Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaygın anksiyete bozukluğu nedeniyle engelli raporu alabilir miyim?

isabeyy

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Herkese selamlar askerden önce anksiyete bozukluğu mevcuttu ilaç kullanıyordum doktor askerliğe elverişlisin diyerek askere yolladı ama askerde uyum bozukluğu sebebiyle muaf oldum şimdi ise tanıda yaygın anksiyete bozukluğu yazıyor acaba ben bu durumda engelli raporu çıkartabilir miyim? Bu arada 2019 temmuzdan beri ilaç kullanıyorum
@OğuzHan112 bilginiz varmı acaba?

Anksiyetenin oranlari var % 40 verirlerlerse ancak onuda tedaviye yanit vermeyen siddetli anksiyete icin veriyorlar diye biliyorum kismi anksiyete icin % 20 veriliyor

Evet yönetmelikte var... Yönetmeliği de biliyorum.

En az 1 yıl düzenli takip sonrası... şikayetlerde bir düzelme olmuyorsa hekim kanaatine göre %20 verilebilir.

Devam eden süreçte düzenli takip ve kontrollerin devam etmesi şartıyla... buna hastane yatışları da eklenirse,%40 puan verilebilir.

Yani kısaca anksiyete bozukluğu için %40 puan almak oldukca zor.

Her türlü tedavinin denenmesi buna hastane yatışlarının da eklenmesi sonucunda tedaviye rağmen düzelmeyen kanaatine varılır ve 40 puan verilir.

Yönetmelik öyle der ama bazı kuralları var...her tanı almış anksiyete boz puan verilmez..anksiyete tedavi edilebilen bir kaygı bozukluğu dur ...çok nadir konik bir hal alır.

Şuan ülkemizin yarısında kaygı boz var malesef.

Sizler sadece yönetmelikteki ana başlıklar üzerinden bakıyorsunuz.. nasıl verilir ne koşullarda verilmesi gerekir bunu hekimler biliyor.

@Evet2024,

Hekimler karar veriyor elbette durumuna gore

Üst Alt