Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni doğan bebekte yemek borusu ile nefes borusunun bitişik olmaması..?

KARA1

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Ve yegenim dünyaya geldi fakat oda özürlü oldu.nefes borusu ile yemek borusu farklı yerlerdeymiş bitişik deyilmiş ve şuan küvezde hiç hayatında böyle bir durumla karşılaşan var mı bu durumla ilgili ne yapabiliriz ameliyat diyorlar ama çok riskli imiş yardım edebilirmisiniz.ALLAH düşmanımı dahi korusun.

Çok geçmiş olsun.

Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

Ve yegenim malesef 15 günlük mücadeleyi kaybetti.

Basiniz Sagolsun, Allah sabir ve güc versin.

Bizim kücük kizimizinda dogduktan sonra fark edilen sey...hava borusu migdeyle birlesikmis ve yemek borusuda bi yerde biti vermis. Cok sükür zor günlerden sonra atlatik herseyi...Kizimiz yavas yavas ama sIk sIk iciyor sütü. Ve kizimisin bi kac daha görsel olmayan özürlükleri var ama allah kimseye kaldiramacagi yükü vermez.
Size sabir diliyorum ve allah kimseye evlat acisi vermesin. Amin!

Çok üzüldüm. Başınız sağ olsun. Sabırlar diliyorum.

Başınız sağolsun. Çok üzüldüm. Allah sabır versin.

Başınız sağolsun, kontrollerde bu durumun farkına varılmadımı ?

Çok üzüldüm ..
Başınız sağolsun.
Sabır diliyorum.

Başınız sağolsun, kontrollerde bu durumun farkına varılmadımı ?

Biz hamilelin 20.haftasinda sunlari ögrendik:

Beyinkabagi büyük
Böbrek dolu yani Idrar yolu dikanili
Anabagi biriisi eksik
Kalbinin yaninda bi fazlalik var

Aldimra imkanimiz oldunu sölediler doktorlar. Biz allahin verdigi cana kiyamasdik saglikli olmaninda bi garantisi yok sonucta. Iki hafta sonra Beyinkabagi nomrelsmis ama digerleri var. Kizimizin gelismesi normel.38.haftada böbrek fazla sarar görmesin diye suni sancilya dogum oldu. Ve iste o vakit biz farkettik farkli hava aldini kizimizin ama doktorlar anasuyu ictindendir dedi. Sonra iste her emerkene mavi olyuordu ama doktorlar gelince ictini cikardigi icin iyi gibiydi. En sonunda bi hemisre gördü ve biz bebekler stationa alindik. Ve o gün allah kizimizi tekrar bagisladi bize. Cünkü mavilik degil siyahdi kizim. Havva verdiler ve bizi ciddiye aldilar ve kontrol yapildi ve o gün amilet oldu. Bi süre burnundan beslendi ama simdik iciyor az ve yavas ve ama sIk ama buna sükür.

Yani belli degildi bizdede bogazi. Doktor bize bildirin demisti dogduktan sonra yaptimda onlarda bi daha bakmis ve bisey gözükmemis.Yasanacak bisey varsa yasariz. Allah gücünü sabrini verir insallah. Kaldiramicamiz yüküde vermez diye inanyiorum.

Genetik bi durum yokmus onunda kontrolunu yaptirdik. Yani doktor söle dedi..bi amerikan ve bi almanda evlense bu ola bilirdi. Büyük kizimiz saglikli yani olacagi varmsi tek bu kadar olsun gelecegi iyi olsun eger ama yasanacak seylerde varsa allah bilir. Yüce rabbi yardimcimiz olsun.

Üst Alt