Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yıllardır geçmeyen egzamalar için ne yapabilirim?

tulayd

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar herkese.

yıllardır geçmeyen egzama hastalığım var. saç diplerimde kollarımda bacaklarımda boynumda suratımda ellerimin üstünde sırtımda kaşıntılar var. ve gün geçtikçe artıyor kaşıntıdan duramadığım zamanlar oluyor kaşıdıkça acıyor iyice yara oluyor.

bu egzama denen hastalık vücudumun her yerine bulaştı artık. defalarca doktora gittim bana dedikleri tek şey stresten uzak dur hiçbir şekilde ne iyi gelir ya da neden olur bu hastalık artma sebebi ne bunun hakkında bilgi vermediler.

egzama çeşitleri var ama bende ki hangi çeşidi bunu bile bilmiyorum.her gittiğimde aynı kremi yazıp yolladılar. senelerdir o kremi kullanıyorum sadece yara olan yerleri yumuşutuyor bir gün bile sürmesem eskisi gibi oluyor hatta daha kötü oluyor.

ne yapcağımı bilmiyorum illa ki bunu geçiren bir şey vardır bir çözüm yolu var mı bunun?

gitmediyseniz universite hastanesine gidin. genellikle iyi inceler gerekli tahlilleri yaparlar. devlet hastanelerine giderseniz simdiki sistemde doktorlara cok ve cabuk muayene diye dayatan devlet oldukca bastan savarlar sizin dediginiz gibi.
karacigerlerde bir sorun olabilirmi.
bide size dokunan bir yiyecek, temizlik maddesi,hava durumu, usuyunce, gibi seylerdede ihtimal ekzema olabilir. simdiki ileri tahlillerle cikabilir nedenler.
kullandiginiz camasir deterjanlari bile yapabilir.
bizim bi tanidikta oyle yillarca cekmisti. meger kurufasulye yememsi gerekirmis. yumurta dokunurmus. belli olunca o yiyecekleri kisitladi, rahat etti. gecmis olsun.

ordu ilinde oktay oğuzlu adlı bir dr var 80 yaşlarında bugune kadar kanser hariç cildiye üzerine tedavi edilmedik hastası bulunmamaktadır google den araştırmanı tavsiye ederim :not ailem ve ben akrabalarım cildiye üzerine o doktora göründük çok memnun kaldım hastalığımızdan eser kalmadı gitmedik dr kalmamıştı bende tavsiye üzerine gitmiştim kime sorduysam hepsi %100 çok memnun

gerçekten bu hastalık yüzünden çok doktora göründüm en yakın zamanda üniversite hastanesine gidicem inşallah gerekli bilgiyi alırım ve bir tedaviye başlarım.

üniversite hastaneleri de bunun çözümünü bilmez ben marmara ünv trakya ünv kocatepe ünv kartal egtim araştırma ve nicelerine gittim caresi yok sadece nemlendirici kremle geçici cözüm

[FONT=sans-serif]Kolsuz Agop cildiye konusunda duayendir diye biliyorum. Artık yaşlandı ve mesleği bıraktı diye duymuştum, zaten randevu almak da çok zormuş. [/FONT]

[FONT=sans-serif]1995 yılından beri egzama hastasıyım ve bu hastalığı benim kadar yoğun yaşayan çok az kişi vardır sanırım. Toplamda 28 farklı doktora gittim. Uzun süreli olarak kimse beni iyileştiremedi. Uygulanan tedaviler sadece kısa süreli olarak rahatlama sağladı. [/FONT]

[FONT=sans-serif]Egzamanın çok çeşitleri vardır. Çocukken çıkan egzamalar iyileşebilmektedir. Doktor dışında ilaç kullanılmaması, çok çok gerekli değilse kortizonun hiç kullanılmaması, tozdan uzak durulması, giysilerin kumaş yapılarına dikkat edilmesi, fındık, fıstık gibi çerezlerin, boyalı gıdaların, çileğin tüketilmemesini önerebilirim.[/FONT]

[FONT=sans-serif]Dr. Yasemin Oram'ı ben de öneririm. Fakat ondan da randevu almak zor. Ben 2-3 kere denedim randevu alamamıştım, en erken 2 ay sonra demişlerdi. [/FONT]

[FONT=sans-serif]Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'inde Yrd. Doç. Dr. Yonca Tanrıöver'i de öneririm. [/FONT]

[FONT=sans-serif]Ek Bilgi: Egzama bulaşıcı bir hastalık değildir.[/FONT]

bu Kolsuz Agop ismini her sitede okuyorum araştırdım ama artık çalışmıyormuş. sizin hastalığınız geçti mi yoksa devam ediyor mu çünkü bende çok yoğun yaşıyorum bu hastalığı

Hocam benim kafamda cok sivilce var yarar mi kafami yastiga koyamiyorum agridan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saçtaki sivilce kandaki yağ oranı artışından olur mutlaka tahlil yaptır Dadas2525

Üst Alt