her alanında renkler bizimle… Renklerin insan enerjisine , motivasyonuna sağladığı katkı zaten bilinen bir gerçek . Doğanın renk sanatı ise her yerde , bakmak ve görmek lazım diyerek fotoğraflıyorum gün içerisindeki renklerimi .

1jakaranda.jpg

Jakaranda ağacının çiçekleri ... Ne muhteşem :)

67570640.jpg

Çiçeği ve meyvesi ile birlikte limon ağacı

32885200.jpg

Haftasonu balkon keyfinden ... (Tablo gibi :eek:)

99730754.jpg

Kahveme eşlik eden çikolata keyfi :eek:

Hayat , eskisinden daha güçlüyüm artık karşında , bazen pes etsem de devam etmeyi biliyorum dik yokuşlarında , hazırım her mevsimin renklerini yaşamaya , doğanın enerjisini alıp yansıtmaya ve her nefes alışımda daha da yaradana yakın olmaya …

img0611gx.jpg

26750433.jpg

Çalışma masamdan yansıyan enerji ...

resim096q.jpg

Kapı önü güzellikleri...

resim103b.jpg

Az önce mideme yolculuk eden çilekler :eek:

43700990.png

Mis kokulu fesleğenler

resim059j.jpg

resim100d.jpg

67658055.png

Medişim narları :)
narrl.png

Ve Soytarı'mız ...:eek:
80085524.jpg

Güzel yzdığını biliyordum güzel resim çektiğinide ama bu resimler daha bir başka mı güzel olmuş ne.. Gün içinde hayatımızda olan ama hiç farketmediğimiz görmemekte ısrar ettiğimiz renkleri yakalamışsın.. Çalışma masanda ki enerjiye bayıldım. bu arada fesleğenlerde tanıdık geldi :)
Tuttum bu fikri bacım.. Etrafıma daha bir ayrıntılı bakmak istiyorum bende acaba benim hayatımda ne renkler var görmediğim :)

Aslında o kadar çok renk var ki hayatımızda , farkında değiliz. Dikkatle bak bakalım neleri farkedeceksin :)
Fesleğenler ve narlar çok tanıdık olmalı evet :eek::)

Renkli yazdığım kısımlar ve yazı fontum değiştiriliyor , yaşamı grileşmiş böcü çok ortalıkta. Fotoğraflar da yakında siyah-beyaza çevrilir sanıyorum bu takıntıyla. Acıyorum ... :rolleyes:

hayata bu akdar güzel bakabilmek harika

göremediklerimizi tekrardan bakarak görebilmemizi hatırlattın teşekkürler sema

Böylesi güzel gözlerden böyle güzellikler görmesi beklenirdi zaten..Bahara hasret kaldığımız şu günlerde bize nefes aldırdın Sema,teşekkürler:)

off ja cilekler lezzetli gozukuyor:p yollada tadina bakalim Sema ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
hmmm :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayata tutunup hayattan zevk almak için gerçekten mükemel bir seçim frida'nın hayatı

Yaşamın sırrını çözmüşsün Semacım:)

Bugünlerin en çok konuşulan konusu ; birileri hayata renk katmak istemiş ve karaköy'deki merdivenleri rengarenk boyamış. Halen böyle insanlar var ne güzel :) Ama yine çok bilen otorite merdivenler gri olmalı demiş , dayanamamış renk cümbüşüne griye boyatmış tekrardan merdivenleri :)

Bu blog yazımı rengarenk yazışım ve çok bilmiş otorite tarafından hiç üşenmeden gireye döndürülmesi geldi aklıma. Rengarenk merdivenlerin griya boyanmasını protesto eden de yine aynı otorite! İkiyüzlülüğün tescili. :)

kim boyamış senin bloğunu bakayım:) o format sanırım semoş hepsinde bu şekilde, sen yine yazmaya devam et ltf. Bu arada eklediğin fotoğraflar neden açılmıyor olabilir :rolleyes:

Renkleri kullanmayacaksak neden mesaj düzenleme seçeneğinde var ??

Üst Alt