Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yatan erkek hastalarda sonda yerine cep ped kullanımını öneriyorum

bulut 57

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamün Aleyküm Arkadaşlar.
Size yatak hastası babama son'ta yerine kullandığım, kendim geliştirdiğim ve adınada cep ped dediğim bir uygulamadan bahsetmek isitiyorum.
Kullanalar ve hasta yakınları çok iyi bilir son'ta hastaya sıkıntı verir,apse yapar ,ateş yapar, idrar kaçağı yapar ve belli aralıklarla değiştirmek gerekir. Pirezervatif son'ta da Yapıştırma sıkıntısı,idrar kaçağı ve idrarın penisi tahriş etmesi gibi sıkıntıları olur. Bende cep Pedi geliştirdim .Sabah 06 da bezinin içine penisinde içinde olacak şekilde koyuyorum.Akşam işten eve gidince eğer hasta büyük abdeştini yapmamışsa sadece cep pedi alıp yenisini koyuyorum.hastanın vucuduna idrar temas etmiyor tahriş yok özellikle popo kısmında yatak yarası olanlarda yara ile idrar temas etmiyor.ve hasta içinde konforlu son'ta gibi dışarıda gözüken ve gezdirmesi gereken birşeyde yok . Çok basit Son'tayı hastadan çıkardım yerine yapılışını tarif edeceğim uygulamayı yaptım 3 aydır babam da bende çok rahat ediyoruz uygulayın inşallah faydası olur.

Yapılısı (hastalar için kullanılan emici hasta kılotunun yan kanatlatını makasla kesiyor pamuklu kısmını ikiye bölüyorum. sonra cep şeklinde ikiye katlıyor ve kağıt bantla yan kanarlarını yapıştıryorum bir adet emici klottan iki adet çıkıyor)
İstiyenlere kısa video göndere bilirim buraya yüklüyemedim. Faydası ve uygulama kolaylığını görenler dua etsinler yeter. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin inşallah.

bu uygulama kadınlar içinde olabilir mi
video görüntüsünü yöneticiye atın buraya eklesin
tam anlamadım ama sanırım güzel çözüm

Üst Alt