Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni kasko yaptırdığım için oluşan hasarın ödenmemesi söz konusu olabilir mi?

SanalHayat

Üye
Konular
88
Reaksiyonlar
6
Merhaba ben 5 gün önce 2.el tertibatlı aracıma ful kasko yaptım sonra ufak bir kaza oldu, sol ön takım tamamıyla kırıldı, şimdi yeni kasko olduğu için kaskonun anlaşmalı tamircisi diyor ret cevabı gele bilir, öyle bir durum varmı olursa ne yapmalıyım

imQ

Bu tür konulara eksper karar verir. Onla görüşüp, ilerleyebilirsiniz.

imQ tamirci sizden para koparmak istiyor olabilir, full kasko dediğinize göre yetkili serviste de tamir ettirme hakkınız vardır. Aracınızın yetkili servisine gidin kaza tutanaklarıyla beraber aracı verin gerisini onlar halleder dışarıda neydiği belirsiz insanlara aracınızı teslim etmemenizi tavsiye ederim 3-5 lira fazla hasar kaydı çıkacak diye düşünmeyin

Arkadaşlar polis tutanağı falan herşey var kasko şirketi şimdi diyor araban daha önce kaza yapmış kime yaptıysan faturasını ver falan, bende 8 ay önce normal bir kaza yaptım sonra onardım dedim şimdi benim ne yapmam gerekiyor bu durumu yaşıyan varmı daha önce olmuş kazaları kasko şirketi sıkıntı yaparmı lütfen acil cvp yazım saygılar.

Sigorta tarihinden önceki kazaları Kasko ödemez.

Eğer öyle bir kaza kaydı var ve yaptırdığınıza dair bir belgeniz yoksa ödeme yapmamaları normal. Hele ki, daha önceki kazada ki hasar ile şimdiki hasar aynı ise hiç ödemez.

Yanlış anladınız ben 8 ay önce normal bir kaza yaptım o zaman kasko yoktu sonra ben arabayı yaptım kullandım uzun yola çıkacaktım kasko yaptım tekrar kaza yaptım, demek istediğim önceki kazayı bahane yapıyor sıkıntı çıkartıyor kasko

Önceki kazanın hasarı farklıysa itiraz edeceksiniz. Örneğin önceki hasar sağ arkada, şimdiki sol önde ise öyle bir bahane ileri süremezler.

Ancak 2 kazanın da hasarı aynı yerde, aynı şekilde ise önceki hasarı tamir ettirdiğinizi belgelemeniz lazım.

Tamir ettiğimi belgelesem sonra kasko hatayı tamirciden arar hiç ödeme yapmaz

O da sizin bileceğiniz şey.

Ama elinizde önceki tamire dair fatura, kredi kartı ekstresi vs. varsa sigortayı ikna etmeniz kolay olur.

Elimde öyle bir fatura yok inşallah tamirciler geriye dönük verirler faturayı

Arkadaşlar bu tür durumu yaşıyan varmı cvp yazarsalar çok mutlu olurum teşekkürler

Üst Alt