Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yatan bir hastanın kuyruk sokumu ağrılarına ne tavsiye edersiniz?

Alperen61

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Sürekli yatan hasta olan bir yakınımız var. Çok fazla kilo verdi ve kemikleri oldukça görünür bir hal aldı. Kuyruk sokumu bölgesi de aynı durumda ve yatarken çok fazla acı veriyor. Bu durumda nasıl bir yönteme başvurmak gerekiyor acaba?

Tekerlekli sandalyeler için kullanılan havalı minder yatar pozisyonda kullanıldığında işlevsel olmaz mı acaba?

Acil bir şekilde cevapları bekliyoruz, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Havalı yatak sorununuzu bir ölçüde çözer.Bası yarası açılmasına da engel olur. 100 tl.den başlayan fiyatlarla internetten bulabilirsiniz.Yatağın üstüne kendinden lastikli çarşaf alıp örterseniz terleme olayı da ortadan kalkar.

Havalı yatağın yanında hastayı 2-3 saatte bir sağa sola çevirmek gerekir. Mümkünse bacaklarının arasına yastık koymanın da faydasını görürsünüz.

Geçtiğimiz yıl hastanede 3 aya yakın yattım,bir dizi ameliyat sebebiyle bayağı da kilo verdim.
Yatarken kuyruk sokumu kemiğim batma hissi ile dediğin gibi çok acı veriyordu geceleri uyuyamıyordum.
Sorunu arkadaşın dediği gibi havalı yatakla çözdüm.
Kemik hassaslaştığından havalı yatak da ilk zamanlar acıtabilir zamanla kemiğin hassasiyeti gider.
Geçmiş olsun.

Evet hastanın yana dönmede bir sorunu yoksa sağına soluna da yatmalıdır,benim operasyonlarım bagırsaktan olduğundan ben yanlara dönemiyordum.

Üst Alt