Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni başlayan sağlık sorunlarım hangi hastalığa işaret ediyor olabilir?

kunal87

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar , abilerim, ablalarım

28 yaşındayım. Son 2 aydır neler çektiğimi ve halen çözüme ulaşamadığımıanlatmak istiyorum. Belki bir yaşayan vardır da yardımcı olur.

2 Aydır gece gündüz hiç farketmez baldırdan başlayarak ayaklarım sanki içindekalp var gibi atıyor. Dışardan gayet hissediliyor ve dokundugunda anlaşılıyor.Acayip güçsüz ve ağrı içerisinde.Sırtımdan başlayan bir gerilme var

İLk özel doktora gözüktüm, Fasikülasyon var dedi devlet hastanesine gitmemiönerdi. Ümraniye devlet hastanesine dün gittim ve emar ve emg istediler. Günverdiler çektiricem.

Bu belirtilerin altından neler cıkabilir sizce? Ayaklarım gittikçe kötüleşiyorsanki içten içe eriyor. İnternetten belirtilerden yola cıkarak ya ALS yada GERGİN OMURİLİK. Bu yaştan sonra gergin omurilik olabilirmiyim?

Yardımcı olursanız cok sevinirim, kafam darmadağın...

Sonuçlarınız bir çıksın daha sağlıklı değerlendirebiliriz. Allah ın takdiri neyse o olur moralinizi bozmayın. Tedavi, sabır, dua edersek Rabbim inşallah en güzel olana iletir. Allah şifa versin...

Çok geçmiş olsun sonuçları bizimle de paylaşın.
Bir şey yoktur inşallah..

Sürekli mi oluyor?
Bende ara sıra oluyor o kalp atışları gibi dediğiniz.
Bir de her gece yada gündüz sürekli kasılma geliyor ara ara..
Bu strese dayalı denildi.
Ama EMG falan çekinmedim ben.
Sizde de bir şey çıkmaz umarım.

Bende sürekli oluyor. 2 aydır bacaklarım gittikçe kötüleşiyor,damarlarım geriliyor.Geceleri ie tam bir azap oluyor.

Emar çekildi sonuç bekliyorum emg için ise pazartesi gün alacağım.

kunal87

çok geçmiş olsun,,,kaslarda fasikulasyon belirtisi cddiye alınması gereken bir bulgu...lütfen en kısa zamanda emg çektirin...emg de fasikulasyon tespit edilebiliyor...

Üst Alt