Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim aylığı hane geliri olarak sayılır mı?

engellihakkı

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
Merhaba aile üyemin şizofreni %84 (tedavi ile çalışma olanağı vermeyen) raporu var. Ben vasisiyim. Babasından yetim aylığı alabilirmiş. Ancak kendisi bakımevinde ve bakımevinin ücretini bakanlık karşılıyor. Eğer yetim aylığı bağlanırsa bu hane geliri olarak sayılır mı? Hanede sadece ikimiz gözüküyoruz. Ve ben de asgari ücretle çalışırsam asgari ücretin 2/3 ü olan 11.300 tl yi geçersek bakım evinin masraflarını bana sen öde derler mi? 20 bin ödemesi vardı en son mesela ikimizin 27 bin geliri olsa 20 bini bakımevine vermem gerekecek mi? Bileniniz var mı?

annemin 2019 yılından olan raporunda %84 şizofreni (tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen) yazıyor . Tam bağımlı, çalışamaz ve süresiz ibareleri de var raporda. Sgk ya sundum değerlendirmeye yolladır. Yeniden rapor isterler mi ? Yoksa bu rapor yeterli olur mu?

Üst Alt