Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yatak yarası nasıl geçer?

mrtkln66

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Engelli yatalak bir ağabeyim var. Bütün gün yatıyor ve pozisyon da değiştiremiyor vücut yapısı nedeniyle. Sırtında 2 yerde yara oluşmuş. Bunları nasıl geçirebiliriz? Araştırdığımda fucidin adlı krem ve arı balının önerildiğini gördüm. Başına gelen var mı acaba?

mrtkln66

Selam,

Öncelikle Allah kolaylık versin. Benim Anneannem'de yaşlılık sebebiyle yatıyor. Onda da çıktı. Kantaron yağı iyi geldi, Onuda deneyebilirsiniz.

StratoS

Kantaron da var aama en iyisi biberiye yağı ben ikisini de denedim etkili olan biberiye yağı oldu 1 haftada yarayı yok etti, ama yağlar soğuk sıkım olacak.

OturanBoğa

Önerinizi dikkate aldım ilaç yönünden, yatak olarak da havalı yatak aldık hastaya fakat bu yatak 24 saat çalışmalı mı ya da uyurken falan kapatacak mıyız?

Sudocrem diye bir krem var, bebek kremi ama çok işe yarıyor pişikten tut bası yarasını kurutup atıyor. Kullanmanınızı öneririm.

eger bi sungerde yatıyorsa kalcanın geldiği yere 30cm capında bi delik acın. ayrıca sırt kemklerinin geldiği yere 8cm delinliğinde kanal.yara nereye geliyorsa.
sungerin ustune kılıfını takıp yatılabilir hale gelebilir.

tedavi içinde sulanma varsa hidrocoll ped yoksa cinko oksit krem

Üst Alt